Ασθένειες Ένα μικρο μου καναρίνι είναι γεμάτο ψείρες

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης lizard
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

lizard

PB Member
Εγγραφή
27 Ιαν 2008
Μηνύματα
1.731
Πόλη
Καλλιθέα
γεια σας παιδια ενα μικρο μου ειναι γεματο ψειρες του εγω βαλει ψειροσκονη του εχω βαλει chevi tren και οι ψειρες συνεχιζουν να ειναι παρα πολλες τι να κανω υπαρχει καποιος πρακτικος τροπος για να διωξω τις ψειρες η καποιο πολυ δυνατο φαρμακο ωστε να τις σκοτωσω γρηγορα;
 
γεια σας παιδια ενα μικρο μου ειναι γεματο ψειρες του εγω βαλει ψειροσκονη του εχω βαλει chevi tren και οι ψειρες συνεχιζουν να ειναι παρα πολλες τι να κανω υπαρχει καποιος πρακτικος τροπος για να διωξω τις ψειρες η καποιο πολυ δυνατο φαρμακο ωστε να τις σκοτωσω γρηγορα;

Αρη αν θυμάμαι καλά εδώ και 1-2 μήνες είχες το ίδιο πρόβλημα.
Η γνώμη λοιπόν είναι...
Τώρα που θα τελειώσουν οι εξετάσεις, να κάνεις μια γενική
σχολαστική καθαριότητα και απεντόμωση,(μεταφέροντας τα πουλιά, σε άλλο χώρο) με ισχυρά εξωπαρασιτοκτώνα ARDAP-INTEREX κλπ.
Αφού πλήνεις και καθαρήσεις κλουβιά και σκεύη(ειδικά τις πατήθρες)
μπορείς επιστρέφοντας τα πουλιά ένα -ένα να χρησιμοποιήσεις κάποιο
σπρέυ για πουλιά σαν αυτό που λέει η Erina. Αλλά δεν τελείωσες εκεί.
Πρέπει να πάρεις και ένα chevi-tren, ετσι ώστε να ψεκάζεις τα πάντα
μια φορά τον μήνα, σε μόνιμη και διαρκή βάση χωρίς παραλήψεις.
 
κυριε μακη chevi tren εχω ψεκασα το μικρο και οι ψειρες ειναι ακομα πολλες δεν πεθανε ουτε μια θα μπορουσατε να μου πειτε ενα φαρμακο πολυ ισχυρο που το προτειματε ωστε να τις εξολεθρευσω ολες και να ησυχασω απο αυτον τον μπελα αμα θελετε πειτε το μου με πμ το φαρμακο για να μην φανει σαν διαφημηση του προιοντος.
 
Αρη μηπως ειναι τα μαυρακια που πανε απο πουλι σε πουλι;
Εγω αλευρωσα τα μικρα μου με σκονη Ραφ οικολογικη και ψεκασα τους γονεις και το κλουβι και ησυχασα

ΜΦΧ
Πανος
 
μαυρα ειναι και αυτα που λεω αλλα δεν φευγουν με τιποτα εχω ριξει και σκονη που λεγετε powder νομιζω και δεν εφυγαν τι αλλο να κανω.
 
Eίναι ζωντανή ψείρα; ή βλέπεις τα ψώφια άτομα και περιμένεις να φύγουν.
Εαν δεν ακολουθήσεις ένα ολοκληρομένο πρόγραμμα απεντόμωσης
μην περιμένεις αποτέλεσμα. Ολα τα άλλα είναι παροδικά ημίμετρα.
Ενα καλό προιόν για απ' ευθείας ψέκασμα είναι και αυτό.
 
Αυτο χρησιμοποιω και εγω Αρη στα ενηλικα πουλια μονο
τα μαυρακια τεζαρουν με αυτο
και ψεκαζεις και το κλουβι παντου
τα μικρα αλευρωμα με σκονη RAFF

ΜΦΧ
Πανος
 
Back
Top