Αναπαραγωγή Όλο μέλι μέλι και τηγανίτα τίποτα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης gregog7
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

gregog7

PB Member
Εγγραφή
4 Νοε 2008
Μηνύματα
567
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα και πάλι.
Θα μπω κατευθείαν στο θέμα. Το ζευγάρι μου δεν πάει καλά. Όλη την μέρα είναι αγκαλιτσες και φιλάκια και μόλις ξεκινάει το σούρουπο αρχίζουν οι καυγαδες. Έχω καταλάβει ότι τσακώνονται για το καλύτερο σημείο.
Ακόμη και τώρα που πήρα την απόφαση να τα ξαναχωρισω με το διαχωριστικο, αυτά φιλιουνται και ταΐζονται συνέχεια.
Τους έχω βάλει φωλιά αλλά όχι και υλικό. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο; Οποιαδήποτε γνώμη ευπρόσδεκτη.
 
Αν είναι να πεταχτω να πάρω υλικό, έχω εξωτερική φωλιά, με το καγκελο. Να βάλω και μία πλεχτη μέσα σε αυτή γιατί πολύ μεγάλη μου φαίνεται
 
Εγω πιστευω οτι το κανουν για στροσουν φωλια η απλα δεν ειναι καλοι χαρακτηρες:D.
Βαλε υλικο και ξαναμιλαμε
Εγώ χωρίς να έχω καμία απολύτως εμπειρία στα ιθαγενή δεν έχω τουλάχιστον διαβάσει πουθενά δύο πουλιά γενικά να τσακώνονται Ηλία για να χτίσουν φωλιά. Αντιθέτως είναι παρατηρημενο και γνωστό ότι όταν είναι να κουρνιασουν θα ψιλοκαβγαδισουν για το πιο θα κοιμηθεί στο υψηλότερο σημείο του κλουβιου.
 
Μιλάμε για φαγωμαρα τρελή, στο συγκεκριμένο χρονικό σημείο. Σωστή η παρατήρηση σου Παναγιώτα, το έχω επισημανει πιο πάνω. Άρα το θεωρούμε κάτι το φυσιολογικό;
 
Άρα το θεωρούμε κάτι το φυσιολογικό;
Εντελώς φυσιολογικό για μένα που ασχολουμαι με καναρίνια. Για περισσότερες πληροφορίες για το πως θα κινηθείς στη συνέχεια θα λάβεις από τα μέλη που ασχολούνται με ιθαγενή. Καλή συνέχεια...
 
Εντελώς φυσιολογικό για μένα που ασχολουμε με καναρίνια. Για περισσότερες πληροφορίες για το πως θα κινηθείς στη συνέχεια θα λάβεις από τα μέλη που ασχολούνται με ιθαγενή. Καλή συνέχεια...
Κοιτα αν τσακώνονται τα καναρίνια για αυτό το λόγο, φαντάσου αυτά τα πουλια που έχουν και λίγο πιο άγριο dna
 
Γρηγορη ολα αυτα που αναφερεις ειναι φυσιολογικα! Και οι καβγάδες,! Ενωσε τα πάλι βάλε νήμα και μην τα σκαλίζεις! Μην ξαναβαλεις διαχωριστικο! Τώρα είναι η εποχή τους! Εάν μπορείς πάρε την εξωτερική φωλιά και κρεμασε την εσωτερικά! Θελει και καποια καλυψει η φωλια!βάλε καλύτερα μια ψαθινη φωλια μέσα. Απορώ γιατί δεν έχεις βάλει νήμα ακόμα! Ούτε ξέρουμε τις διαστάσεις του κλουβιου!φαι, νερό και δρομο:)μην τα ενοχλείς καθόλου... Εν ολίγοις, αυτα
 
Γρηγορη ολα αυτα που αναφερεις ειναι φυσιολογικα! Και οι καβγάδες,! Ενωσε τα πάλι βάλε νήμα και μην τα σκαλίζεις! Μην ξαναβαλεις διαχωριστικο! Τώρα είναι η εποχή τους! Εάν μπορείς πάρε την εξωτερική φωλιά και κρεμασε την εσωτερικά! Θελει και καποια καλυψει η φωλια!βάλε καλύτερα μια ψαθινη φωλια μέσα. Απορώ γιατί δεν έχεις βάλει νήμα ακόμα! Ούτε ξέρουμε τις διαστάσεις του κλουβιου!φαι, νερό και δρομο:)μην τα ενοχλείς καθόλου... Εν ολίγοις, αυτα

Νήμα θα βάλω αύριο, καθώς και μια εσωτερική φωλιά.
Η κλούβα είναι 95χ40χ45
Δεν τα ενοχλώ, απλά φοβηθηκα μην κάνει ζημιά το ένα στο άλλο
 
Back
Top