Αναπαραγωγή Έχω ενα ζευγάρι budgies και έκαναν 4 αυγά

xristoschris

PB New Member
Εγγραφή
11 Οκτ 2014
Μηνύματα
7
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Η θηλυκια ειναι λουτινο κιτρινη και εχει 4 αυγα πως πρεπει να φροντισω οταν γεννηθουν τι χρωματα θα βγουν και μπορειτε να μου δωσετε σχετικε πληροφοριες παρακαλω😵👍
 
Γεια σου Χρήστο με το καλό να δεις πουλάκια από το ζευγαράκι σου.
Κατ' αρχήν καλό θα ήταν να μας πεις δυο λόγια για την μέχρι τώρα φροντίδα που παρέχεις στο ζευγάρι σου, όσον αφορά την διαμονή τους και την διατροφή τους.
Σουπιοκόκκαλο έχεις στο κλουβί;
Το γεγονός ότι το θηλυκό είναι lutino δεν μπορεί να μας πει τα χρώματα των νεοσσών. Θα έπρεπε να γνωρίζουμε τον πατέρα καθώς επίσης και τις γενιές πίσω για να δούμε τι χρωμάτων φορείς είναι τα πουλάκια και πάλι δύσκολα.
"Κοντός ψαλμός αλληλούια" , όταν θα βγουν θα τα δεις σε κανένα μήνα.
Μέχρι να απογαλακτιστούν από τους γονείς εσύ δεν κάνεις κάτι σε σχέση με τους νεοσσούς. Παρέχεις μαλακή τροφή στους γονείς, αυγοτροφή κυρίως και ασχολούνται εκείνοι με το μεγάλωμά τους.
Ίσως αν χρειαστεί ένα προσεκτικό τοπικό καθάρισμα στην φωλιά και καθαρό νερό και σπόρους καθημερινά.
 
το αρσενικο ειναι αυτο που εχω στην φοτο και τη τροφη πρεπει να τους δινω οταν θα γεννηθουν τα μικρα. το κλουβι τουσ ειναι τεραστιο και εχουν σαπιοκοκαλο.80 48 οι διαστασεις
 
Τους ίδιους τους νεοσσούς δεν τους ταίζεις εσύ αλλά οι γονείς τους.
Στους γονείς σου είπα τι δίνεις, αυγοτροφή καθημερινά και φυσικά και σπόρους και νερό.
Αυτό στην φωτό δεν φαίνεται καθαρά μεν αλλά και να φαινόταν δεν αρκεί για να προβλέψει κάποιος τα χρώματα των νεοσσών.
 
Back
Top