Διατροφή Αγορά cockatiel εδώ και 4 ημέρες και δεν τρώει

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης paulpaul
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

paulpaul

PB New Member
Εγγραφή
9 Αυγ 2014
Μηνύματα
260
Πόλη
Αθήνα
Έχω αγοράσει ένα cockatiel εδώ και 4 ημέρες και δεν τρώει παρα μόνο όταν του πάω την ταίστρα στο ράμφος κανα 3 φορές την ημέρα απο ένα σπόρο. Τι να κάνω για να φάει

Υ. Γ Το αγόρασα άγριο απο πετ σοπ
 
H διαθεση του πουλιου πως ειναι; Καθεται φουσκωμενο, κοιμαται; Ελπιζω να το εβαλες εξαρχης σε αλλον χωρο απο τα πουλια σου.
 
η διαθεση του ειναι καλη μου φαινεται, την περισσότερη ωρα κάθεται φουσκομένο και κοιμαται, δεν εχω αλλα πουλιά επεισης γυρναει το κεφαλι του προσ τα δεξια και αριστερα σαν να χορευει
 
η διαθεση του ειναι καλη μου φαινεται, την περισσότερη ωρα κάθεται φουσκομένο και κοιμαται...

Πως λες οτι εχει καλη διαθεση αφου λες συγχρονως οτι την περισσοτερη ωρα ειναι φουσκωμενο και κοιμαται; Διαλεξε ενα γιατρο, κατα προτιμηση απο τη λιστα αυτη Πτηνίατροι, Ειδικευμένοι στα Πτηνά Κτηνίατροι | Σελίδα 3 | PetBirds και πηγαινε το να το δει. Το πουλακι που πηρες μαλλον ηταν ηδη αρρωστο ή εκδηλωσε καποια ασθενεια που εκρυβε απο το στρες της αλλαγης περιβαλλοντος.
 
σημερα ειναι μια χαρα, τρωει και ειναι μαλιστα πολυ δραστιριος και κελαιδαει και εφαγε απο το χερι μου
 
Θα πρεπει να πηγαινουμε τα πουλια σεπτηνιατρο αφου βεβαιωθουμε οτι εχουν κατι. Τις πρωτες μερες πως θα θα ειναι.στρεσαρισμενο. Οσο το δυνατον λιγοτερη φασαρια
 
Έχω αγοράσει ένα cockatiel εδώ και 4 ημέρες και δεν τρώει παρα μόνο όταν του πάω την ταίστρα στο ράμφος κανα 3 φορές την ημέρα απο ένα σπόρο. Τι να κάνω για να φάει

Υ. Γ Το αγόρασα άγριο απο πετ σοπ
Θα πρεπει να πηγαινουμε τα πουλια σεπτηνιατρο αφου βεβαιωθουμε οτι εχουν κατι. Τις πρωτες μερες πως θα θα ειναι.στρεσαρισμενο. Οσο το δυνατον λιγοτερη φασαρια

Συμφωνω Γιαννη, αλλα αν δεν ειχε φαει 4 ημερες ποσο ακομη να περιμενεις; Ανα πασα στιγμη μπορει να πεσει ανασκελα και να μην προλαβεις ουτε την πορτα ν'ανοιξεις να το τρεξεις.
 
Εισαι πολυ σωστος απλα το λεω γιανα μην πεταμε τα λευτα μας με την πρωτη αδιαθεσεια7 που μπορει να ειναι και φυσιολογικη
 
Back
Top