Φροντίδα Άρχισα να βγάζω το κοκατίλ μου έξω από το κλουβί

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Bioshok30
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Bioshok30

PB New Member
Εγγραφή
24 Φεβ 2020
Μηνύματα
16
Πόλη
Θεσσαλονίκη
5η μέρα που έχω το κοκατιλ μου και το έβγαλα από το κλουβί να πετάξει στο δωμάτιο να ξεπιαστει έκανε 2 σβούρες κ έκατσε στο κουρτινοξυλο το άφησα εκεί για καμιά ώρα και μετά του πήγα το κλουβί το σκουντηξα και μπήκε μέσα... 7 μέρα το ξαναέβγαλα να πετάξει ξανά το ίδιο αλλά αυτήν την φορά του πήγα την βέργα και ανέβηκε πάνω αμέσως μετά του έβαλα το δάχτυλο μου και ανέβηκε και στο δάχτυλο μου για 4 δευτερόλεπτα...

50059.webp
 
Όπως καταλαβαίνω, δομείτε με ταχείς ρυθμούς μια πολύ στενή φιλική - συντροφική σχέση. Χαίρομαι πολύ.
Τώρα όμως θα πρέπει να σκεφτείς, ώστε να λάβεις προφυλάξεις, μια και το πουλάκι έχει τη δυνατότητα να είναι ελεύθερο μέσα στο δωμάτιο. Προβληματίσου λοιπόν σε σχέση με τον χώρο σου, και αφαίρεσε ό,τι αντικείμενο είναι επίφοβο για δάγκωμα ή κατάποση με έμφαση σε πλαστικά ή μεταλλικά πράγματα που μπορεί να αποσπαστούν, κατακερματιστούν, ξυστούν από ένα ράμφος. 🙂
 
Μπράβο σας! Τα πάτε πολύ καλά! Το σουπιοκόκκαλο καλύτερα να το τοποθετήσεις στην άκρη της πατήθρας (εσωτερικά) ώστε να είναι πιο εύκολα προσβάσιμο. Ποία τροφή του δίνεις;
 
Μπράβο σας! Τα πάτε πολύ καλά! Το σουπιοκόκκαλο καλύτερα να το τοποθετήσεις στην άκρη της πατήθρας (εσωτερικά) ώστε να είναι πιο εύκολα προσβάσιμο. Ποία τροφή του δίνεις;
Κανονικά μέσα το έχω εκεί που λες απλά έχω βγάλει την πατηθρα σ εκείνο το σημείο για να την καθαρίσω...
[automerge]1583166322[/automerge]
Μπράβο σας!

Άσχετο: με τόσο μεγάλα παιχνίδια παίζει;
Με το ξύλινο όχι πολύ με το άλλο παίζει ναι τα σχοινιά τιςκλοστες τα τραβάει συνέχεια...
 
Back
Top