Αναπαραγωγή Άλλα υλικά επίστρωσης φωλιάς εκτός της τσόχας

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης sotos82
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

sotos82

PB New Member
Εγγραφή
24 Νοε 2020
Μηνύματα
92
Πόλη
Αλεξανδρούπολη
Καλησπέρα! Τι άλλο μπορούμε να χρησιμοποιείσουμε για την επίστρωση τις φωλιάς εκτός απο τσόχα?
 
Δεν κατάλαβες υπάρχουν καλαθάκια για να βάζεις εκεί το νήμα ώστε να μην λερώνονται από τις κουτσουλιές
 
Καλησπέρα! Τι άλλο μπορούμε να χρησιμοποιείσουμε για την επίστρωση τις φωλιάς εκτός απο τσόχα?
Αν καταλαβα καλα ο σωτηρης εννοει με τι μπορουμε να αντικαταστησουμε την τσοχα?
 
@pantesom πολύ σωστά 👍
[automerge]1616783947[/automerge]
@Toliscr7 καλαθακια για το νήμα για να παίρνουν απο εκεί έχω.στη φωλιά μέσα εκτός απο τσόχα τι άλλο μπορούμε να βάλουμε? Αν έχει δοκιμάσει κάποιος κάτι διαφορετικό..
 
στη φωλιά μέσα εκτός απο τσόχα τι άλλο μπορούμε να βάλουμε? Αν έχει δοκιμάσει κάποιος κάτι διαφορετικό..
Σωτήρη, από περιέργεια, υπάρχει κάποιος λόγος που δεν σου κάνει η τσόχα; Ρωτώ γιατί θα είχε ενδιαφέρον να ακούσουμε αν υπάρχουν προβλήματα στη χρήση της. Απ’ όσο γνωρίζω, όσοι τη χρησιμοποιούν δεν αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα για αυτό και δεν τέθηκε ποτέ θέμα αντικατάστασής με κάτι άλλο.
 
@Stavros Εχω βάλει τσόχα σε τρία ζευγάρια που έχω, η μια γέννησε η αλλη την έχει φτιαξει κάπως την φωλιά της κ η τριτη είναι ακόμη άθικτη όπως την έβαλα με τη τσόχα , απο οτι βλέπω παει κ την τσιμπάει την μαδάει, έβαλα κ μια δεύτερη φωλιά εσωτερική σκέτη χωρίς τίποτα μήπως θέλει να την φτιαξει μόνη της χωρίς τσόχα αλλα τίποτα, να ξεκαθαρίσω οτι είναι πρωταρα...
 
@sotos82 θα κάνεις την φτιάξει την φωλιά μην στεναχωριέσαι και εμένα πρωταρα είναι και έφτιαξε δύο φορές φωλιά χωρίς τσόχα είναι στο χαρακτήρα του πουλιού
 
Back
Top