Ασθένειες Άρρωστο καναρινάκι;

Vasilis1966

PB New Member
Εγγραφή
22 Ιαν 2017
Μηνύματα
121
Πόλη
Σέρρες
3A573066-793F-460B-B0D5-D204F3ECAEDD.webp Καλησπερα παιδια μετα απο πολυ καιρο.σημερα μου εφερε μια κυρια της γειτονιας ενα καναρινακι να το δω γιατι εδω κ καποιους μηνες δεν εχει βγαλει φτερα στο λαιμο. Το επιασα και ειδα αυτο που βλεπετε στη φωτο παρακατω. Το πατησα λιγο προσεκτικα και εβγαλε σμιγμα ασπρο κιτρινο. Ειναι κυστη η κατι αλλο;
 
Δυστυχως οχι. Νησιωτικη ελλαδα βλεπεις δεν εχει για εμας γιατρο θα ειχε για το καναρινακι;υπαρχει περιπτωση να ειναι καιρο ετσι κ να ταλαιπωριεται;
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Σε υποθετικό επίπεδο ναι.
Κάποιο όργανο έχει πρηστεί πάρα πολύ.
Η πίεση που άσκησες με κάνει να σκέφτομαι πως η πίεση στο εσωτερικό της κοιλιάς του είναι μεγάλη.
Αυτό που είδες να βγαίνει πιθανότατα ήταν κουτσουλιά...
Βάλε ένα ΄καθαρό και λευκό χαρτί κάτω και μετά από 10 λεπτά ανέβασε φωτογραφίες για να δούμε.
 
Το πουλακι δεν βρισκεται στο χωρο μου ειμαι στη δουλεια αλλα μπορω να ρωτησω. Το υγρο δεν φανηκε για κουτσουλια και οταβ το σκουπισα μυριζε υπερβολικα πολυ απο αποσταση
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Αλήθεια δεν ξέρω να σου πω...
Δεν ξέρω που οφείλεται το πρήξιμο ούτε πιο όργανο είναι πρησμένο (αν είναι όργανο).
Ακόμη όμως και σ' αυτή την περίπτωση (πλοήγηση στο άγνωστο) θα αφαιρούσα όλα τα παραπανίσια από το κλουβί και μαζί με το βασικό και ενισχυμένο (extra σπόρους) μείγμα σπόρων θα έβαζα κάποια πολυβιταμίνη.
Για μια δυο μέρες τίποτε περισσότερο...
 
Αύριο και μεθαύριο εγώ δε θα έδινα κάτι παραπάνω από αυτά που έγραψα...

Ας περιμένουμε τις γνώμες και των υπολοίπων... έτσι κι αλλιώς βράδιασε και δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι τώρα...
 
Back
Top