Αναπαραγωγή Άμεσο ζευγάρωμα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης StathisS
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

StathisS

PB New Member
Εγγραφή
16 Ιουν 2019
Μηνύματα
521
Πόλη
Βέροια
Φίλοι μου καλησπέρα και εύχομαι να είστε όλοι καλά, μετά από πολύ καιρό ξαναγράφω και μπαίνω κατευθείαν στο θέμα! Λοιπόν είπα να κάνω μια μεγάλη κλούβα για καναρίνια! Πράγματι τροποποίησα την προστατευτική που είχα τα κλουβιά μέσα, οπότε τώρα έχω μια κλούβα ύψος 2,4μ πλάτος 3μ και βάθος 1μ. Είχα λοιπόν πέντε καναρίνια και πήρα και άλλα δύο προχθές από το πετ σοπ, όλα λιποχρωμικά. Την επόμενη ημέρα λοιπόν παρατήρησα ότι το ένα το καινούργιο το θηλυκό μάζευε ξερά χόρτα και κλαράκια και τα πήγαινε σε μια γωνία ψηλά! Αμέσως έβαλα φωλιές και νήμα. Μία εξωτερικού τύπου και μία εσωτερικού. Σήμερα λοιπόν η κανάρα έχει καθίσει στρώνει φωλιά κάθεται μέσα χωρίς να ξέρω τι διατροφική προετοιμασία έχει κάνει. Με το άλλο το καινούργιο δε το αρσενικό τα βρήκαν αμέσως (έρωτας με την πρώτη ματιά και την ταϊζει και την προσέχει. Εδωσα βιταμίνες ξεκίνησα αυγό κλπ. Η ερώτησή μου είναι αφού ξεκίνησε όπως ξεκίνησε άρον άρον το ζευγάρωμα μπορώ να δώσω κάτι έξτρα το οποίο εν μέρει θα καλύψει την έλλειψη διατροφικής προετοιμασίας για το ζευγάρωμα?
 
Καλησπέρα.
μπορώ να δώσω κάτι έξτρα το οποίο εν μέρει θα καλύψει την έλλειψη διατροφικής προετοιμασίας για το ζευγάρωμα?
Θα πρέπει να δώσεις υγρό ασβέστιο στο νερό τους.
Εδωσα βιταμίνες
Ποιες έδωσες ?
Είναι αυτές που βάζεις στο νερό ή στην αυγοτροφή ?

έρωτας με την πρώτη ματιά και την ταϊζει και την προσέχει.
Βατέματα είδες ?
 
@ΙΩΑΝΝΗΣ@ Βάτεμα δεν είδα βασικά θα βάλω καμερα για να δω! Εδωσα αυτές στο νερό και θα βάλω και ασβεστιο μία μία θα το παω!
 
Back
Top