Γενικά Έφυγε το ζευγάρι του budgie μου

Giwrgakos28

PB New Member
Εγγραφή
4 Ιαν 2021
Μηνύματα
111
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Γεια σας φίλοι μου είμαι πάρα μα πάρα πολύ στεναχωρημένος και πανικοβλημενος , έφυγε το γαλάζιο παπαγαλάκι μου στους Αμπελόκηπους Θεσσαλονίκης σας παρακαλώ παρα παραα πολύ αν δείτε κάτι πάρτε με στο τηλέφωνο:69********
Υ.Γ
Αν δεν βρεθεί τι θα κάνω με το ζευγάρι του, δεν μπορεί να πάθει κατάθλιψη μόνο του?
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Το βλέπω πάρα πολύ στεναχωρημένο το παπαγαλάκι ου έχασε την παρέα του και είμαι εξίσου στεναχωρημένος και εγώ, τι πρέπει να κάνω για να ανέβει η ψυχολογία του, φοβάμαι μην πέσει σε κατάθλιψη
 
Δεν θα πάθει κατάθλιψη μπορεί όμως να σου φαίνεται μαζεμένο όπως ήδη παρατήρησες. Αν έχει καλό καιρό και το μπαλκόνι σου είναι ζεστό βγάλε έξω το άλλο πουλάκι να φωνάξει λίγο μήπως είναι εκεί τριγύρω και το ακούσει κι έρθει. Αφού κλείσεις κι ασφαλίσεις το κλουβί βέβαια και πάλι στο προτείνω με φόβο για το μεγάλο διάκενο. Δεν είναι η ώρα για κύρηγμα αλλά βλέπεις που είχαμε δίκιο για το μόνιμα ανοιχτό κλουβί?
 
@Φοίβος δεν έφυγε από το μπαλκόνι του δωματίου μου δυστυχώς γιατί ίσως γύριζε, έφυγε από το άλλο που δεν γνωρίζει τον χώρο τα είχα στο χέρι μου εκείνη την στιγμή και είχα το παραθυράκι καταλαθως ανοιχτό και έφυγε από εκεί, δεν ξέρω φίλε Φοίβο πάντως είμαι πολύ στεναχωρημένος, δεν το είχα πολύ καιρό μα το αγαπούσα τόσο πολύ και είχα δεθεί μαζί του που τώρα θα μου είναι πολύ δύσκολο αν δεν γυρίσει να το αποχωριστώ 😟😰
 
Τετοια δυσάρεστα περιστατικά μας θυμίζουν οτι πρεπει να ειμαστε πιο υπευθυνοι οταν χειριζόμαστε τα πτηνα εκτος κλουβιου.

Καπου εκει γυρω θα γυριζει κανε αυτο που σου ειπε ο Ανέστης και επισης ενημερωσε τα κοντινα σου pet shops.
 
και επισης ενημερωσε τα κοντινα σου pet shops.
Σωστά πως δεν το σκέφτηκα, άμα το βρει κάποιος θα ρωτήσει εκεί στο petshop τι να κάνει και για τροφές και τέτοια, σε ευχαριστώ πολύ 🙏
 
Το έχω πάθει κι εγω (οπως και οι περισσότεροι από μας, δυστυχως) και με budgie και με καναρινι, που ανοιξαν το πορτάκι μονα τους κι έφυγαν. Το καναρινακι το ειχα "βρει" στην ταράτσα, ειχε καθίσει σε ένα φυτό που κρεμόταν εξω από το μπαλκονι, φοβήθηκα να ρίξω νερό μήπως γκρεμιστεί, εριξα ελαφρύ ύφασμα αλλα δεν τα καταφερα να το πιάσω. Ειδοποιησα τους παντες, αλλά δυστυχώς δεν βρέθηκε κανένα από τα δυο.
Είναι πολύ στεναχωρο γιατι, οπως και να το κανουμε, ο νους μας πηγαίνει στο χειρότερο. Εγω θα ευχηθώ να το βρειτε εσεις (ή έστω κάποιος άλλος ανθρωπος) το συντομότερο δυνατόν.
 
Back
Top