Γενικά Έχασα το lovebird μου

ΦΡΑΓΚΟΥΛΑ

PB New Member
Εγγραφή
30 Ιουλ 2014
Μηνύματα
240
Πόλη
Βούλα
Το λόβ δυστηχώς μού έφυγε από το κλουβί του στις 19/04/2015 και δυστηχώς δεν έχει βρεθεί ακόμα. Είναι εξημερομένο και μάλλον θα έχει πάει σε κάποιο σπίτι. Έψαξα παντού τίποτα, δεν ξέρω εάν έχω ελπίδες ακόμα.
 
Βάλε αφίσες με μια φωτό στην ευρύτερη περιοχή...
Η καλύτερη εκδοχή είναι να βρίσκεται σε σπίτι...
Παρακάλα για αυτό κι ας μη το βρεις ποτέ.
 
Έβαλα στα κοντινά πετ σοπ και στον φούρνο της περιοχής, στην τζαμαρία. Να βάλω και σε γειτονιές; Σιγά μην το δώσουν!

Μόνο εάν βάλω αμοιβή, δεν ξέρω τι άλλο να κάνω; Έχετε να μου προτείνετε κάτι;
 
Ποτέ δεν ξέρεις...
Πολλές φωτογραφίες και λίγο πιο μακρυά.
Η ελπίδα και ο αγώνας δεν πρέπει ποτέ να σταματούν.
 
Μέχρι πόσα στενά, να βάλω; Επειδή είναι εξημερομένο μου είπαν ότι άντε να έχει απομακρυνθεί 2 με 3 στενά. Δεν ξέρω τι να κάνω; Η περιοχή εδώ έχει μεγάλα σε μήκος στενά.
 
Μέχρι πόσα στενά, να βάλω; Επειδή είναι εξημερομένο μου είπαν ότι άντε να έχει απομακρυνθεί 2 με 3 στενά. Δεν ξέρω τι να κάνω; Η περιοχή εδώ έχει μεγάλα σε μήκος στενά.
Πόσο μακρυά μπορούσε να πετάξει;
Τόσο πολύ...
 
Mόλις έβαλα αφίσες σε όλες τις κολώνες με αμοιβή, αλιώς δεν περιμένω! Σίγουρα κάποιος το έχει στο σπίτι του.
 
Το ζευγάρι λοβ που έχω το αρσενικό με dna εχθές το είδα να βάζει χαρτάκια στην πλάτη του και να τα πηγαίνει στην φωλιά είναι φυσιολογικό αυτό? τα θυλικά μόνο δεν το κάνουν αυτό; Δεν μου έχουν κάνει γέννα και το ψάχνω. Να σας δείξω και φώτο να μου πείτε φύλλα; 10497127_1444467242490937_2288425510063428835_o_mikraarxeia.webp


10548034_1444467269157601_4064297623634598986_omikraarxeia1.webp
 
Στα lovebirds η αναγνώριση του φύλου γίνεται μόνο με test DNA και πάντως σε καμία περίπτωση από φωτογραφία.
@ΦΡΑΓΚΟΥΛΑ κάνε μου την χάρη μην ανακατεύεις σε κάθε θέμα διάφορες περιπτώσεις γιατί μπερδευόμαστε όλοι.
 
Κάτσε για τι με μπέρδεψες. Στο θέμα με παπαγάλους δεν είμαι; Πες μου χωρίς παρεξήγηση για να ξέρω την επόμενη φορά που πρέπει να πάω. Ευχαριστώ και συγνώμη!
 
Δεν υπάρχει φυσικά παρεξήγηση για την καλύτερη λειτουργία γενικότερα και την καλύτερη δική σου εξυπηρέτηση μας ενδιαφέρει.
Το θέμα με το lovebird που έχασες, δεν μπορεί να βρίσκεται στο θέμα με τις απορίες για το plum headed parakeet. Άλλο το ένα άλλο το άλλο, στερείς και από την απώλεια την ιδιαίτερη βαρύτητα και επισήμανση βάζοντάς την εμβόλιμη σε άλλο θέμα ως off topic. Και στην συνέχεια ρωτάς και για το φύλο, άλλο θέμα πάλι. Εντάξει επειδή δεν υπάρχει απάντηση στο φύλο, το άφησα εκεί. Αν όμως ήταν budgie ας πούμε με πολλές και διαφορετικές γνώμες που εκπορεύονται από την εμφάνιση, έπρεπε να είναι ξεχωριστό θέμα. Όλα στους παπαγάλους εννοείται.
 
Back
Top