Γενικά Όλα τα μικρούλια μου μαζί

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης adaa
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

adaa

PB New Member
Εγγραφή
26 Μαρ 2018
Μηνύματα
12
Πόλη
Αθήνα
δεν κάθονται συχνά όλα μαζί στο χέρι μου, είναι με τα φεγγάρια τους, πρόλαβα σε φωτο μια από τις στιγμές ":
 

Συνημμένα

  • 26815328_10210710666630312_8480186620111270477_n.webp
    26815328_10210710666630312_8480186620111270477_n.webp
    21,5 KB · Προβολές: 63
Πολυ ομορφα τα μικρα σου Αλεξανδρα! Και πολυ ομορφη φωτογραφια!

Τι χρωμα εχει το πουλακι που ειναι διπλα απο το γαλαζιο; (Που τρωει το κεχρι)
είναι λευκή κυρίως με πολύ αχνό γκρι και γαλάζιο οντως δε φαίνεται καλά στη φωτογραφία

Πολύ όμορφα! Δείχνουν όλα πολύ νεαρά. Γνωρίζεις ακριβή ηλικία; Απο που τα πήρες; Σε τι κλουβί ζουν;
Eυχαριστώ! Είναι όλα μικρά σε ηλικία το πολύ 8 μηνών απ'όσο ξέρω! Δυστυχώς μόνο για τη Μάγια μου ξέρω ακριβώς ότι γεννήθηκε 29 Σεπτεμβρίου επειδή την πήρα από σπίτι, τα υπόλοιπα είναι απο pet shop.. Τους έχω πάρει μια μεγάλη ζευγαρώστρα και έχω βγάλει το διαχωριστικό να έχουν χώρο, κάθε μέρα βέβαια έξω είναι :)

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας σχόλια!
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Μια απ τις πιο ωραιες φωτογραφιες που εχω δει! 🙂👍Να τα χαιρεσαι τα ομορφουλια σου! 🙂Πρεπει να εισαι πολυ ευτυχισμενη που εχεις τετοια σχεση μαζι τους 😉👍.
Κατερίνα μου πράγματι χαίρομαι τόσο πολύ που τα κατάφερα, γι'αυτό και αποφάσισα να πάρω 2ο ζευγάρι(με επιφύλαξη αρχικά) να είναι όλα παρεούλα.. Τα 2 στην αρχή ήταν λίγο ήσυχα, τώρα γίνεται χαμός όλη μέρα 🙂
 
Εχεις δικιο για το χαμο, μπορω να σε καταλαβω, αλλα ειναι τοσο γλυκος χαμος! 🙂👍D
ναιιι! Μα γι'αυτο ηθελα πολλά και γι'αυτο θέλω και 1 κοκατίλ να τραγουδάμε όλη μερα 😀.. αλλά 4 μήνες τα έχω αυτά, έχω και 2 κουνελάκια, ας κανω υπομονή λίγο καιρό :)
 
Κουνελακια;λευκα; Ειχα κι εγω μια λευκουλα πριν χρονια, αλλα επαθε εγκεφαλικο και την εχασα...☹Να τα χαιρεσαι! 🙂Εγω περα απ τα καναρινακια μου, εχω και δυο σκυλακια μεσα στο σπιτι, δυο κοκερακια, μαμα και κορη, αλλα τωρα ειναι γριουλες.. Τι πιο ωραιο απο το να μοιραζεσαι την καθημερινοτητα σου με ζωακια:D.
 
Κατερίνα μου πράγματι χαίρομαι τόσο πολύ που τα κατάφερα, γι'αυτό και αποφάσισα να πάρω 2ο ζευγάρι(με επιφύλαξη αρχικά) να είναι όλα παρεούλα.. Τα 2 στην αρχή ήταν λίγο ήσυχα, τώρα γίνεται χαμός όλη μέρα 🙂

Oλα καλά κι ήσυχα όσο δεν βάλεις φωλιές. Με αυτές μπορεί να αλλάξουν τα δεδομένα. Αν το σκέφτεσαι θα πρέπει να τα χωρίσεις σε 2 ζευγάρια.
 
Κουνελακια;λευκα; Ειχα κι εγω μια λευκουλα πριν χρονια, αλλα επαθε εγκεφαλικο και την εχασα...☹Να τα χαιρεσαι! 🙂Εγω περα απ τα καναρινακια μου, εχω και δυο σκυλακια μεσα στο σπιτι, δυο κοκερακια, μαμα και κορη, αλλα τωρα ειναι γριουλες.. Τι πιο ωραιο απο το να μοιραζεσαι την καθημερινοτητα σου με ζωακια:D.
ναι, ειναι 2 λευκα με κοκκινα ματακια! τα μπατζι τα φοβουνται και δεν κανω ιδιαιτερες προσπαθειες συμφιλιωσης αφου τα βλεπω δε θελουν. Γενικα το σπιτι ειναι γεματο χαρα και φωνες :) λυπαμαι για την κουνελιτσα σου κι εγω εχω χασει αλλα που ειχα παλιοτερα, τι να κανουμε δε ζουν οσο εμεις.. ☹

Oλα καλά κι ήσυχα όσο δεν βάλεις φωλιές. Με αυτές μπορεί να αλλάξουν τα δεδομένα. Αν το σκέφτεσαι θα πρέπει να τα χωρίσεις σε 2 ζευγάρια.
Προς το παρον δε το σκεφτομαι, αλλωστε ειναι πολυ μικρα σε ηλικια ακομα.. απο μονα τους εχουν ηδη επιλεξει το ταιρι τους, αλλα δε χρειαζεται ακομα... Ετσι κ αλλιως δεν κανω ποτε καποια κινηση σχετικη με ζωακια αν δεν εχω διαβασει πρωτα εκτενως για το θεμα, πριν παρω τα παπαγαλακια διαβασα πολυ και ειδα πολλα βιντεο σχετικα με την εξημερωση τους, τη διατροφη τους και ολα.. ευχαριστω για τις συμβουλες :)
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
μακάρι να μπορούσαμε να έχουμε απ'όλα, χαρά και ζωή φέρνουν στο σπίτι τα πουλάκια και τα ζωάκια, αλλά να έχουμε και 1 μέτρο όσο μπορούμε να τα φροντίζουμε και να μπορούμε να ασχολούμαστε μαζί τους... αν έχετε τη δυνατότητα πολύ καλό θα σας κάνουν 🙂
 
Είναι πανέμορφα και αξιαγάπητα τα παπαγαλάκια σου! Φανταστικά και απολαυστικά τα χρώματα τους! Δεν χορταίνεις να τα χαζεύεις! Και μπράβο σου για την εξημέρωση και την καλή σχέση που έχετε δημιουργήσει! Να σου ζήσουν πολλά χρόνια και να τα χαίρεσαι!
 
Είναι πανέμορφα και αξιαγάπητα τα παπαγαλάκια σου! Φανταστικά και απολαυστικά τα χρώματα τους! Δεν χορταίνεις να τα χαζεύεις! Και μπράβο σου για την εξημέρωση και την καλή σχέση που έχετε δημιουργήσει! Να σου ζήσουν πολλά χρόνια και να τα χαίρεσαι!
Ευχαριστώ πολύυυυ! Είναι αξιαγάπητα και πραγματικά όταν είμαι σπίτι όλο μαζί τους ασχολούμαι.. Ο φίλος μου έχει 1 καναρίνι που επίσης το λατρεύουμε, θα δω μήπως μπορέσω να τονβγάλω καμια φωτογραφία να σας στείλω :)
 
είναι αξιαγάπητα και πραγματικά όταν είμαι σπίτι όλο μαζί τους ασχολούμαι..
Αυτό είναι εμφανέστατο από την φωτογραφία που μας ανέβασες. Δείχνεις πόσο πολύ τα αγαπάς! Μπράβο σου! Πολύ καλά κάνεις! Έτσι επιτυγχάνεται το δέσιμο και η καλή εκπαίδευση των πτηνών μας! 👍

ο φίλος μου έχει 1 καναρίνι που επίσης το λατρεύουμε, θα δω μήπως μπορέσω να τονβγάλω καμια φωτογραφία να σας στείλω :)
Πολύ ωραία! Θα χαρούμε πολύ να το θαυμάσουμε!
 
Back
Top