Γενικά Ήρθε ο ζακο (african grey) μου

ΤΣΙΠΙΡΙΚΙ

PB Member
Εγγραφή
9 Οκτ 2008
Μηνύματα
419
Πόλη
Νέα Σμύρνη
Επιτελουs μου ηρθε! Αυριο γινεται 6 εβδομαδων!
Ειναι κατι το τελειο. Τρωει 6 συριγγεs το πρωι των 10 ml, 5 το μεσημερι και 6 το βραδυ. Ειναι φανταστικοs. Tρωει και κοιμαται. Ατελειωτεs ωρεs. Θα ζει για μεχρι το Σαββατο στο κουτι του και μετα θα παει διπλα στο κλουβι του. Και ειναι εντελωs ησυχοs και του αρεσει το χαιδεμα για ατελειωτεs ωρεs! Εαν εχετε και εσειs να μου προτεινετε κατι, περιμενω ευχαριστωs...
 
Να σου ζήσει! Ζακό είναι το μικρό, αν θυμάμαι σωστά.. Βάλε και καμιά φωτογραφία! Άντε και στα δικά μου!
 
Οποτε να σου ζησει ο ζακουλη σου!:DΠεριμενουμε φοτος και θυμησου οτι η ζωη σου θα αλαξει θετικα με αυτο τον μικρουλι που εχεις πλεον
 
Να σου ζήσει!
Ο ερχομός του νέου μέλους στην οικογένεια ελπίζω να φέρνει μονο χαρές. Θα θυμάσαι πως όσο είναι μωρό έχει συνεχή ανάγκη από κοινωνική επαφή. Εχει ωστόσο και ανάγκη για ύπνο, όπως ακριβώς τα μωρά. Να σέβεσαι το πρόγραμμά του και τις ανάγκες του και να μην τον αφήνεις πολύ ώρα μόνο του. Να του εκφράζεις θετικά συναισθήματα με τρυφερότητα, στοργή και αγάπη. Μπορεί να μην καταλαβαινει τί του λές, νιώθει όμως απο το ύφος σου, τον τόνο σου και την χροια της φωνής σου αυτα που θες να του εκφράσεις. Θυμησου πως πρόκειται για ενα από τα εξυπνότερα πουλιά και μπορεί σύντομα να μαθει να μιλάει... Δειξε υπομονή και αγαπη!
 
Να σου ζησει Γιαννη! Ευχομαι να γινετε πολυ καλοι φιλοι:D
Να εχεις τον νου σου για οποιαδηποτε αλλαγη στην συμπεριφορα του, σε σχεση με την υγεια του, αμεσως στον γιατρο! Δεν θελω να σε φοβησω, αλλα παντα με τα τοσο μωρα, πρεπει να ειμαστε σε ετοιμοτητα Να τον χαιρεσαι
 
Ήρθε ο African Grey μου

Καλορίζικο και από εμάς, να το χαίρεστε! Και ο δικός μας είναι μικρός και προσέχουμε περισσότερο μέχρι να γίνει 1-2 χρονών και να προσαρμοστεί..
 
οι ζακοπληκτοι απ οτι βλεπω πληθαινουν.. Αντε για να μη νοιωθουμε οτι μονο
εμεις εχουμε χαζεψει...
να τον χαιρεσαι και να τον προσεχεις
 
Να σου ζήσει, να τον χαίρεσαι και να του μάθεις πολλά πράγματα... Βάλε όμως και καμιά φωτογραφία να πάρουμε κι εμείς λίγο μάτι... 😀
 
Όσο πληθαίνουν οι Ζακόπληκτοι, πληθαίνουν και τα συνοικέσια.. Άντε γιατί ένα το αφήσαμε στη μέση...😛
 
Back
Top