Φροντίδα Έχω ένα κοτσιφάκι σε κλουβί για Μάινα

Εγγραφή
9 Μαϊ 2018
Μηνύματα
12
Πόλη
Αθήνα
Έχω ενα κοτσιφακι σε κλουβί για Μάινα... Έχει συρταρακι απο κάτω και μου ειπαν να του βάλω άμμο. Τι άμμο χρειαζεται; Απάντησε μου παρακαλώ κάποιος που να ξέρει!
 
Τι εννοείς για μάινα; Από που το πήρες;
 
Το βρήκα κάτω απο τη φωλιάζουν α του πεσμένο το πήρα το τάισα... Και τωρα είναι μια χαρά.. Αλλά τωρα που του πήρα μεγαλο κλουβί μου ειπαν να του βάλω αμμο απο κατω..
 
Το βρήκα κάτω απο τη φωλιάζουν α του πεσμένο το πήρα το τάισα... Και τωρα είναι μια χαρά.. Αλλά τωρα που του πήρα μεγαλο κλουβί μου ειπαν να του βάλω αμμο απο κατω..
Θοδωρή, εφόσον ξέρεις που είναι η φωλιά, γιατί δεν το βάζεις εκεί να το ταΐζουν οι γονείς του; Είναι πολύ δύσκολο εγχείρημα να το φροντίσεις εσύ και να μην πεθάνει.
 
Όχι παιδιά το κοτσιφακι θέλω να μεγαλώσω κανωνικα το έχω εξημέρωση απλα αυτό που με προβλημάτισε ηταν αυτό με την αμμο εσείς στα πουλια σας τη βαζετε

Πριν πόσο καιρό?
Το βρήκα την μεγάλη πέμπτη και τωρα παιζει μαζί μου και τρώει και κιμά αλλά και κοτσιφωτροφη
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Θοδωρή, σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του PetBirds, η συμμετοχή των κατόχων αιχμαλωτισμένων άγριων πουλιών στις συζητήσεις των Forum των Ιθαγενών Πουλιών δεν επιτρέπεται.

Η μόνη βοήθεια που μπορούμε να σου προσφέρουμε στο εξής, είναι οδηγίες για την προσωρινή, ασφαλή φιλοξενία τους με σκοπό την άμεση προοπτική της απελευθέρωσής τους σε κατάλληλο σημείο.

Επίσης, σχετικές πληροφορίες θα βρεις:
Παράνομο Εμπόριο Άγριων πουλιών (Το καθεστώς)
Επανένταξη άγριων πουλιών στη φύση
 
Back
Top