Γενικά Ήρθε ο καιρός να σας παρουσιάσω τα παπαγαλάκια μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης basilis13
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

basilis13

PB New Member
Εγγραφή
28 Ιουν 2017
Μηνύματα
101
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Γεια σας ηρθε ο καιρος να σας παρουσιασω τα παπαγαλακια μου αφου εγινε ημερος και ο αλεκος(ο πρασινος) αλινα (μπλε) κοκατιλ (αρης). 23376897_364906283974451_1029334955_o.webp 26195555_386690521793227_4143307211133774373_n (1).webp Εγω ειμαι ο αρης τις πιο πολλες ωρες ειμαι εξω απο το κλουβι με το Βασιλη. Εχω αρχισει να λεω και τις πρωτες μου λεξουλες και να κανω σφιριγματα, που κανει αντιλαλο σε ολο το δωματιο αλλα δεν πειραζει ακουγομε και στους γοιτονες. Μιας και που κανω την παρουσιαση θελω να σας ρωτησω κατι: θελω να αγορασω λουρι ελεγχομενης πτησης ποιες ειναι οι αποψεις σας; Για τον Αρη.26168547_386690498459896_365103046643393628_n.webp Εμεις ειμαστε τα παπαγαλακια του Βασιλη και παιζουμε μαζι του συχνα. (Αλινα) εγω ειμαι πολυ σκανδαλιαρα και δεν μου φαινεται εριξα μια φορα μια γλαστρα απο ψευτικο φυτο και εσπασε ριχνω απο το κλουβι τις ευης την κουνια οταν βγενω εξω απο το κλουβι. (Αλεκος) εγω αγαπαω την αλινα πολυ θελω να ειναι κοντα μου και να μην φευγει απο κοντα μου. Βαριεμαι συχνα και θελω χαδια. 26167348_386690541793225_723513232676571544_n.webp Εγω ειμαι η Ευη απλως την εβαλα να τη δειτε.
 

Συνημμένα

  • 23376897_364906283974451_1029334955_o.webp
    23376897_364906283974451_1029334955_o.webp
    125 KB · Προβολές: 8
Χρόνια σου πολλά Βασίλη, υγεία και καλή πρόοδο!
Όλα είναι υπέροχα να τα χαίρεσαι και να συνεχίσεις να τα προσέχεις. το τελευταίο τι είναι; καναρινάκι;
 
Χρόνια σου πολλά Βασίλη, υγεία και καλή πρόοδο!
Όλα είναι υπέροχα να τα χαίρεσαι και να συνεχίσεις να τα προσέχεις. το τελευταίο τι είναι; καναρινάκι;
Ευχαριστω πολυ. Το τελευταιο ειναι καρδερινοκαναρο το εχω 4 χρονια
 
να τα χαίρεσαι τα μικρά σου! Κουκλάκια είναι όλα!
(τι ηλικία έχει ο Άρης; Όσο πιο μικρός είναι τόσο πιο εύκολα θα μάθει το χάρνες)
θα μπορούσες να τους βάλεις μερικά παιχνιδάκια για να ασχολούνται και να μην βαριούνται.
 
να τα χαίρεσαι τα μικρά σου! Κουκλάκια είναι όλα!
(τι ηλικία έχει ο Άρης
θα μπορούσες να τους βάλεις μερικά παιχνιδάκια για να ασχολούνται και να μην βαριούνται.
Ε
Ευχαριστω ο αρης ειναι 6,5 μηνων οταν παω στο pet shop θα παρω . Δεν καταλαβα αυτο (όσο πιο μικρός είναι τόσο πιο εύκολα θα μάθει το χάρνες)
 
Πολύ όμορφα, να τα χαίρεσαι! Χάρνες είναι το λουρί ελεγχόμενης πτήσης, όσο μικρότερο είναι το πουλάκι σε ηλικία τόσο πιο πιθανό είναι να το δεχτεί. Τα περισσότερα πουλιά πάντως δεν το καλοδέχονται. Τον καθρέφτη καλύτερα να τον βγάλεις καθώς μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα στην πορεία. Και τις πατήθρες στο καρδερινοκάναρο να τις βάλεις σε θέση ώστε όταν κάθεται στην απο πάνω να μην κουτσουλάει την απο κάτω. 😉
 
Να σου ζησουν πολυ ομορφα ολα! Οπως σου ειπε κ ο Ανεστης το καθρεφτακη να το βγαλεις! Επισης θα αλλαζα και τις πατηθρες στα κλουβια με ξυλινες φυσικες! Και πιθανοτατα στο κοκατιλ επειδη οπως το βλεπω το κλουβι εχει συγκεκριμενο χωρο θα εβαζα και λιγοτερες, δε χρειαζονται 4 και η σκαλιτσα γιατι πιανουν επιπλεον χωρο!
 
Εγω στη θέση σου θα έλεγα στον Άρη να χαρίσει το κλουβάκι του στον Αλέκο και την Αλινα ώστε να στεγάσουν τον ερωτας τους σε ένα πιο άνετο σπιτάκι... Με τη προϋπόθεση να πάρεις στον Αρη ένα πιο άνετο κλουβί σε ύψος και πλάτος... Που θα του βάλεις λίγο πιο χοντρές πατηθρες από φυσικό ξύλο και κάποιες δραστηρίοτητες μέσα.
Δείχνουν όμορφα τα μικρά σου!
Να σου ζήσουν !
 
Πολύ όμορφα, να τα χαίρεσαι! Χάρνες είναι το λουρί ελεγχόμενης πτήσης, όσο μικρότερο είναι το πουλάκι σε ηλικία τόσο πιο πιθανό είναι να το δεχτεί. Τα περισσότερα πουλιά πάντως δεν το καλοδέχονται. Τον καθρέφτη καλύτερα να τον βγάλεις καθώς μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα στην πορεία. Και τις πατήθρες στο καρδερινοκάναρο να τις βάλεις σε θέση ώστε όταν κάθεται στην απο πάνω να μην κουτσουλάει την απο κάτω. 😉
Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας!
 
Να σου ζησουν πολυ ομορφα ολα! Οπως σου ειπε κ ο Ανεστης το καθρεφτακη να το βγαλεις! Επισης θα αλλαζα και τις πατηθρες στα κλουβια με ξυλινες φυσικες! Και πιθανοτατα στο κοκατιλ επειδη οπως το βλεπω το κλουβι εχει συγκεκριμενο χωρο θα εβαζα και λιγοτερες, δε χρειαζονται 4 και η σκαλιτσα γιατι πιανουν επιπλεον χωρο!
Ευχαριστω πολυ και για τις συμβουλες σας!
 
  • Like
Αντιδράσεις: zack27
Εγω στη θέση σου θα έλεγα στον Άρη να χαρίσει το κλουβάκι του στον Αλέκο και την Αλινα ώστε να στεγάσουν τον ερωτας τους σε ένα πιο άνετο σπιτάκι... Με τη προϋπόθεση να πάρεις στον Αρη ένα πιο άνετο κλουβί σε ύψος και πλάτος... Που θα του βάλεις λίγο πιο χοντρές πατηθρες από φυσικό ξύλο και κάποιες δραστηρίοτητες μέσα.
Δείχνουν όμορφα τα μικρά σου!
Να σου ζήσουν !
Ναι τις τελευταίες μερες το εχω παρατηρησει οτι δεν κινειται τοσο ανετα στο κλουβι οποτε εχω αρχισει να μαζευω λεφτα για αυτο το κλουβι και παιχνιδακια φυσικα.
 
Ναι τις τελευταίες μερες το εχω παρατηρησει οτι δεν κινειται τοσο ανετα στο κλουβι οποτε εχω αρχισει να μαζευω λεφτα για αυτο το κλουβι και παιχνιδακια φυσικα.
Σωστή σκέψη, με το καλό να το αποκτήσεις.
 
Back
Top