Φροντίδα Έχω τοποθετήσει σωστά τις πατήθρες;

Mariachasoura

PB New Member
Εγγραφή
20 Ιουν 2019
Μηνύματα
27
Επανερχομαι με το νεο μας κλουβακι. Θελω να μου πειτε αν εχω τοποθετησει σωστα τις πατηθρες. Δεν ακουμπαει η ουριτσα του οταν καθεται. Επισης θυμαμαι ειχα διαβασει πως δε θελουν κουνια. Ομως βλεπω πως καθεται που κ που. Την αφαιρω ή οχι. Μενει μονο να βαλω το σουπιοκοκκαλο. Κατι αλλο;
 

Συνημμένα

  • 20191011_133726_800x600.webp
    20191011_133726_800x600.webp
    52 KB · Προβολές: 71
Από τη στιγμή που έχει "τρούλο" το κλουβί δεν εκμεταλλεύεται τον χώρο όποτε μπορείς να την αφήσεις την κούνια αν την χρησιμοποιεί...
Ανέβασε λίγο την μία ή και τις δύο πατήθρες.

Υγ Οι προηγούμενες πατήθρες ήταν πολύ καλύτερες, βάλε τις παλιές...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Από τη στιγμή που έχει "τρούλο" το κλουβί δεν εκμεταλλεύεται τον χώρο όποτε μπορείς να την αφήσεις την κούνια αν την χρησιμοποιεί...
Ανέβασε λίγο την μία ή και τις δύο πατήθρες.

Υγ Οι προηγούμενες πατήθρες ήταν πολύ καλύτερες, βάλε τις παλιές...
Δεν ξερω αν κανουν στο μεγεθος. Δεν προλαβαινα να τις καθαρισω χθες για να δοκιμασω. Θα το δω σημερα αλλιως θα ψαξω.. ευχαριστω πολυ!
 
Δεν ξερω αν κανουν στο μεγεθος. Δεν προλαβαινα να τις καθαρισω χθες για να δοκιμασω. Θα το δω σημερα αλλιως θα ψαξω.. ευχαριστω πολυ!
Μετράς, κόβεις και ξανακολλάς το καπάκι...
 
user20443 είπε:
Καλορίζικο Μαρία! Ωραίο είναι😊
Γιατί όχι κούνια; Πρώτη φορά το ακούω αυτό!
Γιατί συνήθως η κούνια μπαίνει σε σημεία που μειώνουν το διαθεσιμο χώρο για πέταγμα ή άνοιγμα των φτερών του πτηνού, με αποτέλεσμα οι κινήσεις του να περιορίζονται σε συσπάσεις των μυών των ποδιών, ενώ σε άλλη περίπτωση θα είχαμε και τις αντίστοιχες συσπάσεις των αντίστοιχων μυών της φτερουγας. Δεν ασκείται δηλαδή, όσο θα το έκανε ελλείψει κούνιας.
 
Back
Top