Έχει κανείς καμιά ιδέα πως να το φτιάξω?

Μάικ 1908

PB New Member
Εγγραφή
9 Μαρ 2020
Μηνύματα
359
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα. Όπως θα δείτε παρακάτω στα μπολακια που δείχνω από κάτω βαζω το μείγμα βασικής τροφής για τα καναρινακια μου. Κανονικά εκει πέρα που βλέπετε το πράσινο χαρτόνι υπάρχει πλαστικό το οποίο ομως το πέταξα γιατί δεν περίμενα να χρειαστεί. Για όσους δεν ξέρουν τι είναι, το βάζω επειδή αν δεν υπάρχει τα καναρίνια μπαίνουν μέσα με αποτέλεσμα είτε να κουτσουλανε είτε να χυνουν την τροφή.. Έχετε να μου προτείνετε κάποια κατασκευή αντί του χαρτονιου (που σιγά σιγά το σκίζουν) γιατι είναι κρίμα να πάω να αγοράσω καθώς τα πουλάνε μόνο με το μπολακι και μπολακια έχω. Ευχαριστώ όποιον ασχοληθεί.
 
Υπαρχουν ταιστρες με καπακι που εχουν ανοιγματα για να βαζουν τα πουλακια το κεφαλι και να τρωνε
Ναι ωραία. Αυτά που θα μου χρεισημευσουν στο να το φτιάξω; Είμαι λίγο αρχάριος και δεν γνωρίζω
 
Ετοιμες θα τις παρεις, εχουν καπακι για να μην μπαινουν τα πουλια μεσα και λερωνουν.
Ναι το ξέρω αυτό. Αυτές έχω πάρει αλλά πέταξα τα καπάκια και ρωτάω μήπως έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο από το να πάω να αγοράσω γιατί δεν μου της δίνουν σκέτες
 
Back
Top