Γενικά Αγορα Ζακο ή Εκλεκτους;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης lovebird
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

lovebird

PB New Member
Εγγραφή
18 Οκτ 2008
Μηνύματα
79
Πόλη
Πτολεμαΐδα
παιδια θα θελα να με ενημερωσετε εσεις που εχετε εκτος απο τα αρθρα για το τι παπαγαλο να παρω απο τους δυο.

θελω να ειναι μικρουλη και να του μαθω να μιλαει😱. Επισεις οσο πιο κουτσομπολης ειναι τοσο καλυτερα.

επισεις το ποτε ειναι η καλυτερη εποχη για να παρω αλλα και σε τι ηλικια να ειναι.

βασικα διαβασα για τους εκλεκτους οτι ισως να ειναι και καλυτεροι των "ζακο". εσεις τι λετε;
 
Δέν ξ'ερω γιατί πρέπει να επιλέξεις έναν απ τους δύο αλλά εγώ θα σύστηνα εκλέκτους(μαζί με ένα ζευγάρι ωτοασπίδες). Για κουτσομπολιό όμως τα ζακό είναι καλύτερα. Ελπίζω να ξέρεις αυτά τα είδη τι άλλο προυποθέτουν.
 
Το καλύτερος ή χειρώτερος έχει να κάνει με τις ανάγκες του πουλιού και τί μπορείς να του προσφερεις εσύ.. Εμένα τα δυο αυτά πουλιά είναι από τις αδυναμίες μου.. Το πότε είναι η καλύτερη εποχή έχει να κάνει και με το ποιά περίοδο είσαι εσύ πιο χαλαρός για να ασχοληθείς ειδικά τις πρώτες μέρες μαζί του! Η καλύτερη ηλικία είναι να το πάρεις μωρό μόλις θα έχει απογαλακτιστεί και όχι να το ταίσεις εσύ με σύρριγκα αν δεν το έχεις ξανακάνει. Τώρα το ποιά από τα δυό είδη, πρέπει να κοιτάξεις εσύ.. Κανείς δεν μπορεί να σου πει! Όπως επίσης μην έχεις στο μυαλό σου ότι επειδή θα πάρεις παπαγάλο που έχει την ικανότητα να μιλήσει, θα μιλήσει στα σίγουρα! Ο ζακό που είναι ο καλύτερος ομιλιτής, έχει παρατηρηθεί ότι κάποιοι δεν έχουν μιλήσει και ποτέ! Έχει λοιπόν να κάνει και με το πουλί! Για αυτό μην κάνεις μια αγορά μόνο με γνώμονα ότι μιλάει..
 
ειπα για αυτους τους δυο γιατι ειναι απο οσο διαβαζω τουλαχιστον οι καλυτεροι σε θεμα ομιλιας. Και μονο γιαυτο.

ακριβως γιαυτο σας ρωταω εσας που εχετε να ακουσω και μια αλλη γνωμη. Δεν θα με πειραζε να μου προτεινετε κιολας!
 
επισεις αν θα μπορουσε κανεις να μου συστησει κανεναν εκτροφεα γιατι αν κρινω απο το Lovebird μου "ρικο" η κατασταση ειναι τραγικη στα petshops.

θα θελα να ειναι απο χερι. Οχι απο εμπορα
 
parrotdisevalley.gr επίσης tropicalbirdfarm.gr .Eπίσης ξέρω κ άλλους που παράγουν για χόμπυ στο σπίτι. Πήγαινε να δεις κ πες εντυπώσεις. Θα ήθελα να πεις κ τις εντυπώσεις σου απο το site του Αργυρού(το έφτιαξα ολόκληρο εγώ)
 
Είναι πολύ ωραίο! Τι "εργαλεία" χρησιμοποίησες για να το φτιάξεις;
 
Στείλε μου προσωπικό μήνυμα! Ονομαστικά μόνο τα εργαλεία!(π.χ. php,java,flash);


sorry για το άσχετο μην!
 
Back
Top