Γενικά Ένα καναρίνι ήρθε στο μπαλκόνι μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης monti
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

monti

PB New Member
Εγγραφή
19 Ιουν 2017
Μηνύματα
68
αλλα κελαηδαει.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
@ianos Θηλυκότατο! Τυχερός είσαι @monti. Όσον αφορά το κελαηδισμα είμαι σίγουρος ότι είναι σαλιάρισμα κ όχι κελαηδισμα. Και να πω ότι ήταν θηλυκό μωσαϊκό γραμμής αρσενικού ισως να υπήρχε περιθώριο λάθους. Το συγκεκριμένο είναι θηλυκό γραμμής θηλυκού. Οπότε κατά τη γνώμη μου είναι 100% θηλυκό.
 
Ιταλίδα η δεσποινίς...και σίγουρα όχι ηλικιωμένη. Γεννημένη το 2018 αν κρίνω και από τα δακτυλίδια της χρονιάς που είναι κόκκινα.
 
@monti Εγώ το μόνο που ακούω είναι λίγο βραχνή φωνούλα, αλλά δεν λέει κάτι αυτό. Αν θέλεις, πιάσε την και βάλε το πρόσωπό της στο αυτί σου, για να δεις, αν ακούγεται κάποιος ήχος κατά την αναπνοή της. Ακόμη και αν ακούσεις κάποιο συριγμό, μπορεί να είναι απλά από το στρες. Κατά τη γνώμη μου πρόκειται για υγιέστατο πουλάκι αν κρίνω από την γενική της εικόνα. Είναι έτσι ζωηρή και όταν δεν είσαι κοντά της;
 
@monti Ε τότε δεν έχεις λόγο να ανησυχείς για την υγεία της. Αν έχεις άλλα πουλιά, κράτησε την για λίγο διάστημα (περίπου 1 μηνα) μακρυά τους για προληπτικούς λόγους... Να τη χαίρεσαι.
 
Καλημέρα φωνής της ακόμα έτσι ακούγετε και σαν να προσπαθεί να βγάλει ήχου και δεν μπορεί γιατί ανοίγει το στόμα και φουσκώνει ο λεμος
[automerge]1605435399[/automerge]
Καλημέρα φωνής της ακόμα έτσι ακούγετε και σαν να προσπαθεί να βγάλει ήχου και δεν μπορεί γιατί ανοίγει το στόμα και φουσκώνει ο λεμος
ξέχασα να αναφέρω χθες που την καθάρισα είδα δύο φτερά στο πάτο του κλουβιου
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καλημέρα το πουλάκι ίσα που βγάζει φωνή σαν να ζοριζεται
 
Καλημέρα σχεδόν 3 μισή εβδομάδες και όσο πάει δεν ακούγεται κελαεισμα
 
Επειδή τα οικονομικά μου δεν είναι πολύ καλά δεν το έχω πάει σε γιατρο
 
Τρώει πίνει νεράκι λίγο το πρωί είναι ζωηρό μετά κάθεται στο κλαδάκι όχι φουσκομενω και όταν ακούει τα αρσενικά να καιλαιδουν παει και αυτό να κελαηδησει τσίου αλλά δεν του βγαίνει
 
Back
Top