Γενικά Ένα καρδερινοκάναρο μπορεί να ζευγαρώσει με κανάρα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Nikfree
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Nikfree

PB Member
Εγγραφή
19 Απρ 2016
Μηνύματα
684
Πόλη
Αθήνα
Παιδια καλησπερα καρδερινοκαναρο με καναρα ας πουμε ζευγαρωνει η γενικα τα καρδερινοκαναρα ζευγαρωνουν; (Εγκυκλωπεδιακα ρωταω)
 
γενικα τα καρδερινοκαναρα ζευγαρωνουν;
Ζευγαρώνουν δηλαδή πυρώνουν και έχουν το ένστικτο να ζευγαρώσουν και να αναπαραχθούν, αλλά ως υβρίδια (τα συγκεκριμένα τουλάχιστον) είναι στείρα. Συνήθως τα κρατάνε είτε για τραγούδι τα αρσενικά είτε για παραμάνες τα θηλυκά. :)
 
Χμ οκ... Οποτε και μαζι να τα βαλεις δν εχει αποτελεσμα;
 
οποτε και μαζι να τα βαλεις δν εχει αποτελεσμα;
Το αποτέλεσμα θα είναι η ταλαιπωρία της κανάρας και 4-5 άσπορα αυγά. Δε νομίζω πως κάτι τέτοιο θα είχε νόημα σαν εκτροφικός στόχος για την ερχόμενη αναπαραγωγή. Γιατί δεν βρίσκεις έναν κανάρο για την κανάρα σου; :)
 
Το αποτέλεσμα θα είναι η ταλαιπωρία της κανάρας και 4-5 άσπορα αυγά. Δε νομίζω πως κάτι τέτοιο θα είχε νόημα σαν εκτροφικός στόχος για την ερχόμενη αναπαραγωγή. Γιατί δεν βρίσκεις έναν κανάρο για την κανάρα σου; :)
Να πω την αμαρτια μου ηθελα να δοκιμασω καρδερινακι με καναρα... αλλα δν ξερω ουτε απο που θα παρω εκτροφης βεβαια ποτε αγριο!
Και τις συνθηκες τους
 
Να πω την αμαρτια μου ηθελα να δοκιμασω καρδερινακι με καναρα...
Άστα αυτά Νίκο μου, μπλέξιμο, τι θα κάνεις τα θηλυκά κτλ κτλ. Προσανατολίσου σε κάτι με προοπτικές που θα αντλείς και χαρές της γνώσης.
 
Να πω την αμαρτια μου ηθελα να δοκιμασω καρδερινακι με καναρα... αλλα δν ξερω ουτε απο που θα παρω εκτροφης βεβαια ποτε αγριο!
Και τις συνθηκες τους
Νίκο ξεκίνα με τα καναρίνια και βλέπεις πως θα πάει.. Καρδερίνα - Καναρίνι είναι δύσκολο εγχείρημα και γενικά η καρδερίνα είναι δύσκολο είδος για να το έχει κάποιος. Καλέ εσύ δε θα πας Θεσσαλονίκη; Πως θα τα ζευγαρώσεις εξ αποστάσεως; 😛
 
Άστα αυτά Νίκο μου, μπλέξιμο, τι θα κάνεις τα θηλυκά κτλ κτλ. Προσανατολίσου σε κάτι με προοπτικές που θα αντλείς και χαρές της γνώσης.
Θα το κανω για μενα δεν το κανω για να κερδισω κατι οτι βγει θα εχει ισα ζωη με ολα τα αλλα...
Αλλα θα το αφησω γτ δν ξερω πολλα πολλα

Νίκο ξεκίνα με τα καναρίνια και βλέπεις πως θα πάει.. Καρδερίνα - Καναρίνι είναι δύσκολο εγχείρημα και γενικά η καρδερίνα είναι δύσκολο είδος για να το έχει κάποιος. Καλέ εσύ δε θα πας Θεσσαλονίκη; Πως θα τα ζευγαρώσεις εξ αποστάσεως; 😛
Ειμαι ηδη αλλα ψαχνωμαι το σπιτι ειναι αδειο 😛 χωρις τσιου τσιου 😛
 
Ενα ζεμπρακι σκεφτομουν κατι περιεργο διαφορετικο δλδ!
Μην πάρεις ένα μόνο του. Θα λείπεις πολλές ώρες απ το σπίτι.. Καλό θα ήταν ένα ζευγαράκι.. Ίσως ένα ζευγαράκι μπάτζι.. 😉
 
Back
Top