Αναπαραγωγή Ήμερα μικρά καναρινάκια, λέτε να παραμείνουν έτσι;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Gaara
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Gaara

PB New Member
Εγγραφή
7 Φεβ 2009
Μηνύματα
95
Πόλη
Χανιά
Απο τα 4 μικρα μου 1 μηνων τα 2 ειναι τελειως ημερα.Ανεβαινουν στα χερια στα ποδια και στο κεφαλι μου τρωνε απο το χερι μου και γενικα τα εχω εξω απο το κλουβι για 2-3 ωρες καθε μερα(εχουν πολυ πλακα αλλωστε).Λετε να παραμεινουν ετσι; 🙄Θα ειναι απιστευτο
 
Δες αυτό το φιλμάκι στο you tube
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
.
 
Aν συνεχισεις να ασχολεισαι τοσο, θα παραμεινουν
Να τα χαιρεσαι!
 
Ακριβως οπως στο βιντεο ειναι. Και εμενα μου φαινοταν περιεργο και νομιζα πως ειναι λογω του μικρου της ηλικιας μα μεγαλωνουν μεγαλωνουν και ολο και με μαθαινουν περισσοτερο. Συντομα θα ανεβασω βιντεο και φωτογραφιες στις παρουσιασεις πουλιων.
 
Αν είναι όντως σαν το βίντεο απλώς ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ να ασχοληθείς όμως και όσο μεγαλωνουν αξίζει. Μπράβο!
 
Απο τα 4 μικρα μου 1 μηνων τα 2 ειναι τελειως ημερα.Ανεβαινουν στα χερια στα ποδια και στο κεφαλι μου τρωνε απο το χερι μου και γενικα τα εχω εξω απο το κλουβι για 2-3 ωρες καθε μερα(εχουν πολυ πλακα αλλωστε).Λετε να παραμεινουν ετσι; 🙄Θα ειναι απιστευτο

Είναι μια υπέροχη εμπειρία που γεμίζει χαρά όποιον το "κατορθώνει".
Χρειάζεται όμως και μια ηυξημένη προσοχή, ώστε να μην υπάρχουν πιθανές
παγίδες και επικύνδινα σημεία στον χώρο. 😉
 
Να ρωτήσω κάτι; Από πότε μπορεί κανείς να δοκιμάσει την εξημέρωση των νεοσσών; Έχω νεοσσούς 6 μερών και ενδιαφέρομαι πολύ να ασχοληθώ να τους εξημερώσω.
 
Ειναι οντως κατι φανταστικο. Τα μικρα οχι μονο δεν αγριεψαν αλλα ειναι ακομα πιο ηρεμα. Τα φωναζω στο χερι μου και ερχονται απο αποσταση 3-4 μετρων. Και οταν βρισκονται πανω μου δαγκωνουν συνεχεια, αλλα εχουν το κακο να ανεβαινουν στο κεφαλι μου😡.Αυτες τισ μερες αποκτουν και αδερφακια(εχουν βγει 3 απο τα 5 αυγα)και αρχιζω να σκεφομαι να κανω εκτροφη ημερων καναρινιων🙄...χαχ.. Πλακα. Παντως δεν καταφερα κατι εγω.. Μονα τους βγηκαν ετσι... Τα αλλα 2 φοβονται πιο πολυ και απο τα μεγαλα..Φανη δεν ξερω να σου πω, δοκιμασε παντως μολις ανοιξουν τα ματια τους να μενεις λιγο μαζι να σε δουν να σε γνωρισουν και μετα μολις αρχισουν να βγαινουν απο τη φωλια να τα πλησιαζεις να δεις αντιδρασεις.Αν δεν φοβονται οταν αρχιζουν να τρωνε μονα τους μπορεις να τους δωσεις με το χερι φαγητο. Μπορει να λεω και βλακειες βεβαια... Εμενα παντως οταν ηταν το καναρινακι 3 βδομαδων ειχε βγει απο τη φωλια εβαλα το χερι μου μεσα και πηδηξε πανω στο χερι μου.. Και εκει τρελαθηκα...😀... 😀 εδς και ενα βιντεακι.. Θα ανεβασω αλλα συντομα στις παρουσιασεις πουλιων
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Pigaki
Παντως δεν καταφερα κατι εγω.. Μονα τους βγηκαν ετσι... Τα αλλα 2 φοβονται πιο πολυ και απο τα μεγαλα...
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
.


Δηλαδη απο μονα τους πηραν την.. Πρωτοβουλια, ας πουμε; Μπραβο!
Αρα για ακομη μια φορα βλεπουμε το ρολο που παιζει ο χαρακτηρας του καθε πουλιου

Τελειο το βιντεακι!
Καλα, αυτος ο...
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
. Οπου βρει ανεβαινει;:D
 
:D.. Τον εβγαλα bixti αλλα μαλλον ειναι καναρα.. Ειναι το πιο μικροσωμο και ειναι ακριβως ιδιο η μανα του. Δυστυχως εχουν μια μανια να ανεβαινουν στο προσωπο και να τσιμπανε τα χειλη μου.. Ναι μαλλον παιζει ρολο η προσωπικοτητα. Γιατι δεν νομιζω να ερχονται κοντα μοθ για φαι... Δεν τα ταισα ποτε.
 
Μπράβο, τι τέλειο!
Σήμερα μόλις άνοιξαν τα μάτια τους και τα δικά μας μικρά, έβαλα προσεχτικά το χέρι μου και τους χάιδεψα λίγο τα σαγονάκια! Τι γλύκες που είναι!
Προφανώς αυτό που έκανες να τα παρακολουθείς πολύ και να δοκιμάζεις έπαιξε ρόλο και στη δική τους συμπεριφορά. Μπράβο και πάλι!
 
Back
Top