Αναπαραγωγή Έβαλα ένα ζευγαράκι μωζαϊκ για αναπαραγωγή

Στρατος38

PB New Member
Εγγραφή
18 Απρ 2018
Μηνύματα
318
Πόλη
Σέρρες
Καλησπέρα σας σημερα εβαλα ενα ζευγαρακι μοζαικ για αναπαραγωγή και το αφησα σε ενα ξεχωρο δωματιο με καλο φωτισμο και καλή θερμοκρασία.. Ειχα καλα δείγματα οτι ηταν ετοιμα και απο τα δυο ταισα και ταιζω ασβέστιο... Τωρα θα δουμε ισως δω νεοσσους φετος
 
Μακαρι τι να πω
Μακάρι να μην δίνεις και στον αρσενικό ασβέστιο διότι θα μαζεύεις χαρταετούς με την σέσουλα.

Για εμένα δεν χρειάζεσαι ασβέστιο σε αυτήν την φάση γενικά.
 
Στη θυληκια μου δινω.. Να της το κοψω;
Στράτο για εμένα η έλλειψη ασβεστίου θα φανεί μόνο αν τα πτηνά έχουν για μεγάλο χρονικό διάστημα ανεπαρκή διατροφή.
Αν μια κανάρα πάει να πάθει κάτι λόγω έλλειψης αυτό θα σημαίνει πράγματα για την γενική διαχείριση των πτηνών μου που θα ήθελα πρωτίστως να γνωρίζω αντί να κουκουλώνω.
Αν εσύ δεν έχεις τον έλεγχο ή η κατάσταση είναι σα να ήρθε το πτηνό σε εσένα εχθές,τότε ότι και αν δώσεις θα έχει τις ίδιες πιθανότητες σε ένα μήνα απο τώρα να κάνει είτε καλό είτε κακό.
 
Καλησπέρα Στράτο! Τέλεια! Πολύ ωραία! Με το καλό! Σου εύχομαι καλή και επιτυχημένη αναπαραγωγή αυτής της πανέμορφης και αγαπητής ράτσας! Να πάνε όλα καλά! 😉:)👍
 
Ελπιζω να έχετε ολοι σας μια καλη μεγάλη βδομάδα και σας εύχομαι καλη ανάσταση... Παντως η βδομάδα των παθων σε μενα ηρθε (απο 3 αυγα έμεινε 1) θα δούμε που θα βγει🤔
 
Καλημέρα Στράτο!
Ελπιζω να έχετε ολοι σας μια καλη μεγάλη βδομάδα και σας εύχομαι καλη ανάσταση...
Σε ευχαριστούμε πολύ! Επίσης!

Παντως η βδομάδα των παθων σε μενα ηρθε (απο 3 αυγα έμεινε 1) θα δούμε που θα βγει🤔
Πολύ κρίμα... Ελπίζω να μην συνέβη κάτι σοβαρό που να το προκάλεσε. Μακάρι να συνεχιστούν όλα καλά και ομαλά με το εναπομείνον αυγό! :)👍
 
Σας ευχαριστώ όλους πολυ αλλα νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος για ψευτικα αυγα οποτε θα συνεχίσω με ενα να δω τι ψάρια θα πιασω και μετα ξεκιναω με γκλοστερ και του βορρά... Καλη ανάσταση σε ολους😊
 
Back
Top