Γενικά Άρρωστα καναρίνια και αρχίζουν να αρρωσταίνουν κι άλλα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης fotis 9
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

fotis 9

PB New Member
Εγγραφή
14 Μαϊ 2020
Μηνύματα
44
Πόλη
Αθήνα
Καλημερα στην ομαδα, εδω και 2 μηνες εχω προβλημα με τα καναρινια μου. Σιγα σιγα ενα ενα αρχισανε να ειναι σαν ζαλιζμενα ηταν και ειναι αδυναμα και οι κοτσιλιες τους ειναι υγρες. τα πηγα σε πτηνιατρο και μου εδωσε το BAYTRIL 10%. εχω χασει ειδη αρκετα απο τα αρωστα αλλα αρχιζουν να αρωστενουν και αλλα ενα ενα.Δεν ξερω πλεων τι να κανω φοβαμε μη χαθουν ολα σιγα σιγα.Αν διαβασει καποιος πτηνιατρος αυτο το μυνημα σας παρακαλω ας μου πει την γνωμη του. Υ.Γ. Αυτα που εχουν παρει την αγωγη και εχουν ζησει ειναι σαν ζαλισμενα σαν να μην εχουν καθολου διαθεση, επισης εχω δει οτι εχει τελειωσει η πτερορια. Ευχαριστω εκ των προτερων
 
  • Like
Αντιδράσεις: pns
Επικοινώνησε με το εργαστήριο:
Θα σου δώσουν οδηγίες για να μαζέψεις κουτσουλιές και θα σε ενημερώσουν για τον τρόπο αποστολής (ταχυδρομικώς) και το κόστος των εξετάσεων.
 
@ΙΩΑΝΝΗΣ@ Φιλε ειμαι αθηνα, ελεγα μηπος καποιος πτηνιατρος του sait μας εδεινε τα φωτα του, ευχαριστω παντος
 
@fotis 9 μόνο με εργαστηριακές εξετάσεις θα φανεί ποιο είναι το πρόβλημα και θα μπορέσεις να το αντιμετωπίσεις όπως πρέπει.
Φιλε ειμαι αθηνα
Πολλοί φίλοι του forum από όλη την Ελλάδα έχουν κάνει εξετάσεις στο συγκεκριμένο εργαστήριο, οι κουτσουλιές στέλνονται ταχυδρομικώς και μετά τις εξετάσεις θα σου προτείνουν την σωστή θεραπεία.
ελεγα μηπος καποιος πτηνιατρος του sait μας εδεινε τα φωτα του
Χωρίς εξετάσεις δύσκολα θα μπορέσει να σε βοηθήσει κάποιος ακόμα και αν είναι Πτηνίατρος.
 
@ΙΩΑΝΝΗΣ@ Ευχαριστω Ιωαννη εχω ακομα φαρμακο που μου εδωσε ο γιατρος,μου ειπε να δωσω δυπλη ποσοτητα. Αν δεν κανω δουλεια θα κανω και αυτο που μου ειπες
Μου είχαν συστήσει κι εμένα κάποτε να δώσω διπλή ποσότητα Baytril σε καναρίνια και δεν έβγαλε ούτε δύο ημέρες. Οπότε κάνε αυτό που σου λέει ο @ΙΩΑΝΝΗΣ@ πιο πάνω με το εργαστήριο της Κομοτηνής, το κόστος θα το συζητήσεις στο τηλέφωνο και πιθανά θα δεις ότι δεν είναι και τόσο σημαντικό όσο το να τα πας σε έναν γιατρό στην Αθήνα, μήπως και τελικά βρεις περί τίνος πρόκειται και πως αντιμετωπίζεται αποτελεσματικά για να μην χάσεις και άλλα πουλάκια.
 
ο γιατρος,μου ειπε να δωσω δυπλη ποσοτητα.
Αυτό σίγουρα δεν χρειάζεται, είναι πολύ ισχυρό φάρμακο.
Εκτός από το baytril δεν πρότεινε ο γιατρός πολυβιταμίνες ή κάτι άλλο επικουρικά ?
Ο γιατρός έχει καταλήξει σε κάποια διάγνωση ?
Από τί πάσχουν τα πουλάκια?
 
@ΙΩΑΝΝΗΣ@ πειγα και σε δευτερο γιατρο και μου ειπε να συνεχισω το byitril και μου εδωσε επιπλεον μια σκονη αντιβιοση τους δεινω και πολυβιταμινες
[automerge]1603520482[/automerge]
@ΙΩΑΝΝΗΣ@ στειλε μου αμα μπορεις,ειναι η εσχατη λυση.Ευχαριστω
 
πειγα και σε δευτερο γιατρο
Σου είπε ποιο είναι το πρόβλημα, από τι πάσχουν τα πουλιά ?
στειλε μου αμα μπορεις
Δεν κατάλαβα, να στείλω τι ?
μου εδωσε επιπλεον μια σκονη
Πως ονομάζεται ?
Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση!
 
Back
Top