Γενικά Έφυγαν όλα τα φτερά της ουράς του budgie μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης depy kos.
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

depy kos.

PB New Member
Εγγραφή
26 Οκτ 2014
Μηνύματα
24
Πόλη
Μύκονος
γεια σας και παλι εμ.. σττον παπαγαλακι μου βγηκαν τα φτερα της ουρας του ΟΛΑ και φοβαμε οτι δεν θα ξαναφυτρώσουν ή αμα παθει.. Τιποτα κακο; Ειναι κακο για την υγεία του αυτο; 👎☹ ειμαι πολυ ανχωμενη και φοβαμε!
 
Θα ξαναβγούν αλλά σε πόσο διάστημα έφυγαν όλα; Σε τι κλουβί το έχεις; Μήπως είναι μικρό ή μήπως οι πατήθρες είναι κοντά στα κάγκελα και χτυπάει η ουρά; Υπάρχει περίπτωση να έχει ψείρες; Το έλεγξες;
 
βοηθεια!

Θα ξαναβγούν αλλά σε πόσο διάστημα έφυγαν όλα; Σε τι κλουβί το έχεις; Μήπως είναι μικρό ή μήπως οι πατήθρες είναι κοντά στα κάγκελα και χτυπάει η ουρά; Υπάρχει περίπτωση να έχει ψείρες; Το έλεγξες;
δεν ειχει φειρες ολα στο ιδιο διαστημα σε κανονικο πως να το πω... Μισο μετρο και λιγοτερο... φοβαμε>λετε να παθει τιποτα;=(
 
δεν ειχει φειρες ολα στο ιδιο διαστημα σε κανονικο πως να το πω... Μισο μετρο και λιγοτερο... φοβαμε>λετε να παθει τιποτα;=(
Μπορείς να γίνεις λίγο πιο σαφής; Αόριστοι φόβοι δεν χρησιμεύουν σε κάτι, ούτε λύνουν προβλήματα.
 
δεν εχει ψειρες και.. Ναι εφυγαν ναι εφυγαν την ιδια στιγμη ολα τα φτερα... Κακο ειναι; για την υγεια του;
 
Τι έκανε και έφυγαν; Τρόμαξε και πέταξε άτσαλα; Μπορείς να μας βάλεις φωτογραφία το πουλί και το κλουβί όλο; Πτερόρροια πέρασε στο τέλος του καλοκαιριού; Πόσο καιρό το έχεις; Τι τρώει; Οι κουτσουλιές του πως είναι;
Από μόνο του, το να του φύγει η ουρά δεν μας λέει τι ακριβώς συμβαίνει στο πουλάκι. Μπορεί να μην έχει τίποτα, μπορεί να είναι άρρωστο και εξασθενημένο. Αν δεν μας πεις λεπτομέρειες πως θα σου απαντήσουμε; Θα είναι επιπόλαιο και καθόλου χρήσιμο ό,τι και να πούμε.
 
Τι έκανε και έφυγαν; Τρόμαξε και πέταξε άτσαλα; Μπορείς να μας βάλεις φωτογραφία το πουλί και το κλουβί όλο; Πτερόρροια πέρασε στο τέλος του καλοκαιριού; Πόσο καιρό το έχεις; Τι τρώει; Οι κουτσουλιές του πως είναι;
Από μόνο του, το να του φύγει η ουρά δεν μας λέει τι ακριβώς συμβαίνει στο πουλάκι. Μπορεί να μην έχει τίποτα, μπορεί να είναι άρρωστο και εξασθενημένο. Αν δεν μας πεις λεπτομέρειες πως θα σου απαντήσουμε; Θα είναι επιπόλαιο και καθόλου χρήσιμο ό,τι και να πούμε.
λοιπον το εκπαιδευσα νακαθετε στο χερι μ εξω απο το κλουβι και καθος το εβαλα μεσα χοροπιδουσε και επεσε κατω..στο 'πατωμα'
και πηγε να ανεβη επανω και πιαστηκε η ουρα του στα καγκελα και πηγε να φυγει και τραβιχτηκαν ολα... Πιαστηκα ολα μασι και εφυγαν ολα απο την ρισα τους. Θα προσπαθισω να βγαλω φωτογαφα αν κ δεν εχω κινητο για να τα ανεβασω... Και απο τι βλεπω.. Κατω στην εφημεριδα ειναι ασπρομαυρες οι κουτσουλιες του, σημενει κατι αυτο; το εχω 2-3 εβδομαδες περιπου αλλα ειναι πολυ ημερο.
 
Ντέπυ μου, αυτά έπρεπε να τα πεις όταν άνοιξες το θέμα σου, όχι να ανταλλάξουμε τόσες ερωταπαντήσεις για να πεις ότι έγινε από ατύχημα. Εγώ νόμιζα ότι έπεσαν από μόνα τους τα φτερά χωρίς πίεση. Θα ξαναβγούν αλλά πρόσεχε όταν παίζετε είναι ευαίσθητα τα πουλιά δεν είναι όπως οι σκύλοι. Ασπρόμαυρες μικρές πρέπει να είναι οι κουτσουλιές, άλλοτε σκούρο πράσινο, άλλοτε πιο ανοιχτό ανάλογα τι έχει φάει.
 
Ντέπυ μου, αυτά έπρεπε να τα πεις όταν άνοιξες το θέμα σου, όχι να ανταλλάξουμε τόσες ερωταπαντήσεις για να πεις ότι έγινε από ατύχημα. Εγώ νόμιζα ότι έπεσαν από μόνα τους τα φτερά χωρίς πίεση. Θα ξαναβγούν αλλά πρόσεχε όταν παίζετε είναι ευαίσθητα τα πουλιά δεν είναι όπως οι σκύλοι. Ασπρόμαυρες μικρές πρέπει να είναι οι κουτσουλιές, άλλοτε σκούρο πράσινο, άλλοτε πιο ανοιχτό ανάλογα τι έχει φάει.
οταν φωναξε τρομαξα παντως.. Εμ.. Θα προσπαθισω να βγάλω φωτογραφία.. Ευχαριστώ πάντως! 🙂

στην εικονα που εχει δικα σου ειναι τα παπαγαλακια; 😉
 
Δεν νομίζω πως είναι ιδιαίτερα ακριβά, βέβαια τα έχω αρκετά χρόνια δεν τα πήρα πρόσφατα. Ασχολήσου τώρα με το μικρό σου μια και είναι ήμερο θα σου κάνει όμορφη παρέα. Να φροντίζεις την διατροφή του.
 
Back
Top