Γενικά Έχω καναρίνι κι ενδιαφέρομαι για αγορά Budgie

Marina 123

PB New Member
Εγγραφή
16 Ιουν 2017
Μηνύματα
129
Πόλη
Σέρρες
Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα Budgie παπαγαλάκι και θα ήθελα ν με βοηθήσετε! Εγώ αρχικά έχω και τρία καναρινια θα υπάρχει πρόβλημα αν πάρω και ένα παπαγαλακι;Δεύτερον θα ήθελα να πάρω ένα μικρούλι παπαγαλάκι για να το μάθω να έρχεται στα χέρια μου... Και τρίτον θα ήθελα αν ξερει κάποιος κάποιον εκτροφέα από εδώ από Σέρρες για παπαγαλάκια να μου πει Γιατί δεν θέλω να πάω σε πετ από! Ευχαριστώ
 
Εγώ αρχικά έχω και τρία καναρινια θα υπάρχει πρόβλημα αν πάρω και ένα παπαγαλακι;
Αν βρίσκεται στο δικό του χώρο και ακολουθείς το πρόγραμμα φροντίδας των Budgie, τότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Δεύτερον θα ήθελα να πάρω ένα μικρούλι παπαγαλάκι για να το μάθω να έρχεται στα χέρια μου
Όταν το πάρεις, ανοίγεις ένα καινούργιο σχετικό θέμα για να σου δώσουμε οδηγίες. Είναι εφικτό πάντως να εκπαιδευθεί ένα Budgie, όταν εφαρμοστεί σωστά ένα σωστό πρόγραμμα.

και τρίτον θα ήθελα αν ξερει κάποιος κάποιον εκτροφέα από εδώ από Σέρρες για παπαγαλάκια να μου πει
Άνοιξε ένα θέμα ζήτησης για αγορά εδώ Αγορά - Ζήτηση - Διάθεση Πουλιών Εξοπλισμού
 
ας πούμε δεν μπορώ να το έχω στο ίδιο μπαλκόνι με τα καναρινακια μου; Ειχα ποιο παλιά και το είχα από μωρούλι και ερχόταν στα χέρια στα μαλλια ήταν πολύ γλυκο
 
Δεν υπάρχει πρόβλημα. Μπορείς να έχεις όλα τα πουλάκια στο μπαλκόνι. Απλώς, διάλεξε μια πλευρά της μπαλκονόπορτας για τα καναρίνια και την άλλη για τα παπαγαλάκια.
 
Το χειμώνα πάντως, απο ό,τι έχω ακούσει, τα παπαγαλάκια αυτά δεν ειναι καλό να τα εχει κανεις σε εξωτερικό χώρο, καθώς δεν αντέχουν στο κρύο.
 
α Όχι έχω μια μικρή κουζίνα που δεν την χρησιμοποιεί κάνεις το έχουμε σαν αποθήκη και βάζω εκει και τα καναρινακια μου
 
Back
Top