Γενικά Αγορά μεγαλύτερου είδους παπαγάλου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης arisvoug
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

arisvoug

PB Member
Εγγραφή
19 Μαϊ 2008
Μηνύματα
162
Πόλη
Σάμος
Καλησπέρα σε όλους...Αυτό το καλοκαίρι σκέφτομαι σοβαρά να πάρω ενα μεγαλύτερο είδος παπαγάλουκαι επιδεί σίγουρα θα μου είναι ποιό δύσκολο με ένα μεγαλύτερο είδος παπαγάλου θα ήθελα ότι βοήθεια μπωρείτε να μου δόσετε... Επίσης τι είδοι μου προτίνετε; 🙄
 
Κε Αρη και εγω οπως εσυ, ακομα ψαχνομαι, αναμεσα σε Αμαζον και ποιο πολυ σε Μακαο-Σεβερε-Ρεντ φροντιτ-Μπλου γκολντ-Μιλιτερι. 1/Τα πρωτα ειναι κουτσομπολικα-παρλαπιπες-ανησυχω θαλεγα πνευμα-λιγο νευρικα αλλα καλο μαλον πουλι και θελη κοινωνικοποιηση καλη!
2/Το δευτερο αναλογα βεβαια πως μεγαλωσε-κοινωνικοποιηθηκε κλπ. Ειναι θαλεγα χαδιαρικα με τον ιδιοκτητητους-χαρουμενα-παιχνιδιαρικα-θελουν κοινωνικοποιηση πολυ-προσοχη στην ανατροφη-σταθεροτητα στην ζωητου!
Αν ειμαι καπου λαθος να με διορθωσετε...
(Αν δοθη απαντιση τωρα. Γραφτεμου...χα χα χα χα)
 
Ευχαριστώ και καληνύχτα...
Εγώ πρωσοπικά σκέφτομαι ποιο πολύ για chestnut fronted,όμως δεν ξέρω ούτε τιμή και γενικά οχι πολά για αυτό το είδος(συμαντικό αμα είναι εχθρηκό με άλους παπαγάλους 😉, αμα ξερετε για αυτό το είδος ή για παρόμια είδοι πείτε μου! Ευχαριστώ εκ των πρωτέρον!
 
Κε Αρη και εγω οπως εσυ, ακομα ψαχνομαι, αναμεσα σε Αμαζον και ποιο πολυ σε Μακαο-Σεβερε-Ρεντ φροντιτ-Μπλου γκολντ-Μιλιτερι. 1/Τα πρωτα ειναι κουτσομπολικα-παρλαπιπες-ανησυχω θαλεγα πνευμα-λιγο νευρικα αλλα καλο μαλον πουλι και θελη κοινωνικοποιηση καλη!
2/Το δευτερο αναλογα βεβαια πως μεγαλωσε-κοινωνικοποιηθηκε κλπ. Ειναι θαλεγα χαδιαρικα με τον ιδιοκτητητους-χαρουμενα-παιχνιδιαρικα-θελουν κοινωνικοποιηση πολυ-προσοχη στην ανατροφη-σταθεροτητα στην ζωητου!
Αν ειμαι καπου λαθος να με διορθωσετε...
(Αν δοθη απαντιση τωρα. Γραφτεμου...χα χα χα χα)
στην ορθογραφια και στη συνταξη διακρινω καποια λαθακια😱
 
Ευχαριστώ και καληνύχτα...
Εγώ πρωσοπικά σκέφτομαι ποιο πολύ για chestnut fronted,όμως δεν ξέρω ούτε τιμή και γενικά οχι πολά για αυτό το είδος(συμαντικό αμα είναι εχθρηκό με άλους παπαγάλους 😉, αμα ξερετε για αυτό το είδος ή για παρόμια είδοι πείτε μου! Ευχαριστώ εκ των πρωτέρον!
Δεν ξερω βεβαια τι ακρυβως σε ενδιαφερη απο εναν παπαγαλο! Αλλα θα σου πω οτι η ΣΕΒΕΡΑ(τσεσνατ φροντιτ) ειναι απο τους καλυτερους παπαγαλους που υπαρχουν:Εξυπνο-Ομηλιτικοτατο- Εκπαιδευσημο-Ομορφο-Χαδιαρικο... Θες κιαλα; δεν νομιζω να βρης τετεια σε αλλο πουλι.. Ειναι μια επιλογημου η Σεβερα! Κγ. 😉
 
Δεν ξερω βεβαια τι ακρυβως σε ενδιαφερη απο εναν παπαγαλο! Αλλα θα σου πω οτι η ΣΕΒΕΡΑ(τσεσνατ φροντιτ) ειναι απο τους καλυτερους παπαγαλους που υπαρχουν:Εξυπνο-Ομηλιτικοτατο- Εκπαιδευσημο-Ομορφο-Χαδιαρικο... Θες κιαλα; δεν νομιζω να βρης τετεια σε αλλο πουλι.. Τοχο βρη 1400ε, καλη τιμη για μακαο! Για επιθεσης σε αλλα πτηνα που λες.. Αυτο δεν το ξερω. Γενικα τα Μακαο ειναι κτητικα με τα Αφεντικατους-τα θελουν ΚΟΝΤΑΤΟΥς! Οι παπαγαλοι ειναι εξυπνα πουλια και τεσταρουν-σκαναρουν τους ανθρωπους! Αλλα ειναι απομακρα σαν Χαρακτηρες αλλα μενουν ΜΟΝΑ στο σπιτη για καποιες ωρες! Αλλες ρατσες παλη ειναι Χαδιαρες-κτητικες, αλλα σε θελουν συνεχεια Μαζιτους. Ολα καλα ειναι, αρκη να ΠΗΓΕΝΗς με τα ΝΕΡΑΤΟΥς! Ειναι μια επιλογημου η Σεβερα! Κγ. 😉
ΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ
 
Ευχαριστώ και καληνύχτα...
Εγώ πρωσοπικά σκέφτομαι ποιο πολύ για chestnut fronted,όμως δεν ξέρω ούτε τιμή και γενικά οχι πολά για αυτό το είδος(συμαντικό αμα είναι εχθρηκό με άλους παπαγάλους 😉, αμα ξερετε για αυτό το είδος ή για παρόμια είδοι πείτε μου! Ευχαριστώ εκ των πρωτέρον!
Εχης βλεπω κοκατιλ; Αν παρης κιαλο παπαγαλο-οποιονδηποτε μαλλον θα τσακονοντε!Ρωτα τα αλλα μελη να σου πουν γ'αυτο ετσι;
Αν ομως θες Σεβερα το κοιταμε κ μαζι, στηλεμου μηνυμα! Κγ.:)
 
Άμα σε ενδιαφέρεi βρήκα εκτροφείο στήν Ρόδο 12000 Ε άμα θές να σου πώ το συγγεκριμένω site.Αλλα ο παπαγάλος θα είναι ταισμένο στο χέρι και τα λοιπά.. Πιστεύω πως είναι καλή τιμή!
 
Προτείνω ζακο, ομιλια αριστη, συν ηχους, φοβερος χαρακτηρας, πανεξυπνο πουλι, λιγοτερα εξοδα σε σχεση με μεγαλυτερους παπαγαλους - εξαιρεση αμαζονιου, κλπ.
 
αυτο το εκτροφειο στα γιαννενα ο κυρ. Δημητρησ 8α εχει ετοιμα ζακο σε κανα δυο μηνεσ
 
ρε παιδιά τι μιλιταρι κ ρεντ-φροντ. Αυτα κοστίζουν μια περιουσία κ είναι κ παράνομο να εισαχθούν στην ελλάδα και να διατηρούνται για κατοικίδια ζώα;
 
Back
Top