Γενικά Έσκασαν μύτη και τα πρώτα γκλοστεράκια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mactas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

mactas

PB New Member
Εγγραφή
13 Μαϊ 2007
Μηνύματα
34
Πόλη
Ηράκλειο
Γεια σας και πάλι φίλοι μου. Μετά τα πρώτα λιποχρωμικά που έβγαλα, ήρθαν τώρα να προστεθούν στο κοπάδι μου και τα πρώτα γκλοστεράκια. Σήμερα το πρωί βγαίνοντας στο εκτροφείο αντίκρυσα τα πρώτα μου γκλοστεράκια (4) τα οποία είναι πανέμορφα και υγειέστατα. Δεν μπορούσα να μην μοιραστώ και αυτή τη χαρά μαζί σας, δεδομένου ότι είναι τα πρώτα μου μικρά από τα γκλόστερ μου. Θαυμάστε τα...
 
Ξέχασα να αναφέρω κάτι πολύ σημαντικό. Τα πρώτα μου γκλοστεράκια είναι απόγονοι από ένα υπέροχο ζευγάρι γκλόστερ που μου είχε χαρίσει πριν από κάποιους μήνες ο φίλος μου ο Δημήτρης ο Μώκας από τα Χανιά και είναι ευκαιρία να τον ευχαριστήσω δημόσια.
 
Να τα χαίρεσαι.
Αρχίζω να ζηλεύω αλλά θα κάνω υπομονή μέχρι το Φεβρουάριο που έχω σκοπό να ξεκινήσω το ζευγάρομα
 
Τασούλη να τα χαίρεσαι τα μωρά σου! Να είναι γερά και να σου χαρίσουν πολλες ευχάριστες ώρες κελαηδήματος και ψυχικής ηρεμίας! Και εις άλλα με υγεία!
 
Φιλε Τασο οταν ευκαιρίσεις ανεβασε καινουργια φωτο των κουκλιων σου
εχω ακουσει οτι ειναι υπεροχα τα γκλοστερακια στα πρωτα σταδια πτερωματος

ΝΦΧ
Πανος
 
Ελπίζω σύντομα να σας δείξω και τα πρώτα δικά μου gloster (2) που κλωσάει η κανάρα μου εδώ και λίγες μέρες... :D Να σου ζήσουν φίλε μου
 
Back
Top