Γενικά Έχετε ξαναδεί αυτο το είδος παπαγάλου;

Babistouta

PB Member
Εγγραφή
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
38
Πόλη
Πειραιάς
Παιδιά κοιτάξτε τι βρήκα στο internet. Έχετε ξαναδεί αυτο το είδος παπαγάλου; Εμένα άσχημο μου φαίνεται

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Πρόκειται για μια μετάλλαξη των παπαγάλων Budgerigar.:)( κοινά παπαγαλάκια) Δυστυχώς η ομορφιά τους είναι αντιστροφως ανάλογη με το προσδόκιμο ζωής τους.

Εχει ξαναγραφτει καποιο παρόμοιο θέμα παλιότερα, αλλα δεν το βρίσκω αυτη την στιγμη!
 
συμφωνω, και μονο που ο βλεπω ...
Βεβαια, γουστα ειναι αυτα..
 
Εμένα πάλι μου φαίνεται πανέμορφο! Τότε που είχα ανεβάσει φωτογραφίες του, είχα και εγω την απορία τι είδος είναι...
 
Είναι ωραίο αλλά δεν ξέρω... Κάτι το υπερβολικό παρατηρώ, κάτι δεν με πάει καλά... Είναι περίεργο το συναίσθημα που έχω όταν το βλέπω... Δεν ξέρω τι να πω. Από τη Βιολογία που κάνω στα πλαίσια των Πανελληνίων μαθαίνω ότι οι μεταλλάξεις μπορεί να είναι ζημιογόνες για έναν οργανισμό (πχ μια αρρώστια λόγω μετάλλαξης) ή άλλοτε να μην υπάρχει καμία αρνητική επίδραση και να δημιουργείται γενετική ποικιλία (ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα το χρώμα των πουλιών αν δεν κάνω λάθος). Σε αυτή την περίπτωση δεν ξέρω ποια από τα δύο ισχύει...
 
καλησπερα παιδια το πουλακι ειναι γενετικη ανωμαλια feather duster εχει προβλημα και δεν τρωει μονο του
 
Back
Top