Ασθένειες Ένα από τα καινούρια μου καναρίνια έχει βραχνή φωνή

Πόπη Μπού

PB Member
Εγγραφή
25 Μαϊ 2008
Μηνύματα
748
Πόλη
Γλυφάδα
καλησπέρα και μπαίνω στο θέμα!
παρατήρησα ότι ένα από τα καινούρια μου πουλιά.. Έχει βραχνή φωνή... Δηλαδή σαν να έχει φαρυγγίτιδα δεν βγάiνει η φωνή του... Κάτι σαν εμάς όταν δεν μπορούμε να μιλήσουμε...
κατά τα άλλα είναι μια χαρά ! Υπάρχει περίπτωση να συμβαίνει αυτό επειδή δεν έχει εγκλιματιστεί ακόμη;
 
Αν δεν είναι εκ γεννετής (μικρή πιθανότης),έχει ακάρεα στην τραχεία
και στους αεροφόρους σάκκους.
Με το vetermec δεν θα αργήσει να επανέλθει, αφού δεν παρουσιάζει άλλα συμπτώματα.Ψάξτο λίγο και άν έχεις απορίες τα λέμε πάλι.
 
ωχ αντε παλι τα ιδια!Βεβαια το πετ σοπ αυτο ειναι παρα πολυ καλο... Ολα τα πουλια που εχω παρει απο εκει ειναι παρα πολυ καλα! Θα το ψαξω Μακη.Αλλα να το κανω τωρα;το εχω και αυτο 2 μερες μονο!
Αποκλείεται να είναι άσμα η κάποια λοίμωξη του αναπνευστικού;
 
ωχ αντε παλι τα ιδια!Βεβαια το πετ σοπ αυτο ειναι παρα πολυ καλο... Ολα τα πουλια που εχω παρει απο εκει ειναι παρα πολυ καλα! Θα το ψαξω Μακη.Αλλα να το κανω τωρα;το εχω και αυτο 2 μερες μονο!
Αποκλείεται να είναι άσμα η κάποια λοίμωξη του αναπνευστικού;

-Η απάντηση μου,ήταν η γνώμη μου σ' αυτό που περιέγραψες και εξακολουθεί να είναι! 🙂
 
ενημερωση

Να ενημερώσω για τη θεραπεία μετά από διάγνωση γιατρού!
Ξεκίνησα με ακαρισιν στις 29/09/08 έκανα την πρώτη εφαρμογή και στις 31/09/08 τη δεύτερη... Παρατήρησα τα έξεις : το πουλάκι δεν κελαηδούσε καθόλου και είχε πολύ βραχνή φωνή... Μετά από 7 μέρες το πουλί κελαηδάει και δεν το πιστεύω .. Δείχνει επίσης πολύ υγειές και ζωηρό! Αύριο θα κάνω την επαναληπτική χορήγηση και θα σας κρατήσω ενήμερους!

Θα μπορουσα να χρησιμοποιησω vetermec σε συνδιασμο με τη θεραπεια και αν όχι γιατι;
 
Back
Top