Διατροφή Έχετε ξαναδεί κάτι τέτοιο σε τροφή;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης markos34
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

markos34

PB New Member
Εγγραφή
16 Νοε 2013
Μηνύματα
68
Καλημέρα σήμερα πήγα να ταισω τα παπαγαλακια μου και απο σφραγισμένο σακουλάκι επώνυμης τροφής μόλις το ανοιξα είδα αυτά.Ανακατεύοντας το περιεχομένο υπηρχαν αυτά τα άσπρα σαν τσαμπιά απο σταφύλι. Δεν έδωσα τίποτα δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο...
 

Συνημμένα

  • IMG_20160123_100627.webp
    IMG_20160123_100627.webp
    9,5 KB · Προβολές: 79
  • IMG_20160123_100735.webp
    IMG_20160123_100735.webp
    8,9 KB · Προβολές: 71
  • IMG_20160123_100848.webp
    IMG_20160123_100848.webp
    16,2 KB · Προβολές: 72
  • IMG_20160123_100947.webp
    IMG_20160123_100947.webp
    12,4 KB · Προβολές: 71
  • IMG_20160123_101048.webp
    IMG_20160123_101048.webp
    5,4 KB · Προβολές: 75
διάβασε στα περιεχόμενα του φακέλου και αν βλέπεις κάτι σχετικό ψάξε στο διαδίκτυο αν όχι πάρε τηλέφωνο είτε στον αντιπρόσωπο είτε στο κατάστημα που το αγόρασες.. Διάβασε και την ημερομηνία λήξεις του συγκεκριμένου προιόντος καθώς και σε τι συνθήκες πρέπει να φυλάσσεται το σακουλάκι
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Εννοείται δεν το δίνεις στα πουλιά σου και το επιστρέφεις.
Κοίτα ημερομηνία λήξης όπως σου είπε ο Μάνος αλλά και μήπως υπάρχει κάπου αλλού τρύπα εκτός από εκεί που το άνοιξες.
Αυγά κάποιου εντόμου είναι από κακές συνθήκες διατήρησης.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
πες μας και το όνομα του καταστήματος και της τροφής να έχομε και οι υπόλοιποι το νου μας... Και να πας να ζητήσεις τα χρήματά σου πίσω...
 
πες μας και το όνομα του καταστήματος και της τροφής να έχομε και οι υπόλοιποι το νου μας... Και να πας να ζητήσεις τα χρήματά σου πίσω...
Ας τα πει, αλλα δεν εχει σημασια, συμβαινει κ στις καλυτερες οικογενειες. Μπορει να συμβει κατα τη μεταφορα τους στο πετσοπ, απο μικρο τρυπημα κτλ.

Προτεινω να το παει πισω, να το δειξει, και να ζητησει αντικατασταση. Και φυσικ να ανοιξει το νεο σακουλι μπροστα στον πωλητη.
 
Ημερομηνία λήξεως 23-09-16 είχα πάρει δυο σακουλάκια το πρωτο ηταν εντάξει και σήμερα που τέλειωσε ανοιξα αυτό.φυλασσόταν στον ίδιο χώρο με το πρωτο όπως και αλλες τροφές τώρα τρια χρονιά και ποτε δεν είχα πρόβλημα.
 
αφού λοιπόν τα είχες αγοράσει μαζί και το πρώτο και ήταν εντάξει άρα η φύλαξη του ήταν ελλειπής... Να αναλάβεις την πολιτική ευθύνη της πράξης σου και να το πετάξεις άμεσα και να πας να αγοράσεις ένα νέο, αλλιώς δώστου να φάει και λίγο μαρουλάκι,έρχονται δύσκολες εποχές και τα επώνυμα θα εξαφανιστούν από την αγορά...
 
Δεν ειναι απαραιτητως δικη του ευθυνη. Οπως ξαναειπα, μπορει να ηταν ετσι πολυ καιρο πριν η τροφη, δε μπορεις να ξερεις ποτε μπηκαν εντομα μεσα, μπορει να εγινε και κατα τη μεταφορα απο την αποθηκη του προμηθευτη προς το εκαστοτε πετσοπ.
 
Πέταμα, πέταμα, κάπου θα είχε τρυπήσει η συσκευασία.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Για 6 και κάτι ευρώ που κάνει το σακουλάκι εγω δεν ζητάω λεφτά πίσω. Βαιβαια θα πάω κάποια στιγμή και θα το δείξω στον πωλητή.Απο εκεί και πέρα το μονο που μπορεί να κανει κανείς είναι να μην επαναπαυεται σε οτι παίρνει και Κάλο θα είναι παντα να τσεκαρουμε τα πράγματα που αγωραζουμε'απο τα πιο ακριβά μέχρι τα πιο φτηνά.
 
είπε ότι αγοράσθηκαν μαζί...άρα ήταν δίπλα δίπλα τα φακελάκια βρίσκοντας στον ίδιο χώρο και προφανώς ήταν και ίδια σειρά παραγωγής
 
Κοίτα αφού είσαι πελάτης και είσαι ευχαριστημένος από το μαγαζί, δεν θα του κάνεις σκηνικό, θα πας την τροφή να την δείξεις και αν φιλοτιμηθεί να σου δώσει άλλη ή να σου κόψει κάτι, έχει καλώς. Αλλιώς πάρε άλλη και τελείωσε. Τι να κάνουμε, όλοι τα έχουμε πάθει και αυτά.
Κατ' αρχήν πρέπει να ξέρει και το μαγαζί το πρόβλημα. Δεν πουλάει εν γνώσει του σκουλικιασμένα, αλίμονο.
 
είπε ότι αγοράσθηκαν μαζί...άρα ήταν δίπλα δίπλα τα φακελάκια βρίσκοντας στον ίδιο χώρο και προφανώς ήταν και ίδια σειρά παραγωγής
Αυτο που θα κάνω είναι να πάω να ενημερωσο το μαγαζί τίποτα άλλο τίποτα περισότερο... Συμβαίνει και στης καλύτερες οικογένειες... Δεν σημαίνει το γεγονός οτι όλες η συσκευασμενες τροφές είναι χάλια.
 
πρόκειτε για εξωπαράσιτα και τ'αυγά τους.. Μπορείς και έχεις κάθε δικαίωμα να ζητήσεις αντικατάσταση της συσκευασίας που αγόρασες! Κάντο και έτσι θα οδηγήσεις και τον καταστηματάρχη να είναι από δω και πέρα πιο προσεκτικός στις ημερομηνίες κι αυτός! Δεν θα τον ζημιώσεις..άλλωστε όλες οι εταιρείες δίνουν και stock protection(για τέτοιες περιπτώσεις) στους αντιπροσώπους τους στην αγορά!
 
Εμένα πάντως μου έχουν αλλάξει τροφή χωρίς να κάνω σκηνή βέβαια. Όμως εάν τις έχεις πάρει πριν αρκετό καιρό ίσως να μη βγάλεις άκρη. Απλά ενημέρωσε τον καταστηματαρχη να το έχει υπόψιν του.
 
Παιδιά με τν πρώτη ευκαιρία που θα κατέβω στην πόλη θα ενημερώσω το παληκαρι που έχει το κατάστημα.Αν ήταν το μαγαζί που ψωνίζω τακτικά και γνωρίζω τα παιδιά προσωπικά θα τούς έπαιρνα αμέσως τηλ. Δεν θα είχαν λόγω να αμφισβητήσουν κάτι. Επειδή όμως από το συγκεκριμένο κατάστημα δεν έχω ξαναπάρει τροφές, πρέπει να πάω εκεί και να το δουν κιόλας. Μην τρελενομαστε, εδώ εμάς μας έχουν. Ταράξει στα ληγμένα και αλλοιωμένα όπως και να έχει εγώ μόνο συσκευασμένα τροφές δίνω και θα δίνω.
 
Back
Top