Αναπαραγωγή Έχω δύο μπατζι και θέλω να τα ζευγαρώσω

Stevenlist17

PB New Member
Εγγραφή
28 Ιαν 2018
Μηνύματα
67
Πόλη
Σάμος
Για σας Έχω δύο παπαγαλακια μπατζι είναι ενάμιση χρόνον και θέλω. Να τα ζευγαροσω στά και χρειάζομαι την βοήθεια σας
 
Δεν κατάλαβα πως να εξημερώσω τα παπαγαλακια

Μαρία μπορείς να μου δώσεις σάιτ για τις ιδιότητες το βοτάνων στα πουλιά
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Το άρθρο που σου είχε βάλει η Παναγιώτα εδώ https://community.petbirds.gr/threa...υ-δεν-πηγαίνουν-στην-φωλιά.31790/#post-410912 το διάβασες; Αν το διάβασες, τι είναι αυτό που δεν κατάλαβες και θα ήθελες βοήθεια;
Επίσης, να βάλουμε τα πράγματα σε μία σειρά για να μην αγχώνεσαι κι εσύ, να καταλαβαίνουμε κι εμείς και να μην κινδυνεύουν τα πουλάκια από λάθη.
Εδώ ρώτησες για ζευγάρωμα. Τώρα λες πως δεν κατάλαβες για την εκπαίδευση.
Ας τα πάρουμε ένα-ένα σε παρακαλώ.
Διάβασε το άρθρο και προχωράμε.
Για ζευγαρώματα ξέχνα το προς το παρόν. Πρέπει πρώτα ν' αποκτήσεις μια μικρή εμπειρία εσύ και μετά τα ξανά λέμε.
 
Μαρία φοβάμαι να τα χωρίσω γιατί φαίνονται αγαπημένα μεταξύ τους και νομίζω άμα τα χωρίσω θα μαραζωσουνε και θα πεθάνουμε εσύ τι λες
 
Εγώ ξέρεις τι λεω; Ειτε οτι μας τρολαρεις ειτε οτι δεν ξέρεις τι σου γίνεται / τι θελεις/ τι γράφεις/ και δεν καταλαβαίνεις τιποτα απο ό,τι σου λέμε, και έχεις μπει σε όποιο θεμα σου καπνίσει και γράφεις τα δικά σου, ανοίγεις διαφορετικά θέματα με ίδια ερωτήματα, άλλα λες τη μια, άλλα την άλλη, θελεις μπαντζι, καναρινι, ζεμπρακια και προσεχώς καμία στρουθοκάμηλο φαντάζομαι, δεν δίνεις ουδεμία σημασία στις απαντήσεις που λαμβάνεις, στον χρόνο που σου αφιερώνουμε, στον κόπο που καταβάλουμε να σου εξηγήσουμε, και γενικότερα ειναι σαν να παραληρείς σε ενα ατελείωτο θέλω αγνοώντας τις καλές μας προθέσεις και την όλη προσπάθεια να σε βοηθήσουμε.
Ειναι πολλά αυτά που σου γράφω; Ειναι μηπως πολύπλοκα;
Ειναι τόσο μα τόσο δύσκολο για εσενα να σεβαστείς στοιχειωδώς τον χώρο αυτόν; Τι νομίζεις; Ότι επειδή εισαι καλυμμένος πίσω απο ενα username και ενα άβαταρ, μπορεις να συμπεριφέρεσαι όπως σου έρχεται; Έχω αρχίσει ειλικρινά και αμφισβητώ το γεγονός οτι εχεις ακόμα και παπαγαλάκια. Μια αν θα αρέσει το καναρινι στον ανιψιό, την άλλη αν θα το θέλει η μάνα του, μετά αν θα το παρεις εσύ, επειτα μηπως παρεις ζεμπρακια, μετά παλι τα μπαντζι αν θα ζευγαρώσουν, δεν θα ζευγαρώσουν, αν θα κάνουν τούμπες. Γιατι μονο αυτο δεν μας είπες...
Έλεος επιτέλους...
 
Έλεος επιτέλους...
Γιάννη, κάπως έτσι νιώθουμε όλοι με αυτό που γίνεται εδώ και σε άλλα θέματα. Μην το κάνεις όμως προσωπικό γιατί δεν θα διορθώσει κάτι. Αν θέλει ο Stevenlist17 ας προσπαθήσει να καταλάβει και να ακολουθήσει τους κανόνες που ακολουθούμε όλοι, διότι η τήρησή τους αποτελεί προϋπόθεση ώστε να συνεχίσει να βρίσκεται ως μέλος στο PetBirds.
 
δεν δίνεις ουδεμία σημασία στις απαντήσεις που λαμβάνεις, στον χρόνο που σου αφιερώνουμε, στον κόπο που καταβάλουμε να σου εξηγήσουμε και γενικότερα ειναι σαν να παραληρείς σε ενα ατελείωτο ''θέλω'', αγνοώντας τις καλές προθέσεις και την όλη προσπάθεια να σε βοηθήσουμε..
.. Μεγαλύτερη απόδειξη ότι..
μας τρολάρει..
.. Δεν υπάρχει. 😉
 
Όπως σου είπε και η Μαρία παραπάνω... Αν δε ξεκαθαρίσεις τι θέλεις και κάθε φορά ρωτάς άσχετα μεταξύ τους πράγματα, χωρίς να μπορούμε να κατανοήσουμε τι ζητάς από τα πουλάκια που έχεις στη συντροφιά σου... Το μονο που θα καταφέρεις είναι να πάψουν όλοι να σου γράφουν...

Αυτό που πρέπει να κοιτάξεις πάνω από όλα είναι να τους παρέχεις τη καλύτερη φροντίδα και τις καλύτερες συνθήκες διαβίωσης... Τα υπόλοιπα έρχονται σε 2η και 3η μοιρα και αργότερα.
 
Μαρία φοβάμαι να τα χωρίσω γιατί φαίνονται αγαπημένα μεταξύ τους και νομίζω άμα τα χωρίσω θα μαραζωσουνε και θα πεθάνουμε εσύ τι λες

δεν σου είπε κανείς να τα χωρίσεις. Βγάλε όμως την φωλιά που τους έχεις. Δεν εξυπηρετεί σε κάτι από την στιγμή που τα πουλάκια δεν αισθάνονται έτοιμα για αναπαραγωγή.
ξανα διάβασε όλες τις απαντήσεις που έχεις πάρει στα θέματά σου. Και μελέτησε τα άρθρα που σου έχουν προτίνει τα παιδιά.
 
Back
Top