Τραυματισμοί Έπεσε στο παράθυρό μου ένα περιστεράκι κι έσπασε τη φτερούγα του

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mariaK
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

mariaK

PB New Member
Εγγραφή
31 Ιουλ 2019
Μηνύματα
3
καλησπέρα σας! Σήμερα έπεσε με φόρα στο παράθυρό μου ένα περιστεράκι και έσπασε την φτερούγα του. Τι εναλλακτικές έχω; Μπορώ να το αφήσω στο μπαλκόνι μέχρι να γίνει καλά μόνο του; Πόσο χρόνο μπορεί να πάρει αυτό? Μήπως χρειάζεται κάποιο είδος δεσίματος η φτερούγα του;
 
Αν βρίσκεστε Αθήνα, επικοινωνήστε με την ΑΝΙΜΑ για να το παραλάβουν και να το φροντίσουν εκείνοι.
Δεν είναι καλό να μείνει στο μπαλκόνι τραυματισμένο και χωρίς ιατρική βοήθεια... Μπορεί να του μείνει αναπηρία αν δεν αντιμετωπιστεί σωστά το τραύμα του
Δες τε εδώ...
https://www.wild-anima.gr/epikinonia/
 
ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω να τους βρω και να μην έχουν πάει διακοπές. Στο μεταξύ τι να το ταίσω; ψωμάκι τρώνε ή πρέπει να πάρω τροφή για περιστέρια; Είμαι παντελώς άσχετη...
 
Ρίχτου ψωμάκι και λίγο σταράκι εάν βρεις στο SM . Εάν η φτερούγα του είναι σπασμένη θέλει κάποιον, όπως σου είπε και ο Βαγγέλης, να το δει. Αυτό είναι απλό να το καταλάβεις αν το πιάσεις και δεις ότι το φτερό δεν είναι σε συνέχεια αλλά ένα κομμάτι του κινείται αυτόνομα. Συνήθως ψιλοτραυματίζονται και μετά από κάποιο διάστημα, μερικές μέρες, επανέρχονται. Βάλε του στο νερό καμιά βιταμίνη να το βοηθήσεις. Εάν όμως είσαι όπως είπες ανίδεη καλό είναι να απευθυνθείς στην ΑΝΙΜΑ. Καλή συνέχεια.
 
Καλησπέρα Μαρία!
Τελικά το πήγαμε στην ΑΝΙΜΑ όπως μας είπατε και ελπίζω να είναι όλα καλά!
Έπραξες το καλύτερο! Κινητοποιήθηκες άμεσα! Μπράβο σου! Και εμείς το ίδιο ευχόμαστε!
 
Back
Top