Γενικά Ένα μοναχικό budgie

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jamieo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

jamieo

PB Member
Εγγραφή
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.512
Πόλη
Cordova, USA
Την Παρασκευή το απόγευμα, πήγα στο pet shop για την αγορά ορισμένα τρόφιμα για σκύλους μου. Ενώ ήμουν εκεί, θα περπατούσε από τα πτηνά. Συνήθως αυτό το κατάστημα έχει πολλά Budgies προς πώληση. Ωστόσο σήμερα υπάρχει μόνο 1 Budgie στο κλουβί. Ήταν μοναχικός και με έκανε να θλιβερή. Σκεφτόμουν σχετικά με την αγορά του. Πήγα να ρωτήσω για βοήθεια. Τότε παρατήρησε ένας από τους εργαζόμενους που μεταφέρουν ένα κλουβί. Το κλουβί είχε περίπου 12 νέα Budgies σε αυτό. Μίλησα μαζί της και της είπε Ανησυχούσα για τις Budgie είναι μοναχική. Αλλά τώρα έχει φίλους.

Φυσικά, δεν χρειάζεται να προσθέσω άλλο πουλί μου κοπάδι. Αλλά θα ήταν διατεθειμένη να φέρει αυτό το σπίτι.
 
Κ εγω το ιδιο θα εκανα Jamie!:D
Αλλο ενα Budgie στο κοπαδι δεν ειναι ομως κ τοσο κακη ιδεα! 😛
 
Εμεις ετσι ειχαμε παρει το love bird μας τον Πακο:)
Αυγουστος μηνας και πηγαμε στο πετ για τροφη και ειδαμε τον Πακο ολομοναχο! Ουτε αλλο πουλι γενικοτερα στα αλλα κλουβια...
Κι οπως καταλαβαινετε τον πηραμε να κλεισει κι ο ανθρωπος για καλοκαιρι και για να μην μεινει ο Πακο μονος του,το σημαντικοτερο
 
  • Like
Αντιδράσεις: jamieo
εγω έτσι πήρα το πρώτο μου πουλάκι κ μετά του πήρα ζευγάρι κ έτσι τα έχω,ήταν μοναχούλι του μωρέ...☹δεν μπορούσα να το βλέπω έτσι
 
  • Like
Αντιδράσεις: jamieo
Back
Top