Γενικά Έφυγε το παπαγαλάκι μου

Vasilis76

PB New Member
Εγγραφή
6 Ιουλ 2019
Μηνύματα
5
Πόλη
Λάρισα
Δεν εχω πολους μηνες που εχω παρει στο σπίτι μας ενα ζευγάρι παπαγαλακια και σημερα το μεσημέρι καθαρισα το κλουβακι τους ξεχασα ομως να κλεισω το πορτακι με αποτελεσμα καπια στηγμη μεσα στο μεσημέρι να φύγει το θυληκο χωρίς να το αντιληφθουμε τι μπορουμε να κανουμε πλεον
 
Βγήκατε στους δρόμους να ψάξετε; Να βάλετε ήχους παπαγάλων στο κινητό και να βγείτε να ψάξετε οσο είναι νωρίς. Να το πείτε σε όλους τους γείτονες. Να κολλήσετε αφίσες σε μέρη όπου πηγαίνει κόσμος. Να ενημερώσετε πετ σοπ και κτηνιατρεία. Είναι πολύ πιθανό να το έχει πιάσει κάποιος. Όσο περισσότερο κινητοποιηθειτε τόσες περισσότερες ελπίδες υπάρχουν να βρεθεί.
 
Μπορείτε να ανεβάσετε και μια ανακοίνωση σε μέσα κοινωνικής δικτύωσης αλλά να αναφέρετε και εδώ σε ποια περιοχή βρίσκεστε ώστε αν ζει κοντά κάποιο μέλος να έχει το νου του ή να κοινοποιήσει σε FB κτλ
 
Ναι συγνώμη αυτο το ξεχασα πολη Λάρισα περιοχη παλια νεράιδα παπαγαλακι μπατζι χρωματος μπλε που ακουει στο ονομα μπλου ευχαριστω και ελπίζω για κατι καλο
 
Άμα δεν το πάρεις αμέσως χαμπάρι ότι έφυγε και να βγεις έξω να το ψάξεις, τότε τι αφίσες και τι αγγελίες.
Αυτό λογικά θα ήταν άγριο, οπότε δύσκολα να κάθισε σε κάποιον.
Αλλά ποτέ δεν ξέρεις.
 
Back
Top