Γενικά Έλλειψη σε κινέζικες ζευγαρώστρες;

patrickios

PB Member
Εγγραφή
14 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.027
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Παρατηρώ τον τελευταίο καιρό οτι σε πολλά από τα γνωστά online μαγαζιά με είδη για πτηνά έχουν αφαιρεθεί από τους καταλόγους και οι 40άρες και οι 60άρες κινέζικες. Υπάρχουν μόνο οι 90άρες.

Γνωριζει κάποιος εάν αυτό συμβαίνει απειδη είναι σε έλλειψη ή καταργήθηκαν ή απλά σταμάτησαν να τις φέρνουν;
 
Ισχύει κι αυτό απλά τα υπόλοιπα εξακολουθούν να υπάρχουν στους καταλόγους.

Τις ζευγαρωστρες τις έβγαλαν.
 
  • Like
Αντιδράσεις: HxC
Από ότι εχω παρατηρησει ερχονται σε κουτες των 4 τεμαχιων,αποσυναρμολογημενες σε κομματια (εχει τυχει να μην εχουν ετοιμη και να τη δενω εγω για να τη παρω να φυγω)...Συνεπως προκειται για καποια μεγαλη εισαγωγη του παρελθοντος μεσω κανενος κοντεινερ απο Κινα, η οποία πλεον εξαντλήθηκε και οχι για καποια σταθερη αντιπροσωπευση...Αντιστοιχη απορια (και μαλιστα εντονη) μου εχει δημιουργήσει η έλλειψη προστατευτικων για κλουβια.τα οποια αν και κατασκευαζονται εδω απο πασιγνωστη εταιρεια κλουβιων, ειναι σε μονιμη ελλειψη τουλαχιστον από τον Νοεμβρη και παρα τις παραγγελιες που εχω κανει σε petshops (για να φτιαχνουν από την βιοτεχνια),καμια προοδος...τι να πω.
 
Παρατηρώ τον τελευταίο καιρό οτι σε πολλά από τα γνωστά online μαγαζιά με είδη για πτηνά έχουν αφαιρεθεί από τους καταλόγους και οι 40άρες και οι 60άρες κινέζικες. Υπάρχουν μόνο οι 90άρες.

Γνωριζει κάποιος εάν αυτό συμβαίνει απειδη είναι σε έλλειψη ή καταργήθηκαν ή απλά σταμάτησαν να τις φέρνουν;
Καλή μέρα αν εννοείτε αυτές εδώ εγώ πήρα χτες και είχε σε όλες τις διαστάσεις από τα Καμίνια στο pet supermarket στα 14.70 (στο site την έχει 15.70)τη 40ρα και στα 11.70 αν πάρεις 10 τμχ τιμή για εξηνταρα δε πρόσεξα αλλά είχε σε επάρκεια..

20210527_131204.webp
 
@HxC Παρομοίως. Κάθε φορά που παραγγέλνω από το διαδίκτυο, με παίρνουν τηλ. από τα καταστήματα 'δεν εχουμε αυτό, μήπως προτιμάτε εκείνο, είναι παρόμοιο αν εξερέσουμε α,β,γ'. Τρελοκομείο.
 
@patrickios Να τρεξουμε, για να προλαβουμε να παρουμε ζευγαρωστρες, να εχουμε στοκ μην αρχισουν παλι και εχουν ελλειψη 😜

Παντως στο Petsupermarket ακομα γραφει το προϊον δεν βρεθηκε! Οποτε σ' εμας δεν ηρθαν ακομη...θα κανουμε υπομονη 🤣

Ευχαριστουμε για την ενημερωση!
 
Καλησπερα!

Στο Petmat η 60αρα: 19.50€ και η 40αρα: 17.50€

Στο Birdmarket η 60αρα: 24.80 και η 40αρα: 19.50

Στο Petsupermarket, οταν ειχα παρει παλια μια τελευταια 6αδα που ηθελα, ειχε τις 60αρες: 19.80€ και τις 40αρες τις ειχε: 18.80€

Μην το καθυστερεις παντως να πας σε καποιο καταστημα, γιατι σε λιγες μερες δεν θα υπαρχουν! Ηταν τοσο καιρο σε ελλειψη και ολοι τρεχουν να παρουν!
Ηδη εγω πηρα 20 ζευγαρωστρες οπότε ισα - ισα που προλαβαινεις (πλακα κανω) 🤣
 
Petstamolis είναι η λύση 😆 εγώ από κει ψωνίζω και πότε δεν μου είπαν ότι έχουν έλλειψη , παρόμοιες τιμές αλλά έχει και πολύ ποικιλία επίσης εκεί βρήκα μια κλουβαρα 60χ41χ42 για το καρδερινακι μου γύρω στα 20 ευρώ ενώ συνήθως βρίσκεις πιο στενές κλούβες ή πιο κοντές, στο μόνο που υστερεί είναι ότι οι ταιστρες μπαίνουν εσωτερικά
 
  • Like
Αντιδράσεις: marapo
Back
Top