Διατροφή Έχει δοκιμάσει κανείς την αυγοτροφή Easyyem;

Panos Timbrado

PB New Member
Εγγραφή
18 Δεκ 2013
Μηνύματα
41
Βρήκα μια έτοιμη αυγοτροφη την Egg-Food for White Canaries - Easyyem η οποία εχει την μεγαλύτερη περιεκτικοτητα σε πρωτεΐνη. την εχει δοκιμάσει κανείς η αν ξέρει κατι γιαυτην;

Compound feed as complete feed for white canaries. Easyyem egg-food for white canaries especially suitable for all types of white canaries as a year-round product. The nutritional content is tailored exactly to the needs of white canaries and is enriched with Vitamin A.

Analysis: Protein 22.0%, fat content 8.0%, crude ash 3.8%, calcium 0.10%, phosphorus 0.04%, magnesium 0.13%

Composition: Bakery products, eggs and egg products (only dried albumen 5%), seeds.

Reccomended Use: 3 portions egg-food + 1 portion water + wait 5mins or moisten with germfeed, grated fruit/vegetables. During the breeding period, daily, otherwise provide freely 3 times per week.

Egg_Food_Canaries_ml-001.webp
 
Η αυγοτροφή είναι αυτό που γράφει στην σύνθεσή της. Εσύ, χρειάζεσαι αυγοτροφή με 22% πρωτείνες, 8% λίπη και περίσσεια βιταμίνης Α ; Εχω την γνώμη οτι αυτό πρέπει να βαρύνει στην επιλογή σου. Οσον αφορά την φίρμα, την μάρκα, έχει γίνει τελευταία γνωστή (1-2 χρόνια) στην χώρα μας με την αντιπροσώπευσή της απο Ελληνικό e-shop στην βόρειο Ελλάδα.
 
Ξεκίνησα φέτος να χρησιμοποιώ αυτήν την εταιρεία (eggfood for canaries-όχι αυτή που έβαλες) ειδικά για την υψηλή περιεκτικότητα σε πρωτείνη για καναρίνια γιορκ. Μας τη σύστησε ο κος Quin, σε σεμινάριο αυτής της ράτσας.
 
Προσωπικη μου αποψη επειδη την χρησιμοποιω ειναι οτι ειναι αρκετα καλη, μεγαλο πλεονεκτημα για τους ποιο "βιαστικους" οτι δεν χρειαζεται προσθηκη ρασκ ή κουσκους απλα προσθετεις το νερο και σε 5 λεπτα ειναι ετοιμη προς καταναλωση.
Επισης εχει αρκετα μεγαλο ποσοστο σε πρωτεινη κατι που δεν το εχουν ολες.
 
Πόσο δύσκολο είναι για έναν Έλληνα επιχειρηματία να κάνει αυτό που κάνουν μικρομεσαίες εταιρίες του εξωτερικού;
Τι λείπει.. Τεχνογνωσία, χρήματα, διάθεση, επιχειρηματική αντίληψη, διορατικότητα;..

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Πόσο δύσκολο είναι για έναν Έλληνα επιχειρηματία να κάνει αυτό που κάνουν μικρομεσαίες εταιρίες του εξωτερικού;
Τι λείπει.. Τεχνογνωσία, χρήματα, διάθεση, επιχειρηματική αντίληψη, διορατικότητα;
Αγαπητέ φίλε,
Έχεις χρησιμοποιήση κάποια απο τα προιοντα αυτά;
Πως τα αξιολογάς;
Ευχαριστώ Γιώργος
 
Όχι Γιώργο..χρησιμοποιώ για χρόνια τη Raggio
th-indios1.5.jpg
raggio-di-sole-th-indios.jpg

Έχω όμως την εντύπωση-αίσθηση ότι θα'ναι καλή και με καλή αποδοχή (θα προσπαθήσω να την βρω Αθήνα και θα γράψω εντυπώσεις, αν και θα με προλάβει ο ΑΒΑΤΟΝ).
 
Εγώ που τη χρησιμοποιώ τη βρίσκω εξαιρετική και την τρώνε με πολύ όρεξη. Παιδιά ανεπιφύλακτα και τη στέλνουν και μέχρι το σπίτι σου.
 
Γιώργο σε ποιά τιμή τη βρίσκεις;
Στην Κυπρο η κόκκινη είναι 8 εωρώ και 7 η άσπρη!
Αυτο που είναι πολυ ενδιαφέρον όμως σε αυτην την εταιρία είναι το προιόν immun το Broncho τα έχετε δοκιμάσει;
Ευχαριστώ Γιώργος
 
Μπορείτε να ρίξετε μια ματιά εδώ. Νομίζω είναι αντιπρόσωπος της εταιρείας στην Ελλάδα ή τουλάχιστο εγώ έτσι πιστεύω.
Ακριβώς από κει τις αγοράζω, με αποστολή στο χώρο σου. Για Κύπρο μίλα με το κατάστημα νομίζω πως στέλνει.
 
καλησπερα, θελω να δω την σποτελεσματικοτιτα σκευασματων φυτικων προιντων της πιο πανω εταιριας! ισως θα επρεπε να αποταθω σε " θεμα " που σφορα σκευάσματα για φυτικα προιντα! Με ενδιαφερει πολυ αυτο το θεμα! Ισως να ειναι η λυση για αντιμετωπιση αρρωστιων χωρις αντβιοσεις. Η easyyem εχει τετοια προιοντα π.χ broncho και immun!
 
... Που σφορα σκευάσματα για φυτικα προιντα! Με ενδιαφερει πολυ αυτο το θεμα!ισως να ειναι η λυση για αντιμετωπιση αρρωστιων χωρις αντβιοσεις. Η easyyem εχει τετοια προιοντα π.χ broncho και immun!

Το ίσως είναι πλεονασμός και δείχνει αμφιβολία.. Στην πραγματικότητα αυτή είναι η προληπτική λύση!
Είτε είναι της Α η της Β εταιρίας, είτε (το καλύτερο) κομμένα από τους αγρούς... Είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο ότι και προλαμβάνουν και πολλές φορές θεραπεύουν !
 
Back
Top