Γενικά Αγορά κανάρας

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης dkard
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

dkard

PB Member
Εγγραφή
29 Αυγ 2007
Μηνύματα
166
Πόλη
Αγία Παρασκευή
Όπως ίσως θυμάστε έχω τον Σέργιο, ένα όμορφο, στα δικά μου τα μάτια, αρσενικό καναρίνι κατακίτρινο. (Η ποδάγρα του είναι καλύτερα αλλά δεν έχει γίνει τελείως καλά.)
Εδώ και μερικές ημέρες μου καρφώθηκε ή ιδέα μήπως του προμηθεύσω συμβία (συζυγάτα). Πήγα κάτω στην Αθήνα σε δύο μαγαζιά, εκεί στην Αθηνάς κοντά στην πλατεία Δημαρχείου, άλλα πολύ χάος ρε παιδιά. Απρόσωπα και επιχειρηματικά. Από την άλλη δεν ξέρω τι πρέπει να προσέξω, αν πρέπει δηλαδή.
Ένας άλλος μπάρμπας στην λαχαναγορά, ξέρετε που υπάρχουν και εκεί δύο πουλάδικα, μου είπε ότι δεν έχει τώρα αλλά σε δύο εβδομάδες ίσως. Για πείτε καμία ιδέα. Δώστε λίγη κατεύθυνση έναν προσανατολισμό ρε αδερφέ. Μη πάμε σαν τον στραβό και πέσουμε σε τίποτε λούμπες (λάκους).
 
Prosopika ta se simbouleba na paris mia thiliakia apo kapion ektrofea , proton to poulia ta ine se kaliteri katastasi apo afta sta POULADIKA ke defteron ta mpori na sou dosi oles tis plirofories pou aforoun to sigekrimeno pouli
 
Φίλε gozi. Έχω να δηλώσω ότι ''πάσα προσφορά δεκτή και παν δώρημα τέλειο άνωθεν καταβαίνων εκ σου του πατρός των φώτων''.
Αγαπητέ Σταύρο σε ευχαριστώ για την υπόδειξη. Διάβασα το άρθρο και πράγματι είναι πολύ κατατοπιστικό. Όμως θα το ξαναδιαβάσω με περισσότερη προσοχή. Νομίζω ότι απαντάει στην βασική μου απορία ποιο πουλί να πάρει κανείς, τι πρέπει να προσέξει όταν έχει μπροστά του ένα πουλί υποψήφιο για αγορά. Επίσης προχωράει και στην μετά αγορά εποχή. Το επόμενο ερώτημα είναι από πού. Πρέπει να επιδιώξει να αγοράσει ράτσα. Φυσικά αυτό έχει να κάνει με το τι θέλει να κάνει ο ίδιος. Έγω θέλω να κάνω τον Σέργιο πιο χαρούμενο να ζεί μιά πιό φισιολογική ζωή, και από την άλλη να κάνω και γω το χόμπυ μου πιό ενδιαφέρον και δημιουργικό.
 
Back
Top