Διατροφή Έχει χρησιμοποιήσει κανείς την Vadigran παπαγαλάκια original;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης evans
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

evans

PB Member
Εγγραφή
10 Φεβ 2013
Μηνύματα
958
Πόλη
Λαμία,Αθήνα
Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει κανεις χρησιμοποιησει τροφη της εταιριας Vadigran ! Αν ναι εχει μεινει ευχαριστημενος ή εχει παραπονο;
 
Βαγγέλη προφανώς θέλεις να μάθεις για την αντίστοιχη τροφή για παπαγάλους...
Εγώ στους παπαγάλους δεν μπορώ να βοηθήσω ... Δεν ξέρω.
Χρησιμοποιώ για περισσότερα από δύο χρόνια μια αντίστοιχη τροφή της vadigran για καναρίνια... και όπως καταλαβαίνεις δεν την αλλάζω.
 
Βαγγέλη προφανώς θέλεις να μάθεις για την αντίστοιχη τροφή για παπαγάλους...
Εγώ στους παπαγάλους δεν μπορώ να βοηθήσω ... Δεν ξέρω.
Χρησιμοποιώ για περισσότερα από δύο χρόνια μια αντίστοιχη τροφή της vadigran για καναρίνια... και όπως καταλαβαίνεις δεν την αλλάζω.
Εκτος απο τους παπαγαλους θελω να μαθω αν αυτη η εταιρεια εχει καλα προιοντα γενικοτερα
 
Εκτος απο τους παπαγαλους θελω να μαθω αν αυτη η εταιρεια εχει καλα προιοντα γενικοτερα
Μέχρι να αποδειχτεί το αντίθετο... εγώ την εμπιστεύομαι.
 
Βαγγέλη, δίνω στα καναρινάκια μου τροφή της συγκεκριμένης εταιρίας και τη τρώνε μια χαρά, αρκετό καιρό τώρα.
3 ευρώ το κιλό την αγοράζω συσκευασμένη, δεν έχει και μπισκότο (βασικό απ' ότι έχω διαβάσει εδώ).
 
Μολις καταφερει η χωρα και σταθεροποιηθει θα ηθελα να κανω μια περιηγηση στα πετ σοπ της λαμιας να δω αν υπαρχει και σε τι τιμη κυμαινεται γιατι απο το ιντερνετ δεν συμφερει λογω μεταφορικων!
 
Να ρωτήσω μιας και εχω παει σε ενα πετ σοπ ειναι ''κανονική'' η τιμή των 5 € (οχι της vadigran) για παπαγαλους και 7 € για καναρίνια; (Το κιλό)
 
Να ρωτήσω μιας και εχω παει σε ενα πετ σοπ ειναι ''κανονική'' η τιμή των 5 € (οχι της vadigran) για παπαγαλους και 7 € για καναρίνια; (Το κιλό)
Φυσικά και όχι... είναι πάρα πολύ τσιμπημένες οι τιμές
 
Δηλαδη Γιάννη ποια ειναι η ''φυσιολογική'' τιμή που πρέπει να χει μια συσκευασμενη τροφή γιατί με εχει παραξενέψει το θεμα της τιμής!
 
Δηλαδη Γιάννη ποια ειναι η ''φυσιολογική'' τιμή που πρέπει να χει μια συσκευασμενη τροφή γιατί με εχει παραξενέψει το θεμα της τιμής!
Περίπου 2,5 με 3 ευρώ... Το παραπάνω είναι κλοπή.
 
Βρίσκουν και τα κάνουν ρε παιδιά, εμείς φταίμε που τα ακουμπάμε και δε ψαχνόμαστε, όπου είναι εύκολο και δεν υπάρχει μονοπώλιο. Λίγα είναι τα μαγαζιά που σου δίνουν επίσης και 2 ή 3 εναλλακτικές επιλογές.
Πρόσφατα βρήκα 1κιλο της Manitoba (με nectar+chia) 4 ευρό και το 3κιλο 10.90. Επίσης είχε και μια που δεν θυμάμαι με 2.90 και μια Βελγική που δε συγκράτησα με 10 ευρό το 5κιλό το οποίο και θα έπαιρνα (6μελής η οικογένεια πλέον. 🙂 Επειδή όμως είχε λήξη και δεν το πήραν χαμπάρι, μου την άλλαξαν στο ταμείο με την 3κιλη Manitoba χωρίς να δώσω τη διαφορά. Επαγγελματισμός!
κατάστημα: http://www.petstep.gr/
 
Ακριβως! Εδω πας σε πετ σοπ και απο 30λ. Που κανει μια μικρη, απλη, πλαστικη μπανιερα την ειχαν 3Ε και εγω το χαζο πηγα και την πηρα για να δροσιστουν και λιγο τα μπατζι μου. (Αλλο καταστημα δεν ειχε καν μπανιερες...)
Επαγγελματισμος.
 
  • Like
Αντιδράσεις: M.G
Φυσικά και όχι... είναι πάρα πολύ τσιμπημένες οι τιμές
κανονική κλοπή!

Η λύση είναι ψάξιμο μέσω ιντερνετ κι όταν μειωθούν οι πελάτες αυτών των κακών επαγγελματιών θα καταλάβουν ότι τα θύματα άνοιξαν τα μάτια τους και θα λογικευτούν...
 
  • Like
Αντιδράσεις: M.G
Back
Top