Γενικά Έχω ένα κοκατίλ... και μισό

Wind-sa

PB Member
Εγγραφή
7 Μαρ 2008
Μηνύματα
2.021
Πόλη
Αθήνα
... Το άλλο το μισό του είναι στα πούπουλα! :D
σκέφτομαι να κάνω μια ζωγραφιά ενός κοκατιλ που πετάει και τα φτερά του να βγουν έξω απο το πίνακα (δηλαδή θα κολλήσω τα αληθινά πούπουλα)...


Έχω δει πολλές πίνακες με κλαδιά ελιάς που βγαίνει έξω... Εχω ζωγραφίσει κι εγώ παλιά κάτι παρόμοια... Τώρα μου ήρθε ιδέα με το κοκατίλ... :)
 

Συνημμένα

  • DSC04167.webp
    DSC04167.webp
    33,6 KB · Προβολές: 117
  • Like
Αντιδράσεις: mariah
Πωλινα εχω κανει κι εγω το ιδιο... Μαζευω τα φτερα απο την πτερροροια των κοκατιλ μου. Στο τελος θελω να φτιαξω ενα κοκατιλ που πετα. Μονο που το δικο μου θα ναι πολυχρωμο.Λιγο απ ολα δηλαδη...whiteface pearl pied &normal grey."π
 
😱 καλα που μας εδειξες στη φωτογραφια και το ολοκληρο και οχι μονο το μισο γιατι ανησυχησα... :D 😛
 
Τι καταπληκτική ιδέα! Θα περιμένω με χαρα να δω το αποτέλεσμα!
 
.. Ευχαριστώ παιδιά! Απλά μου λείπει λίγο ο χρόνος... κάποια στιγμή θα το κάνω... σίγουρα...

Αυτό ειναι ενα έργο που έχω ζωγραφίσει 3 χρόνια πριν περίπου... μισές πέτρες ειναι ζωγραφισμένες, άλλες μισές αληθινές... Δεν μπορώ να βρω την ολόκληρη εικόνα... αυτά είναι κομμάτια...
 

Συνημμένα

  • 077.webp
    077.webp
    32,4 KB · Προβολές: 80
  • 076.webp
    076.webp
    25,6 KB · Προβολές: 72
.. Ευχαριστώ παιδιά! Απλά μου λείπει λίγο ο χρόνος... κάποια στιγμή θα το κάνω... σίγουρα...

Αυτό ειναι ενα έργο που έχω ζωγραφίσει 3 χρόνια πριν περίπου... μισές πέτρες ειναι ζωγραφισμένες, άλλες μισές αληθινές... Δεν μπορώ να βρω την ολόκληρη εικόνα... αυτά είναι κομμάτια...

Ουαου... Πωλινα εχεις ταλεντο στην ζωγραφικη.

Μια φιλικη παρατηρηση.. Νομιζω αν περναγες με λουστρο τις αληθινες πετρες θα καμουφλαριζοντουσαν ακομα πιο καλα.
 
Ευχαριστώ Φώτη μου, Συμφωνώ μαζί σου... απλά αμα είδες το ολόκληρο έργο τα έχεις καταλάβει οτι το έχω κάνει σε ενα κομμάτι ξύλο... χοριζ κορνίζα... και ειναι απλη τέμπερα που φεύγει με το νερό... Δηλαδή για πλάκα ζωγραφισμένο... και το εχω σε αποθήκη, σε μια σακούλα και ουτε καν ξέρω αν ειναι καλά... Κρίμα που δεν το ηχα κάνει με λαδομπογιά...

, δεν εχω πάρει πινέλο στα χέρια μου τρια χρόνια... μόνο το ψηφιακό...
 
Μπράβο Πωλίνα!Έχεις ταλέντο! Και αυτή η τεχνική είναι πολύ ενδιαφερουσα!
 
ευχαριστώ παιδιά...
θέλω πολύ να βρω κάπου ενα μεγάλο φτερό απο ουρά του macaw...
, σε κάποια pet εχω ρωτήσει... αλλά με κοίταγαν σαν να είμαι τρελή... (οκ μπορεί λίγο είμαι 😉 ) αλλο δεν ρωτάω πια.. Τρέπομαι
 
Ο πινακας με τις πετρες ειναι πολυ ωραιος! Μπραβο!
Ευχομαι να ολοκληρωσεις συντομα κ αυτον με το κοκατιλ κ να μας το δειξεις! 🙂
 
ευχαριστώ παιδιά...
θέλω πολύ να βρω κάπου ενα μεγάλο φτερό απο ουρά του macaw...
, σε κάποια pet εχω ρωτήσει... αλλά με κοίταγαν σαν να είμαι τρελή... (οκ μπορεί λίγο είμαι 😉 ) αλλο δεν ρωτάω πια.. Τρέπομαι

Αν σε βγαλει ο δρομος απο το αττικο παρκο θα βρεις σιγουρα τετοια εποχη. Ειχα βρει ενα που απο πανω ηταν μπλε και απο κατω κιτρινο(μαλλον απο blue and gold macaw)
 
Eκατσα και συναρμολογισα κι εγω λιγο τα δικα μου. Δειτε τα.. Να φανταστειτε ειναι μονο απο την φετινη πτερροροια.

*Πωλινα εγω δεν θα το ζωγραφισω. Μαζευω και τα μικρα πουπουλακια οποτε θα κανω μαλλον κατι σαν κολλαζ. Μονο το προσωπο θα ναι ζωγραφιστο. Μολις μαζεψω κι αλλα και το τελειωσω θα σας το δειξω.
 

Συνημμένα

  • P7220810.webp
    P7220810.webp
    34,4 KB · Προβολές: 57
τα πούπουλα της ουράς ειναι πανέμορφα!
Άντε Φώτη να κάνουμε πινακοθήκη του PetBirds! )
 
τα πούπουλα της ουράς ειναι πανέμορφα!
Άντε Φώτη να κάνουμε πινακοθήκη του PetBirds! )

Ευχαριστω Πωλινα.Ωραια ειναι αλλα ειναι απο 3 διαφορετικα πουλια και ειναι ριγο κιτσ. Θα περιμενω μηπως βρω κι αλλα φτερα ουρας της θηλυκιας για να τα βαλω εκει.
 
Back
Top