Ασθένειες Αγαπόρνις άρχισε ξαφνικά να φουσκώνει και να κάνει εμετό

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Newton
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Newton

PB New Member
Εγγραφή
13 Ιαν 2019
Μηνύματα
4
Καλησπερα! Το αγαπορνις μου (2 μηνών ) αν και ξύπνησε ευδιαθετο, άρχισε ξαφνικά να φουσκώνει κσι να κάνει εμετό διάφανο υγρό σαν νερό και άλλες φορές με κάτι άσπρο μέσα)
Παρατήρησα στο πάτωμα και στον καναπέ αυτό το υγρό στην αρχή νόμιζα ότι ήταν νερό από την ποτίστρα του όπως μπαινοβγαίνει στο κλουβί.
Ανακάλυψα ότι δεν ήταν διότι έγινε μπροστά μου δυο φορές.
Κατά τα αλλά το είδα να Τρώει μήπως εινσι άρρωστο;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καλημέρα. Δεν έφαγε κάτι διαφορετικό
Από διάθεση καλουτσικος είναι μπορώ να πω ίσως δεν πετάει τόσο πολύ κάθεται περισσότερο πάνω μας. Θα το παρατηρήσω και σήμερα
Ευχαριστώ πολύ
 
Καλύτερα να το πας σήμερα ή έστω να βρεις σε ποιον γιατρό θα πας όταν το θεωρήσεις απαραίτητο. Να θυμάσαι ότι πολλές φορές τα πουλιά κρύβουν την ασθένειά τους μέχρι να είναι αργά για να προλάβουμε τα χειρότερα. Αν είσαι στην Αττική έχεις αρκετές καλές και δοκιμασμένες απο αρκετά μέλη επιλογές. Αλλά και στην επαρχία θα βρεις κάποιους. Μην πας σε πετ σοπ ή οποιοδήποτε κτηνιατρείο και σου δώσουν βιταμίνες ή αντιστρες χαζομάρες.
Δες εδώ https://community.petbirds.gr/threads/Πτηνίατροι-Ειδικευμένοι-στα-Πτηνά-Κτηνίατροι.1091/
 
Ζω στην Κρήτη.
Έχω γνωστό κτηνίατρο που μπορώ να ρωτήσω. Δεν το ξανά έκανε μετά το μεσημέρι.
Θα τον παρακολουθήσω και σήμερα.
Ανησύχησα πολύ ελπίζω να πάνε όλα καλά
Ευχαριστώ πολύ
 
Καλημέρα
Δεν παρατήρησα κάτι ξανά
Θέλω Πιστεύω να πέρασε
Με επιρρεασε το σχόλιο ότι η αρρώστια δεν φαίνεται στους παπαγάλους παρά μόνο όταν έχει κάτι προχωρήσει
Θα το παρακολουθώ όμως γιατί ανησυχώ
Ευχαριστώ πολύ
 
Καλημέρα
Δεν παρατήρησα κάτι ξανά
Θέλω Πιστεύω να πέρασε
Με επιρρεασε το σχόλιο ότι η αρρώστια δεν φαίνεται στους παπαγάλους παρά μόνο όταν έχει κάτι προχωρήσει
Θα το παρακολουθώ όμως γιατί ανησυχώ
Ευχαριστώ πολύ

Νακαριο να ειναι ολα καλα! Παρολα αυτα καλο θα ηταν να επισκεφτεις καποιον να του ριξει μια ματια!
 
Back
Top