Αγορά Αγορά καναρινιού από εκτροφέα στη Λάρισα

Harrys R.

PB New Member
Εγγραφή
18 Ιαν 2015
Μηνύματα
14
Πόλη
Λάρισα
Καλημέρα σας, ζητώ να έρθω σε επαφή με εκτροφέα καναρινιών στην περιοχή της Λάρισας, με σκοπό την αγορά ενός καναρινιού. Μήπως γνωρίζεται κανέναν, μήπως είναι κάποιο μέλος σας εκτροφέας;

*Υ. Γ.: Όσον αφορά τις διαφοροποιήσεις ανά καναρίνι, επειδή δεν έχω μεγάλη πείρα πάνω στο θέμα δεν τις γνωρίζω (ράτσες). Θα ήθελα σίγουρα να είναι αρσενικό (κελάηδισμα) και θα έχω σίγουρα απορίες.
Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

...η τοποθέτηση του θέματος ήταν κάπως άτυχη, ωστόσο νομίζω πως υπάρχει περιορισμός που δεν με αφήνει να ανοίξω νέο θέμα στο topic ''Αγορά, Πώληση Πουλιών - Εξοπλισμού''.
 
Καλημέρα σας, ζητώ να έρθω σε επαφή με εκτροφέα καναρινιών στην περιοχή της Λάρισας, με σκοπό την αγορά ενός καναρινιού. Μήπως γνωρίζεται κανέναν, μήπως είναι κάποιο μέλος σας εκτροφέας;
Καλημέρα... στην πόλη της Λάρισας δραστηριοποιείται ένας σύλλογος καναρινιών με πολλά μέλη και πολύ καλή ιστορία ο σύλλογος ΛΑΣΥΚ (Λαρισαϊκός Σύλλογος Καναρινιών).
Είναι κυρίως νέοι σε ηλικία εκτροφείς με όρεξη και μεράκι γι΄ αυτό που κάνουν. Μπορείς να απευθυνθείς με email ή τηλεφωνικά στα μέλη του. (υπάρχουν στην σελίδα τους).
[QUOTE="Harrys R., post: 240218, member: 19494]
*Υ. Γ.: Όσον αφορά τις διαφοροποιήσεις ανά καναρίνι, επειδή δεν έχω μεγάλη πείρα πάνω στο θέμα δεν τις γνωρίζω (ράτσες). Θα ήθελα σίγουρα να είναι αρσενικό (κελάηδισμα) και θα έχω σίγουρα απορίες.
Ευχαριστώ προκαταβολικά :)[/QUOTE]
Νομίζω πως το υστερόγραφο είναι το κύριο μενού της αναζήτησής σου και πιστεύω πως θα πρέπει να ξεκινήσεις διαβάζοντας εδώ Αγορά καναρινιού χωρίς προβλήματα ή άγχος | PetBirds
Πριν κάνεις οποιαδήποτε αγορά θα πρέπει να ξεκαθαρίσεις τι ακριβώς θέλεις, τι σου αρέσει, αν μπορείς να ανταπεξέλθεις και πόσο ενημερωμένος είσαι.
Απορίες σχετικά με την επιλογή της ράσα διατυπώθηκαν εδώ Με τι ρατσα καναρινιων να ασχοληθω; | PetBirds
Ακόμη οι επόμενες συζητήσεις θα σε βοηθήσουν πολύ Τι πρέπει να προσέξω για να αγοράσω ένα ζευγάρι καναρίνια; | PetBirds
και Αισχροκέρδεια | PetBirds , στην τελική σου απόφαση.
Έτσι πιστεύω πως θα έχεις μάθει πολλά από τα σχετικά με τη ράτσα, ώστε και να αξιολογείς σωστά την κατάσταση και επιπρόσθετα να προβείς σε συμφέρουσα από όλες τις απόψεις αγορά.
 
Ο ΛΑΣΥΚ δεν εχει τπτ τετοια εποχη τουλαχιστον ετσι μου ειπαν εμενα σε 2-3 τηλ που πηρα.
Μηπως να γινω εκτροφεας;
 
Άντε ντε :)
Αλλά μετά θα μας λες κι εσύ "ξεπούλησα" :)
 
  • Like
Αντιδράσεις: nikmit
Εχω πολυ δρομο ακομη μπροστα μου ασε που θα λυπαμαι να τα πουλησω
 
Εχω πολυ δρομο ακομη μπροστα μου ασε που θα λυπαμαι να τα πουλησω
Υπάρχει και η ανταλλαγή Νίκο. Δεν ξέρω τι πουλιά θα έχεις αλλά μια ανακοίνωση για ανταλλαγή θα σε βοηθείσει.
 
Back
Top