Γενικά Ένα νεαρό ζευγαράκι gouldians

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Zimovki
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Zimovki

PB New Member
Εγγραφή
18 Ιαν 2018
Μηνύματα
15
Πόλη
Φλώρινα
Το συγκεκριμενο ζευγαρι θα είναι έτοιμο για ζευγάρωμα σε περίπου 1 1/2 μηνα καθώς έχει λίγο διάστημα που πήραν τα χρώματα τους. Ο αρσενικός πάντως χοροπηδαέι στο κλαδί κελαηδώντας και η θηλυκιά παίρνει πόζα!
 

Συνημμένα

  • DSC06612.webp
    DSC06612.webp
    46,7 KB · Προβολές: 70
  • DSC06613.webp
    DSC06613.webp
    47,4 KB · Προβολές: 71
Οντως ομορφα πουλια τα Γκουλντιας και φαντασικο χρωμα το θυληκο σου. Σκεφτομαι καποια στιγμη να ασχοληθω κ εγω με τετοια πουλια αν βρω τον χρονο. Νατα χερεσε
 
Κουκλάκια να τα χαίρεσαι!
Τα έχεις μόνιμα μαζί; Αν θυμάμαι καλά ο YannisK που ασχολείται με την εκτροφή τους, τα ενώνει μόνο για την αναπαραγωγή. Τόσο μικρά αναπαράγονται;
 
Τα έχω τα νεαρά σε μια κλούβα και τα μεγάλα σε άλλη κλούβα. Μόλις πάρουν χρώμα βάσει του αρχείου μου τα νεαρά τα βάζω ανά ζευγάρι ώστε για 2 μήνες να συνηθίσουν το ένα το άλλο και στις αρχές Μαρτίου θα τους βάλω φωλια
 
Πολύ καλό ζευγάρι μου φαίνεται... Δική σου αναπαραγωγή είναι;
Καλύτερα θα ήταν να περιμένεις να γίνουν ενός έτους πριν τα ενώσεις. Σε 1 1/2 μήνα εξάλλου θα έχει τελειώσει η αναπαραγωγική περίοδος των gouldians. Εκτός αν τα έχεις σε ελεγχόμενες συνθήκες...
Για πες μας περισσότερα!
 
Πολύ καλό ζευγάρι μου φαίνεται... Δική σου αναπαραγωγή είναι;
Καλύτερα θα ήταν να περιμένεις να γίνουν ενός έτους πριν τα ενώσεις. Σε 1 1/2 μήνα εξάλλου θα έχει τελειώσει η αναπαραγωγική περίοδος των gouldians. Εκτός αν τα έχεις σε ελεγχόμενες συνθήκες...
Για πες μας περισσότερα!
Δικη μου αναπαραγωγη ειναι. Τα εχω σε χωρο που εχει παντα 20+ θερμοκρασια. Ειναι πολυ πολυ προσεγμενη γραμμη
 
Back
Top