Φροντίδα Έφυγαν τα μωρά καναρινάκια μου, ευτυχώς βρέθηκε το ένα

yannis-arta

PB New Member
Εγγραφή
1 Μαϊ 2014
Μηνύματα
76
σημερα με εφυγαν κ μενα. Δεν ημουν σπιτι αλλα η συζηγος, κατεβηκε με το μικρο και επιασε το ενα που ηταν πολυ φοβισμενο. Το μεγαλυτερο δε φανηκε. Δυστηχως δε τρεφω πολλες ελπιδες, η γειτονια ειναι ανοιχτη μ μονοκατοικιες σε κατηφορα κ γεματη γατες. Αν γλιτωσε απο τα νυχια μπορει να το δω σε καμια βεραντα. Κριμα γιατι ηταν η πρωτη μου γεννα κ το πρωτο καναρινακι
 
Κρίμα, πως έφυγαν βρε παιδί μου; Έπεσε το κλουβί; Ήταν μεγαλύτερο και πέταξε μακριά φαίνεται. Μάλλον κάποιος θα το βρήκε
 
ευχαρισστω μαρια για την οργανωση του θεματος!

λοιπον την προηγουμενη βδομαδα αλλαξα τις πατηθρες με ξυλινες στρογγυλες αλλα οι δυο μου βγηκαν μεγαλυτερες,τη μια την εβαλα στο κεντρο με αποτελεσμα να τεντωσουν τα καγκελα κ να ανεβοκατεβαινει με δυσκολια η πορτα. Θετικο οτι δεν ανεβαινει ευκολα αλλα αρνητικο οτι δεν κατεβαινει κιολας. Καπου στο πρωινο καθαρισμα θα εγινε η στραβη αλλα δε μπορω να το πιστεψω οτι δεν το προσεξα. Τες πα
ειμαι ψηλα στην πολυκατοικια, ειχε πολλες εναλλακτικες απο πολλες πλευρες να φυγει οταν ανεβηκε στα καγκελα της βεραντας και απιθανο να γυρισει αμα πεινασει.
 
Άσε πάντως φαγάκι και νερό σε κάποιο σημείο κοντά στου κλουβί γιατί αφού έφυγε μόνο του ποτέ δεν ξέρεις. Μακάρι να το βρεις!
 
οπως λεει κ η τζουαν, αμα το βρηκε κανεις χαλαλι αμα το προσεχει αλλα οχι να το μεγαλωσω με αγωνια κ να το φαει η γατα
 
ωχ μωρε κριμα... Εγω παντως εχω καθε μερα νερακι και σπορακια και εχω και τον αντρα μου να με κοροιδευει οτι δεν εχω βαλει ακομη το "γυρισε" του καρρα να παιζει στη διαπασων μπας και γυρισει...
υγ αμα δεν εβλεπα το αρτα στο ονομα σου θα ελεγα οτι μενουμε κοντα... Ετσι ειναι και η δικη μου γειτονια!
 
Κρίμα! Μακάρι να το βρεις!
Στη γειτονιά έψαξες καθόλου; Πόσο ημερών είναι αυτό που έφυγε;

Υ. Γ.: Εύα γελάω με το γύρισε του καρρα 😀
 
Κρίμα! Μακάρι να το βρεις!
Στη γειτονιά έψαξες καθόλου; Πόσο ημερών είναι αυτό που έφυγε;

Υ. Γ.: Εύα γελάω με το γύρισε του καρρα 😀
εγω παλι το σκεφτομαι πολυ σοβαρα! Ειναι η τελευταια μου ελπιδα σου λεω!
 
ωχ μωρε κριμα... Εγω παντως εχω καθε μερα νερακι και σπορακια και εχω και τον αντρα μου να με κοροιδευει οτι δεν εχω βαλει ακομη το "γυρισε" του καρρα να παιζει στη διαπασων μπας και γυρισει...
υγ αμα δεν εβλεπα το αρτα στο ονομα σου θα ελεγα οτι μενουμε κοντα... Ετσι ειναι και η δικη μου γειτονια!

σωστος ο αντρας σου, προσπαθει να σε κανει να γελασεις να ξεχαστεις
Κρίμα! Μακάρι να το βρεις!
Στη γειτονιά έψαξες καθόλου; Πόσο ημερών είναι αυτό που έφυγε;

Υ. Γ.: Εύα γελάω με το γύρισε του καρρα 😀
τωρα που σκεφτομαι καλυτερα, εχω καποιες υποψιες στη γειτονια.χθες η σταση τους ηταν παγερα αδιαφορη σα να μην ηθελαν να συζητησουν και εχουν καναρινια! τυχαιο; δε νομιζω
σε 5 μερες θα γινοταν 2 μηνων
 
Μάλλον όχι αλλά μην το σκέφτεσαι έτσι, μακάρι να το βρήκαν και να είναι ασφαλές.
Όπως είπα και στην Εύα, εγώ θα κόλλαγα αφισσέττες ζητώντας να με πληροφορήσουν και ας το κρατήσουν.
Να ησυχάσω βρε παιδί μου.
 
το μονο που με παρηγορει ειναι οτι εχει η καναρα στη δευτερη γεννα ενα αυγο και περιμενω με αγωνια να σκασει και μακαρι να το αντικαταστησει στη καρδια μου
κριμα γιατι φαινοταν κ αρσενικο, ολο μαλωνε με τα αλλα, σα μεγαλυτερο τα ηθελε ολα δικα του
 
Back
Top