Γενικά Έχασα την κίτρινή μου αγάπη

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Φανή
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Φανή

PB New Member
Εγγραφή
1 Ιουν 2008
Μηνύματα
65
Πόλη
Παλαιό Φάληρο
Γεια σας φίλοι μου.
Πριν λίγες μέρες έχασα τον Λελάκο μου. Ήταν ένα κίτρινο καναρίνι που το είχα 6 χρόνια κι είχαμε αναπτύξει μια ιδιαίτερη επικοινωνία!
Την περασμένη άνοιξη, λίγο αργά, το Μάιο, του πήρα και μια σύντροφο κι είχαν δέσει όμορφα μαζί, ήταν ένα αγαπημένο κίτρινο ζευγαράκι! Είχαν κάνει και μια γέννα αλλά δεν βγήκαν δυστυχώς πουλάκια. Έχω τέτοια στεναχώρια! Αν έστω είχα προλάβει να έχω ένα παιδάκι του!
Τέλος πάντων.
Τον πρόσεχα πολύ.
Την ώρα που πέθανε τον είχα στο χέρι μου και του έβαζα φυσιολογικό ορό στο μάτι του γιατί ήταν λίγο ερεθισμένο.
Ξαφνικά έβγαλε 4-5 αγωνιώδεις φωνούλες και πέθανε μέσα στη χούφτα μου.
Έμεινε τώρα μόνη της κι η θηλυκιά μου. Ευτυχώς είναι αρκετά καλά τώρα, αν και τις πρώτες δύο μέρες όλο φώναζε κι έψαχνε.
Η λύπη μου είναι πολύ μεγάλη κι ήθελα να τη μοιραστώ μαζί σας.
Να είστε όλοι καλά!
 
Πωπω, στεναχωριέμαι πάρα πολύ όταν ακούω τέτοια περιστατικά, αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα απολύτως..
 
Φανή μου λυπάμαι για την απώλεια του φίλου σου.☹

Ίσως είχε αρχίσει και γερνούσε...ίσως πάλι ήταν αρρωστούλης και σου έδειχνε κάποια σημάδια που πιθανών να μην είχες προσέξει.☹

Μόλις ξεπεράσεις την λύπη σου πάρε ένα καινούριο πουλάκι και δωστου την αγάπη και την φροντίδα σου.

Φρόντισε πρώτα από όλα αν αγοράσεις καινούριο πουλάκι να εφαρμόσεις καραντίνα.
 
Λυπαμαι κ εγω. Και θα καταλαβε την αγαπη σου, που τον ειχες στη παλαμη σου κ εβγαλε ηχους. Τουλαχιστον θα τον βλεπεις απο τις φωτογραφιες.
 
Φανή λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου, τουλάχιστον έχεις το θηλυκό και θα δεις σε λίγο καιρό θα θελήσεις να του προσφέρεις παρέα ένα καινούργιο καναρινάκι!
 
Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Είναι πολύ επώδυνο η ξαφνική απώλεια του φίλου σου. Σκέψου μόνο ότι σε ελάχιστα δευτερόλεπτα μπορεί να χαθεί και μια ανθρώπινη ζωή... Συμφωνώ με τα παιδιά παραπάνω για καρδιακό επεισόδιο.
Σου εύχομαι να το ξεπεράσεις γρήγορα και σύντομα να πάρεις ταίρι για την θηλύκια σου!
 
Πραγματικά αυτή είναι η αλήθεια, μια ζωή μπορεί να χαθεί σε ελάχιστα δευτερόλεπτα. Είναι μια αλήθεια που δύσκολα πάντως κανείς μπορεί να την αποδεχθεί, για οποιοδήποτε πλάσμα αγαπάει και δένεται μαζί του.
Ευχαριστώ όλους για τη συμπαράσταση.
 
Λυπαμαι για την απωλεια του, τουλαχιστον του εδειχνες την αγαπη σου οσο εισαστε μαζι.
 
Φανή πολύ κριμα.. Λυπάμαι πολύ.. και γω είχα περίπου ίδια εμπειρία πριν ένα μήνα. Στεναχωρήθηκα πολύ.. Όσο αγαπούσα εκείνο το καναρινάκι δεν πρόκειται να αγαπήσω αλλο. Έτσι αισθάνομαι.. Όμως δεν θα τα παρατήσω! Θα συνεχίσω να φροντίζω καναρινάκια και να τους προσφέρω όσα μπορώ! Κάποια στιγμή θα νιώσεις έτοιμη να πάρεις ένα νέο φιλαράκι..
 
Εμμα έχεις δίκιο.
Θα έχει πάντα ξεχωριστή θέση στην καρδιά μου!
Αλλά φυσικά θα συνεχίσω να φροντίζω αυτά τα αξιαγάπητα πουλάκια!
 
Back
Top