Γενικά Αγορά παπαγάλου απ' το εξωτερικό μέσω internet

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης CLIT
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

CLIT

PB Member
Εγγραφή
29 Νοε 2008
Μηνύματα
294
Πόλη
Καλλιθέα
Καλησπέρα, θ' αγοράζατε ποτέ παπαγάλο μέσω internet απ' το εξωτερικό? Μπήκα κατά τύχη σ' ένα site www.birdbreeders.com. Οι τιμές τους δεν έχουν καμιά σχέση με της Ελλάδας. Πόσο εγγυημένο είναι όμως; Ξέρει κανείς αυτό το site; 😱
 
Είναι η πλέον αξιόπιστη πηγή για να βρείς έναν εκτροφέα. Δυστηχώς όμως αν προσέξεις, το 100% των περιπτώσεων αναφέροντε σε Αμερική και η αποστολή γίνεται μόνο σε κρατίδια της Αμερικής.
 
Δε τό ΄χα προσέξει. Απλά βλέπω ότι οι τιμές είναι πολύ χαμηλότερες κι ειδικά με το ευρώ. Με μια πρώτη ματιά μου φαίνεται αρκετά σοβατό site. Λέω να δοκιμάσω να ρωτήσω αν κάνουν αποστολές και στην Ελλάδα. Δεν έχω να χάσω τίποτα. Από περιέργεια καθαρά.
 
Δε τό ΄χα προσέξει. Απλά βλέπω ότι οι τιμές είναι πολύ χαμηλότερες κι ειδικά με το ευρώ. Με μια πρώτη ματιά μου φαίνεται αρκετά σοβατό site. Λέω να δοκιμάσω να ρωτήσω αν κάνουν αποστολές και στην Ελλάδα. Δεν έχω να χάσω τίποτα. Από περιέργεια καθαρά.

Ρώτα αλλά αρνητική απάντηση θα πάρεις 😉 Δεν ξέρω άν και εφόσον επιτρέπεται κάτι τέτοιο να γίνει απο Αμερική.
 
δεν νομιζω φιλε μου να αγοραζα ποτε μεσω ιντερνετ, χωρις να δω τον παπαγαλο; Που ξερω τι θα μου στειλουν; Αν δεν ειναι υγιες; Αν δεν ειναι μικρος; Εδω το βλεπεις ζωντανα σε πετ κ πας 2-3 φορες πριν το παρεις, πιστευω πως η καλυτερη λυση ειναι απο εκτροφεα κ αν μπορεις να το δεις κιολας
 
Είναι ένα θέμα αυτό. Αλλά το ίδιο συμβαίνει κι όταν παραγγέλνεις ένα πουλί κι από έναν εκτροφέα που δεν είναι στη πόλη σου. Δε ξέρεις ούτε τι θα σου στείλει ούτε αν είναι υγιές ούτε τίποτα.
 
ο εκτροφεας ειναι Ελλαδα δεν το συμφερει να μην δωσει καλο παπαγαλο, μπορεις να του κανεις δυσφημιση με πολλους τροπους π.χ. μεσω ιντερνετ, εξαλλου οι περισσοτεροι ειναι Αθηνα κ φτανονται, μπορεις να πας να δεις τα πουλια ενω με αυτους τρεχα γυρευε
 
Κι εγώ δεν είμαι υπέρ του υπερατλαντικού εκτροφέα, αλλά προσωπικά δε βρίσκω εύκολα εκτροφείς στην Αθήνα. Κι όσους βρεις είναι λίγο τσιμπημένοι.
 
το ξερω κ εγω ψαχνω γιατι θελω να παρω ζακο αλλα τι να κανουμε
 
Στην Κύπρο βρίσκεις με 1000 ευρώ και κάτω..σίγουρα μέσω ιστοσελίδας είναι ρίσκο..
 
Ξέρεις καμιά ιστοσελίδα εκεί, κάπου που να μπορείς ν' αποταθείς;
 
αν θέλεις από Κύπρο μπορώ να βοηθήσω.. Να ρωτήσω αν θες εκεί που αγόρασα τον δικό μου!
 
Back
Top