Αναπαραγωγή Όλα τα περίεργα μαζί

kingXristos

PB New Member
Εγγραφή
21 Μαϊ 2014
Μηνύματα
232
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα.
Η τιμπραδα μου κάνει αυγα τώρα.. Τέλος Ιουνίου!
Το περίεργο είναι πως αφού έχω ενημερωθεί από εδώ ότι χρειάζεται νήμα για να μην μαδισει κάποιον άλλον. Τελικά εγώ νήμα της έβαλα και το περίεργο είναι πως αντί να μαδισει το μικρό που έχει η να πάρει κλωστή.. μάλλον μαδισε τον εαυτό της.

Η αλήθεια είναι πως με τρώει λίγο το να ξανά μπει σε αναπαραγωγή το ξεχνάω όμως γιατί έχουμε πει τόσα πολλά πάνω σε αυτό.
 
Η ερώτηση ποια είναι Χρήστο; :)
 
Αναφορά έκανα.. Και απόρησα λίγο με αυτό που έκανε η καναρα Η ουσιαστική ερώτηση είναι τώρα απλά φοβάμαι μήπως είναι παρεξήγησημη...
Είναι κακό να δώσω στα πουλια τα αυγά της καναρας για να τα φάνε;
Όχι σε κανονική μορφή αλλά σε αυγότροφή
 
Η ουσιαστική ερώτηση είναι τώρα απλά φοβάμαι μήπως είναι παρεξήγησημη...
Είναι κακό να δώσω στα πουλια τα αυγά της καναρας για να τα φάνε;
Όχι σε κανονική μορφή αλλά σε αυγότροφή
Πρακτικά δεν βρίσκω χρησιμότητα. Όλα μαζί μισό αυγό κότας. Κατά άλλα κανένα πρόβλημα.
 
Είναι πως λυπάμαι να τα πετάξω αφού δεν τα βάζω για κλωσιμα

Αυτό που έκανε η κανάρα είναι φυσιολογικό?
 
Αν ηθελε να ζευγαρωσει ναι ειναι.. Πεταξε τα. Δεν υπαρχει λογος να τα φανε τα ιδια.. Ετσι πιστευω :)
 
Ναι.. Η θηλυκια οταν θελει να κανει φωλια μπορει να βγαλει φτερα απο το νεοσσο, απο τον πατερα αλλα και το ιδιο της τον εαυτο..
 
Μα την προηγούμενη φορά πήρε κανονικά την ίδια κλωστή που της έχω και τώρα
 
😀. Το παράδοξο είναι πως με την κλωστή η φωλιά ήταν χάλια μισοφτιαγμενη ενώ τώρα με το φτερό είναι τέλεια.
Επίσης το πρώτο αυγό από αυτή την γέννα ήταν τέλειο εενώ στην προηγούμενη έσπαγαν πολύ εύκολα
 
Back
Top