Εκθέσεις ΑΛΟΠ - 10η Πανελλήνια Ομοσπονδιακή Έκθεση - Διαγωνισμός

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Paianas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
  • Ετικέτες Ετικέτες
    αλοπ
Η ΑΛΟΠ διοργανώνει την 10η Ομοσπονδιακή Έκθεση Διαγωνισμό Πτηνών Συντροφιάς από τις 7 έως 14 Δεκεμβρίου 2014 στο Δημοτικό γυμναστήριο του δήμου Αχαρνών "Μπάμπης Χολίδης", στην οδό Ελευθερίου Φυτά 5.

Περισσότερα
 
Πιθανότατα θα υπερβεί φέτος τα 1500 πουλιά. Δυσκολα διαχειρήσιμη κατάσταση για όλους μας, μιας και τα συνηθη Να δεν υπερέβεναν τα 1000 πουλιά. Γίνεται μια μεγάλη προσπάθεια. Υπάρχει μια πραγματικά μεγάλη ποικιλία και απο Ιθαγενή μεταλλαγμένα,ιβρυδια, παπαγάλους, καναρίνια. Εδώ και η αφεντιά μου και απ' ότι βλέπω άσπρισα ρε παιδιά τελείως. Πείτε τίποτε να με ανεβάσετε 😱😛
10848052_10201877445938191_1074079380874152332_n.jpg
 
έχει πολύ πράγμα βλέπω!
όταν κοιμάσαι το βράδυ βλέπεις ανάλογα όνειρα; :)
ρωτάω γιατι αυτό παθαίνω όταν κάτι μου τρώει πολύ φαιά ουσία.
 
έχει πολύ πράγμα βλέπω!
όταν κοιμάσαι το βράδυ βλέπεις ανάλογα όνειρα; :)
ρωτάω γιατι αυτό παθαίνω όταν κάτι μου τρώει πολύ φαιά ουσία.
Γιαννη δεν πέφτεις καθόλου έξω . Μεχρι χτές πίστευα πως είναι η έλλειψη άλλων ενδιαφερόντων με το ίδιο βάρος και την ίδια ικανοποίηση. Αν το παθαίνουν και άλλοι αυτό, αρχίζω να ελπίζω 😛👍

έχει πολύ πράγμα βλέπω!

Πήξαμε στα εξωτικά :)
 
Εγώ είμαι αυτός φέτος κατέβασα υβρίδια καρδερινοκάναρο καρδερινόφλωρο φανετοκαρδερίνο φλωροκάναρο καναρινόφλωρο όλα αυτά με το αρσενικό μπροστά. Το καρδερινόφλωρο είχε λίγο την μύτη του να το πω στραβή όπως με ενημέρωσαν και έχουν δίκιο το ήξερα απλά και μόνο σαν παρουσία και από μόνο του το έχει το κάτι της! Το βραβείο το πήρε το υβρίδιο φανέτο αρσενικό με καρδερίνα δεν ξέρω τίποτα άλλο από εσάς περιμένω φωτογραφία για να την βάλω στο προφίλ μου!
 
Ανδρεα πηγα να το τραβηξω χθες φωτο, αλλα κρυβοταν πισω απ την ροζετα συνεχεια και δεν μπορεσα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: adreas
Μπράβο Ανδρέα από την Σητεία!
Δεν ήσουν μαζί με τα πουλιά σου εσύ; Σε ποιον τα εμπιστεύθηκες;
 
  • Like
Αντιδράσεις: adreas
Μαρία υπαρχει συνοδός που εκπροσωπεί τον σύλλογο. Στην περίπτωση του Ανδρεά είναι ο κ. Χαλκιαδάκης αν δεν κάνω λάθος.
Ο συγκεκριμένος κύριος λοιπόν εγκλώβισε τα πουλιά και σήμερα ήταν παρών στον απεγκλωβισμό όπου παρέλαβε τα πουλιά μετά το πέρας της εκθέσεως.
Η διαδικασία είναι αυτή σε όλες τις εκθέσεις, που οι εκτροφείς δεν είναι από την ίδια πόλη
όπου γίνεται η έκθεση.
 
Ναι ήταν ο Μανώλης Χαλκιαδάκης που τυγχάνει να είναι και ο πρόεδρος του ομίλου μας. Ένας πρόεδρος που πέρα από τα καθήκοντα που έχει στον σύλλογο μας ενημερώνει για ότι γίνετε πάντα, καρφίτσα να πέσει θα το μάθουμε για τα έσοδα έξοδα του συλλόγου που και γιατί αλλά και τα παράπονα και τις χαρές μας αυτός τα ακούει. Θα ήθελα να ευχαριστήσω από εδώ αυτόν τον άνθρωπο που έτρεξε για τα παιδιά του συλλόγου. Ακόμα και τον Αλέξανδρο που χάθηκε και έχει χίλια δίκια που είναι το Ηράκλειο στη Σητεία δίπλα που ότι χρειαστώ αυτόν παίρνω τηλέφωνο και ότι θέλω είναι Σητεία αμέσως. Σας ευχαριστώ! Ακόμα όλους όσους δούλεψαν για την επιτυχία της έκθεσης και τον χορηγό αυτής για την δωροεπιταγή την ΚΛΟΥΒΟΤΕΧΝΙΚΉ.
 
Εγώ είμαι αυτός φέτος κατέβασα υβρίδια καρδερινοκάναρο καρδερινόφλωρο φανετοκαρδερίνο φλωροκάναρο καναρινόφλωρο όλα αυτά με το αρσενικό μπροστά. Το καρδερινόφλωρο είχε λίγο την μύτη του να το πω στραβή όπως με ενημέρωσαν και έχουν δίκιο το ήξερα απλά και μόνο σαν παρουσία και από μόνο του το έχει το κάτι της! Το βραβείο το πήρε το υβρίδιο φανέτο αρσενικό με καρδερίνα δεν ξέρω τίποτα άλλο από εσάς περιμένω φωτογραφία για να την βάλω στο προφίλ μου!

Ανδρέα μπράβο... φωτό όχι μόνο στο προφιλ σου, να δούμε τα πουλιά σε κοντινές και να μας πεις και δύο λόγια.
 
Πές μου και όπου μπορώ θα σου πω γιατί πράγμα μιλάς!
Λέω να μας δείξεις τα πουλιά... Εγώ θα ήθελα να δω και τους γονείς... Δηλαδή να μας τα πεις όλα! Και να μας λύσεις και όποιες απορίες προκύψουν! Θελω πολλά;
 
  • Like
Αντιδράσεις: adreas
Αντρέα, φτιάξε ρε σύντεκνε ένα νήμα με φωτός και δυό λόγια (η ότι νομίζεις ότι είναι άξιο αναφοράς) για το κάθε υβρίδιο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: adreas
Τα ζευγάρια τα έβαλα αρχές Μαρτίου στα μισά του Μαΐου είχα τα πρώτα αυγά το ποιο δύσκολο ζευγάρωμα από τα υβρίδια ήταν το ζευγάρι αρσενικού φλώρου με θηλυκιά καρδερίνα γιατί πύρωσε ο φλώρος πολύ και ήταν πολύ βίαιος με την μικρούλα η πρώτη γέννα κάτω και η δεύτερη φωλιά με τέσσερα μικρά έπεσε μετά από σεισμό 1και μισή το βράδυ με αποτέλεσμα να πεθάνουν τα μικρά 6 ημερών το αντίθετο ζευγάρι φλώρα με καρδερίνα δεν είχε ιδιαίτερο πρόβλημα γιατί όταν η καρδερίνα πήγαινε επιθετικά στη φλώρα αυτή ατάραχη απλά άνοιγε το στόμα της ξέροντας τη δύναμη που έχει στο ράμφος και το αρσενικό παπούτσι! Το ποιο εύκολο ήταν το υβρίδιο φανέτο καρδερίνα και φλώρα με κάναρο.

Η φλώρα με τον κάναρο εδώ χαλαρά!
Gb3tvbJ.jpg


Αυτή μου έβγαλε καρδερινόφλωρα.
fvYV1Yq.jpg
 
Back
Top