Ήρθε η Άνοιξη κι ας μην το δείχνει ο καιρός

misalouris

PB Supporter
Εγγραφή
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
19.254
Πόλη
Ν. Ιωνία Μαγνησίας
Μπορεί ο καιρός να είναι περισσότερο από το συνηθισμένο βροχερός και κρύος, μπορεί ακόμη να μας κρατά ντυμένους με τα βαριά χειμωνιάτικα ρούχα... η Άνοιξη όμως έχει έρθει...
Να το θυμηθείτε... Θα μπούμε απότομα στα κοντομάνικα...
Hoopoe 01.webp Hoopoe 02.webp
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Και μια υπέροχη φωτογραφία ας την "κολλήσω" εδώ
1012980_542435182565796_1051752421846088455_n.jpg
 
Και μια υπέροχη φωτογραφία ας την "κολλήσω" εδώ
1012980_542435182565796_1051752421846088455_n.jpg
Αν παρατηρήσουμε πως δείχνει αντανάκλαση του "δύσκολου" για την εποχή βροχερού ουρανού... μάλλον απαραίτητη είναι.
 
Αχ ειμαι τοσο χαρουμενη, ειχα χρονια να δω και προτου πεσω του θανατα με πυρετο, ειχε ερθει και εκατσε 20 ολοκληρα λεπτα στον περιβοητο φυστικο μου, που απο κατω πεφτει το φαγοποτι με τα μικρα που ταιζω εγω... Τι πανεμορφο πουλι ο τσαλαπετεινος, και εχει σχεδον εξαφανιστει...
 
Αχ ειμαι τοσο χαρουμενη, ειχα χρονια να δω και προτου πεσω του θανατα με πυρετο, ειχε ερθει και εκατσε 20 ολοκληρα λεπτα στον περιβοητο φυστικο μου, που απο κατω πεφτει το φαγοποτι με τα μικρα που ταιζω εγω... Τι πανεμορφο πουλι ο τσαλαπετεινος, και εχει σχεδον εξαφανιστει...
Εκεί που είναι ο φίλος της φωτογραφίας... εδώ και χρόνια... Δημιουργήθηκε μια μικρο-αποικία...
Υπάρχουν δηλαδή αρκετά πουλιά στην περιοχή... και μάλιστα αν όχι ιδιαίτερα "φιλικά" τουλάχιστο ανεκτικά με τους ανθρώπους.
 
Εγω θυμαμαι ως παιδακι εναν τρελο στη γειτονια (τοτε ηταν ακομα πιο εξοχη απο οτι τωρα οπως καταλαβαινετε) ο οποιος εβγαινε με το οπλο καθε απογευμα και τα σκοτωνε.. Εμας δεν μας αφηναν να κυκλοφορουμε να καταλαβετε.. Απο τοτε εκανα πολλα χρονια να δω τσαλαπετεινο, και χαρηκα πολυ τα δυο τρια τελευταια χρονια που βλεπω ζευγαρια να ερχονται ξανα.. :)
 
Εγω θυμαμαι ως παιδακι εναν τρελο στη γειτονια (τοτε ηταν ακομα πιο εξοχη απο οτι τωρα οπως καταλαβαινετε) ο οποιος εβγαινε με το οπλο καθε απογευμα και τα σκοτωνε.. Εμας δεν μας αφηναν να κυκλοφορουμε να καταλαβετε.. Απο τοτε εκανα πολλα χρονια να δω τσαλαπετεινο, και χαρηκα πολυ τα δυο τρια τελευταια χρονια που βλεπω ζευγαρια να ερχονται ξανα.. :)
Τώρα ξέρεις και γιατί εξαφανίστηκαν από τη γειτονιά σου...
 
Back
Top