Ασθένειες Αγόρασα ένα θηλυκό gloster αλλά κάθεται συνέχεια κάτω

Spyros Kefal

PB New Member
Εγγραφή
8 Ιαν 2016
Μηνύματα
21
Πόλη
Αθήνα
χαιρετώ το group και μπαίνω αμέσως στο θέμα
αγόρασα ένα θηλυκό gloster από pet shop .
κάθεται συνέχεια κάτω, κοιμάται στο κλαδάκι της ταΐστρας αλλά δείχνει υγιές. έχει ενέργεια πάει πέρα δώθε αλλά όχι στα κλαδάκια του κλουβιού.
σας έχει τύχει;
υποπτεύεστε κάτι;
ευχαριστώ
 
Πόσο καιρό έχει που την πήρες; Δείχνει υγειές ετσι;
Σε τι κλουβί την έχεις; Μήπως δεν βολεύουν οι πατήθρες έτσι όπως έχουν μπει;
Δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ... Όλα τα υπόλοιπα είναι κανονικά;
 
Πολλά θα μπορούσαν να συμβαίνουν, όπως:
Το πουλάκι φοβάται ή πεινάει συνέχεια
Έχει διαβιώσει σε μικρότερο κλουβί / δεν έχει μάθει να πετάει / το μυικό του σύστημα δεν είναι δυνατό ακόμα
Είναι άρρωστο / κάποια από τα φτερά του είναι σπασμένα και δεν έχουν βγει άλλα κλπ
Ευελπιστώ ότι δεν είναι κάτι σοβαρό, και ότι το πουλάκι με τη φροντίδα σου θα ξεψαρώσει σε κανένα μήνα.
Αν παρεπιπτόντως το αγόρασες για αναπαραγωγή, μην λησμονήσεις το 40ήμερο καραντίνας.
Να τη χαίρεσαι!
 
κάθεται συνέχεια κάτω, κοιμάται στο κλαδάκι της ταΐστρας αλλά δείχνει υγιές
Η περιγραφή σου με οδηγεί στο συμπέρασμα πως έχει θέματα με την υγεία του...
Μπορεί να το δει κάποιος ειδικός;
 
Η ουρά του είναι εντάξει;
ευχαριστώ για την απάντηση αύριο θα επισυνάψω φωτό δεν θεωρώ ΄τοι είμαι γκουρού στο θέμα αλλά θεωρώ οτι η ουρα του ειναί εντάξει

Πόσο καιρό έχει που την πήρες; Δείχνει υγειές ετσι;
Σε τι κλουβί την έχεις; Μήπως δεν βολεύουν οι πατήθρες έτσι όπως έχουν μπει;
Δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ... Όλα τα υπόλοιπα είναι κανονικά;
ευχαριστώ για την απάντηση αύριο θα επισυνάψω φωτό. σωστή παρατήρηση άλλαξα πατήθρα αλλα καμία αλλαγή

Τι πατηθρες της έχεις;Όταν κάθεται στον πάτο.. Κάθεται κανονικά;
ευχαριστώ για την απάντηση αύριο θα επισυνάψω φωτό κάθεται κανονικα και μ αρεσει πολυ αυτο το πουλι έχει πολυ καλη στάση

Πολλά θα μπορούσαν να συμβαίνουν, όπως:
Το πουλάκι φοβάται ή πεινάει συνέχεια
Έχει διαβιώσει σε μικρότερο κλουβί / δεν έχει μάθει να πετάει / το μυικό του σύστημα δεν είναι δυνατό ακόμα
Είναι άρρωστο / κάποια από τα φτερά του είναι σπασμένα και δεν έχουν βγει άλλα κλπ
Ευελπιστώ ότι δεν είναι κάτι σοβαρό, και ότι το πουλάκι με τη φροντίδα σου θα ξεψαρώσει σε κανένα μήνα.
Αν παρεπιπτόντως το αγόρασες για αναπαραγωγή, μην λησμονήσεις το 40ήμερο καραντίνας.
Να τη χαίρεσαι!
ευχαριστώ για την απάντηση αύριο θα επισυνάψω φωτό δεν θεωρώ ΄τοι είμαι γκουρού στο θέμα αλλά θεωρώ οτι η ουρα του ειναί εντάξει

... Και φυσικά ανέβασε φωτογραφίες να το δούν και πιο έμπειρα μάτια...
ευχαριστώ για την απάντηση αύριο θα επισυνάψω φωτό

Τώρα το πουλάκι είναι ξυπνιο; Θα έπρεπε να κοιμάται στο εδώ και ώρες...
κοιμαται
 
Έχω παρατηρησει σε πετ σοπ θηλυκα που είναι πυρωμένα να κάθονται κάτω ή να γυρνάνε κάτω ψάχνοντας για φωλιά. Έχε τον νου σου μήπως βρεις κάνένα αυγο στον πάτο του κλουβιού.
 
Αυτά που φαίνονται στις φωτό δεν λένε κάτι για ασθένεια. Δώσε κλωστές και φωλιά στο πουλάκι και παρακολούθησε τις εξελίξεις. Ισως έχει δίκιο ο Γιώργος απο την Ραφήνα 😉
 
Αυτά που φαίνονται στις φωτό δεν λένε κάτι για ασθένεια. Δώσε κλωστές και φωλιά στο πουλάκι και παρακολούθησε τις εξελίξεις. Ισως έχει δίκιο ο Γιώργος απο την Ραφήνα 😉
ευχαριστω θα το κάνω
 
Back
Top