Ασθένειες Άρρωστο parrotlet με κουτσουλιές σα νερό

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης herodotos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

herodotos

PB New Member
Εγγραφή
6 Μαϊ 2009
Μηνύματα
153
Πόλη
Λευκωσία
γεια σας εχω ενα parrotlet και εδω και τρεις με τέσσερις μερεσ τα κακάκια του ειναι σαν νερο. Δεν μπορει να πετάξει σας παρακαλω απαντατε μου οσο πιο γρηγορα μπορειται. Α! Ξεχασα να σας πω πωσ το πηγα σε ενα πετ σοπ και μου εδωσαν ενα nektar-vit της tropical
 
Τελικα εχεις αρρωστο Lovebird που λεει ο τιτλος ή αρρωστο parrotlet?

Τα πετ σοπ δεν ειναι ιατρεια ζωων και τις περισσοτερες φορες οι συμβουλες τους αποσκοπουν στο να σου πουλησουν κατι ενω στην ουσια οι ανθρωποι αυτοι ειναι απλα μαγαζατορες χωρις γνωσεις για θεματα υγειας των ζωων που πουλουν.

Εδω μπορεις να βρεις εναν πτηνιατρο και κλεισε ενα ραντεβου για να δει το πουλακι. 😉
https://community.petbirds.gr/threads/Πτηνίατροι-Ειδικευμένοι-στα-Πτηνά-Κτηνίατροι.1091/
 
δεν μπορω

δεν μπορω γιατι ειμαι απο κυπρο.σημερα ειναι καλυτερα και παιζει.στο πετ σοπ που το αγορασα μου ειπαν οτι ειναι ειδοσ λαβμπερτ αλλα μετα εμα8α οτι ειναι parrotet.
 
Πως το εμαθες; Το βρηκες σε φωτογραφιες στο ιντερνετ? Βαλε μια φωτογραφια να σου πουμε αν εχεις ακομη αμφιβολια. 😉

Δυστυχως εδω δεν ειμαστε γιατροι και τα φαρμακα μπορουν μονο αυτοι να τα προτεινουν αφου εξετασουν πρωτα το πουλι. Τωρα το τι νομιζει ο καθενας μας οτι μπορει να εχει το δικο σου παπαγαλακι αυτο δε σημαινει τιποτα και ειναι μονο υποθεσεις. :)

Στην Κυπρο δεν εχετε κτηνιατρους; Βρες εστω εναν-δυο κτηνιατρους και ρωτα τους να σε παραπεμψουν σε συναδελφο τους που ξερει καποια πραγματα για πουλια. Αν ξερει καποιος θα σου πει. 😉
 
Aυτο εχει μερικα πολυ χρησιμα λινκ που καλο θα ηταν αν διαβασεις για να βοηθηθεις στη χρηση των λειτουργειων του φορουμ. 😉

Και ενα απο αυτα ειναι η απαντηση στην ερωτηση σου. 😉
petbirds.gr/community/threads/Πως-να-επισυνάψω-ένα-αρχείο-στο-μήνυμά-μου.9996/
 
δεν τα βρηκα. Μπορεις να μου πεις εσυ; 🙄

Δυστυχως δεν μπορω να τα πω πιο αναλυτικα απ'οτι τα λεει το λνικ που σου εδωσα. Κανε τον κοπο να το ξαναδιαβασεις και θα βρεις πως γινεται οπως το κανουν ολα τα μελη εδω. 😉 Για οποιαδηποτε αλλη απορια τεχνικης φυσεως σε παρακαλω να χρησιμοποιεις τα ΡΜ (προσωπικο μηνυμα) για να επικοινωνεις με καποιον moderator διοτι εδω βγαινουμε εκτος θεματος.
 
pe8ane

σημερα το πηγα στον κτηνιατρο και μου εδωσε ενα φαρμακο ηρθα απο τα ιδιαιτερα και το βρηκα πεθαμενο
 
σημερα το πηγα στον κτηνιατρο και μου εδωσε ενα φαρμακο ηρθα απο τα ιδιαιτερα και το βρηκα πεθαμενο



Κριμα το πουλακι☹
Τι σου ειπε ο γιατρος και τι φαρμακο σου εδωσε;
Οι αναλυτικες πληροφοριες σου θα βοηθησουν στο μελλον κι αλλους
 
τωρα θα παρω αλλο αλλα εχω αμφιβολια τι να παρω(cockatiel,Lovebird,Budgie)μπορειτε να με βοηθήσετε;
 
Back
Top