Ασθένειες Έδωσα στο καναρίνι μου μήλο και ξεκίνησε διάρροιες

dafnh751992

PB New Member
Εγγραφή
21 Μαϊ 2022
Μηνύματα
61
Πόλη
rethimno
Καλημερα σας!εδωσα στο καναρινακι μ μήλο!και αμέσως ξεκίνησε διάρροιες!το ιδιο κανει εαν φαει αυγό μαρούλι κτλ!πρεπει να του δωσω κατι;ευχαριστω
 
Ακριβώς. Επίσης μόλις συνειδητοποιήσει ότι λαμβάνει νερό από αυτές τις τροφές, θα πίνει και κάπως λιγότερο, οπότε θα εξισορροπηθεί η κατάσταση κάπως και δεν θα δείχνει τόσο τρομακτικό.
 
@dafnh751992 Δεν ξέρω από καναρίνια δυστυχώς. Αν ήταν παπαγάλος θα έλεγα ότι βαριέται και πρέπει να βάλετε παιχνίδια, ή ότι του λέιπει κάποιο θρεπτικό, αλλά πραγματικά δεν ξέρω τίποτα από καναρίνια πέραν του ότι είναι συγγενή των σπουργιτιών.
 
@Nausicaa σ ευχαριστω πολυ!επισης παρατηρησα σημερα οτι τρωει τις κουτσουλιές του!για πιο λογο και τι να κανω;

Αρχικα θα πρεπει να υπαρχει σχαρα στον πατο ωστε να μην φτανει τις κουτσουλιες του.
Το οτι τις τρωει ενδεχομενως σημαινει οτι του λειπει κατι,σουπιοκοκκαλο υπαρχει στο κλουβι?
 
@Tony Forpus εχω σχάρα!τρωει αυτα π πέφτουν στις πατηθρες!απο κατω δεν βλεπω να τρωει κατι!
Μια πανοραμική φωτογραφία του κλουβιού, ώστε να φαίνεται η εσωτερική του διάταξη πιστεύω ότι θα μας λύσει τις απορίες.
 
@ianos Δεν ειμαι σπιτι οταν θα παω θα τ βγαλω!οι κουτσουλιές τ ειναι φυσιολογικές;ειναι στο κλαδάκι τ και κοιμαται!θεωρω πως δεν ειναι φυσιολογικό!
 

Συνημμένα

  • 44AFD73D-169D-4A86-95ED-2C9CF9E2785A.webp
    44AFD73D-169D-4A86-95ED-2C9CF9E2785A.webp
    31,2 KB · Προβολές: 17
  • EEB8727D-F5C5-43A9-BD2C-51E2430DD957.webp
    EEB8727D-F5C5-43A9-BD2C-51E2430DD957.webp
    27,4 KB · Προβολές: 17
@Tony Forpus εφυγα απο το σπιτι και κοιμόταν!και γυρησε ο φίλος μ τωρα και παλι κοιμόταν!νομιζω πως Ισως κρύωσε γιατι κανει κατι θορύβους απο τι μύτη!τρι να πω!συγγνωμη αλλα ειναι το πρωτο μ και δεν ξερω τι να κανω!
 
@Tony Forpus ναι αλλα τωρα εγινε ζωηρός απ οτι μ είπανε!ισως να φταιει οτι χάνει πούπουλα και ξύνεται;δεν εχουμε κάποιον πτηνιατρο εδω δυστυχώς!
 
Πουλάκι που ακούγεται η αναπνοή του και κοιμάται μέσα στην ημέρα ασθενεί.
Η κοινότητα εδώ μπορεί να σε συμβουλεύσει σύμφωνα με την εικόνα που μας μεταφέρεις,από κει και πέρα είναι στην κρίση σου.
 
Πουλάκι που ακούγεται η αναπνοή του και κοιμάται μέσα στην ημέρα ασθενεί.
Η κοινότητα εδώ μπορεί να σε συμβουλεύσει σύμφωνα με την εικόνα που μας μεταφέρεις,από κει και πέρα είναι στην κρίση σου.
Ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις σας
 
;δεν εχουμε κάποιον πτηνιατρο εδω δυστυχώς!

Τσεκαρε την λίστα. Υπάρχουν στο Ρέθυμνο. Ελπίζω να το πας κ όλα να πάνε καλά ακολουθοντας την προτεινόμενη αγωγή του πτηνιάτρου.
 
Back
Top